حس بویایی زنان
دانشمندان مدت هاست که می دانسته اند زنان بهتر از مردان بوها را تشخیص می دهند، اما توضیح بیولوژیک این پدیده اخیرا روشن شده است.

تفاوت حس بویایی در زنان و مردان

حس بویایی در افراد تنها به سبب هدفی واحد تکامل نیافته است. این حس ارزشمند به شما امکان لذت بردن از طیف وسیعی از بو ها را داده و در عین حال هشدار هایی از خطرات احتمالی را نیز ارائه می کند. خطراتی همچون آتش سوزی و نشت گاز.

برخی از عصب شناسان آمریکایی صدها زن و مرد را طی آزمایشی در معرض بوهای مختلف قرار دادند که پس از اتمام به نتایج جالبی رسیدند. این تحقیقات نشان داد زنان قادر به تشخیص بیش از 100 هزار بوی مختلف بودند در صورتی که در مردان چنین توانایی دیده نشد.

حس بویای زنان

تفاوت حس بویایی زنان و مردان

گیرنده های حسی بینی، بوها را دریافت می کند و از طریق گیرنده های عصبی مستقیم به مغز می فرستد. در واقع بویایی تنها حسی است که به طور مستقیم با مغز در ارتباط است. آن چه دانشمندان با بررسی های خود به آن رسیده اند این است که زنان بیش از دومیلیون و مردان حدود سه میلیون سلول عصبی دارند.
حال اگر خانم خانه از بوی پا، شیر فاسد شده یا حمام و... شکایت دارد، بهتر است به حس بویایی او اعتماد کنید و به دنبال منبع بوی بد بگردید و آن را سریع از بین ببرید.

حس بویایی زنان قویتر از مردان

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خراسان -/ ر
برچسب : حس بویایی
وبگردی