حیات در مریخ
دانشمندان تصاویر و اطلاعات دریافت شده از مدارگرد را بررسی کردند و در نهایت سه مکانی که تصور می شود نشانه هایی از حیات در مریخ را دارند انتخاب کردند.

سه مکان حیات در مریخ

مریخ چهارمین سیاره از خورشید است. قطر آن فقط نصف قطر زمین است. اما ویژگیهای زمین گونه زیادی دارد و این ویژگیها اختر شناسان را به این باور رهنمون شده است که در مریخ حیات وجود دارد. حتی برخی اختر شناسان فکر می کنند موجودهایی هوشمند در مریخ زندگی می کنند. این اندیشه ها می بایست پس از عبور خبر یابهای فضایی بدون سرنشین از کنار مریخ و فرستادن اطلاعات به زمین تغییر کنند. این خبر یابهای فضایی بدون سرنشین از کنار مریخ و فرستادن اطلاعات به زمین تغییر کنند. این خبر یابهای فضایی آشکار ساختند که مریخ کره سرد و خشکی است که به ماه بیشتر شباهت دارد تا به زمین.

ناسا سه مکان احتمالی برای جستجوی حیات در ماموریت 2020 مریخ اعلام کرده است. هنگامیکه در مارس 2020 میلادی دستگاه مریخ نورد بالاخره به سطح سیاره سرخ برسد، به سرعت فعالیت خود را برای حفاری و جمع آوری نمونه هایی از مواد موجود در سطح مریخ آغاز می کند.

 

حیات در مریخ

وجود حیات در مریخ

 
ناسا تاکنون مکان دقیق حفاری ها را اعلام نکرده در کارگاهی که در مونرویا برگزار شده بود، دانشمندان با رای گیری سه گزینه احتمالی برای انجام عملیات جستجو در مریخ را انتخاب کردند.
این گروه از دانشمندان تصاویر و اطلاعات دریافت شده از مدارگرد Mars Reconnaissance را بررسی کردند و در نهایت با رای گیری سه مکانی که تصور می شود نشانه هایی از حیات دارند را انتخاب کردند. یکی از این مکانها دهانه آتش فشان Jezero است که بیشترین میزان رای را به دست آورد. این مکان در دوران باستان یک دریاچه بزرگ در مقیاس دریاچه تاهو در آمریکا بوده است.

 

حیات در مریخ

وجود حیات در مریخ

 
دومین مکان Syrtis شمال شرقی است. قبلادر زیر پوسته این منطقه آب جریان داشته است.
سومین مکان نیز تپه های کلمبیا است که قبلا مریخ نورد اسپریت در آنجا صخره هایی از جنس سیلیکا یافته بود که شبیه مخازن معدنی هیدروترمال روی زمین بودند.

سه مکان احتمالی برای جستجوی حیات در مریخ معرفی شد

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از مهر/ی
برچسب : کره مریخ
وبگردی