خرید مبلمان
رفندهای خرید مبلمان راحتی،مبل ال، مبل تختخواب شو، جنس پارچه،فوم،اسفنج،کلاف و اسکلت مبل،جنس چوب را در ادامه این مطلب مشاهده خواهید نمود.

 ترفندهای خرید مبلمان و مبل راحتی

مبل های راحتی همانطور که از نام آنها مشخص است باید راحتی و آسایش مخاطب را تامین و فراهم کنند از این رو معمولا این نوع مبل ها به صورت کامل با پارچه پوشیده می شوند تا در روی آنها اثری از چوب و فلز نباشد تا مخاطب راحت بتواند بر روی آنها استراحت کند.
مبل های راحتی انواع مختلفی دارند و تفاوت آنها علاوه بر شکل ظاهری، مربوط به جنس چوب بدنه، پارچه و قیمت آنها نیز هست.
قیمت و خرید اینترنتی مبلمان راحتی کانفورد در آف دکور
 

اسکلت مبل

اسکلت مبل یکی از مهمترین قسمت های مبل است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید، جنس اسکلت مبل معمولا یا از چوب سفید است یا چوب روس، هر دو این چوب ها کیفیت بالایی دارند ولی چوب روس برای مناطق شرجی و مرطوب مناسب تر است.
برای سنجش کیفیت اسکلت مبل باید کمی مبل را از زمین بلند کنید مبل خوب مبلی است که نه خیلی سنگین و نه خیلی سبک باشد، در واقع باید وزن متوسطی داشته باشد.
برای ساخت برخی از مبل ها از قاب و فریم چوبی و برای برخی دیگر از قاب و فریم فلزی استفاده شده است، که مبل های ساخته شده از قاب چوبی به نسبت فلزی بهتر هستند.
 
مبل راحتی و ال ترک، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور

پارچه مبل راحتی

برای مبل راحتی بیشتر از پارچه های مازراتی، مکس، بوگاتی، پورش و ملیتا استفاده می شود.
پارچه مرغوب در کیفیت مبل و همچنین قیمت مبل تاثیر دارد، علاوه بر پارچه نوع دوخت مبل نیز اهمیت دارد دوخت روی مبل باید صاف و مرتب باشد، پس در زمان خرید توجه به این نکته را فراموش نکنید.
 
مبل راحتی و ال شکل ایتالیایی tufty time، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور
 

فوم یا اسفنج

احتمالا در زمان خرید مبل اصطلاح فوم گرم و سرد را شنیده اید، فوم گرم فوم سفت تری نسبت به فوم سرد بوده اما فوم سرد به این علت که با حرارت غیر مستقیم و کمتری ساخته می شود، حالت ارتجاعی بهتری داشته و برای مبلمان مناسب تر است.
 
مبل هایی هم که با اسفنج ساخته شده اند، اسفنج به کار رفته در آنان 30 کیلویی یا اسفنج یورتان است.
مبل کامفورت ، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور

تناسب مبل با فضای اتاق

قبل از خرید مبل به عرض پذیرایی خود دقت کنید، مبل شما باید جای مشخصی را اشغال کرده و آن قدر بزرگ نباشد که مانع رفت و آمد شما شود.
همچنین اگر خانه کوچکی دارید سعی کنید مبل هایی را خریداری کنید مثل مبل ال که دسته ندارد تا منزل شما بزرگتر بنظر برسد.
برخی از افراد قصد دارند از مبل برای استراحت نیز استفاده کنند، این افراد باید دقت کنند که اولا مبلی خریداری کنند که طول زیادی داشته باشند تا بتوانند به راحتی روی آن دراز بکشند، ثانیا باید به دسته مبل دقت کنند تا به اندازه نشیمنگاه مبل نرم بوده و برای استراحتشان مناسب باشد.
 

ویژگی های ظاهری مبل

وقتی برای خرید مبل مراجعه می کنید، روی مبل نشسته و آن را امتحان کنید در زمان نشستن باید پای شما روی زمین قرار گرفته، گودی کمر شما با پشتی مبل پوشیده شده و نشیمنگاه مبل نباید خیلی فرو رود.
ارتفاع پشتی صندلی باید بین 60 تا 70، ارتفاع نشیمنگاه تا زمین 50 سانتی متر و زاویه پشتی با نشیمنگاه باید  100 درجه باشد.
 

ترفندهای خرید مبل ال 

مبل ال یکی از انواع مبل راحتی است که طرفداران بیشماری دارد، از این رو مبل ال در رنگ ها و طرح های مختلف تولید شده تا برای هر دکوراسیونی مناسب باشد.
مبل ال نیو ، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور
مبل ال نیو ، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور
 
این مبل بخاطر فرمی که دارد در منزل جای کمتری را اشغال کرده و افراد برای چیدمان آن دچار سردرگمی نمی شوند.
نوع خاص این مبل باعث می شود که برای دورهمی های دوستانه بسیار مناسب باشد و افراد را دورهم جمع کند.
 

ترفندهای خرید مبل تختخواب شو

امروزه خانه ها متراژ کمتری نسبت به قدیم دارند از آن طرف قیمت تخت و مبل نیز افزایش یافته و ممکن است افراد نتوانند هر دو این وسایل را تهیه کنند. از این رو این گونه افراد می توانند با خرید مبلمان تختخواب شو با یک تیر دو نشان بزنند و با خرید یک مبل، یک تخت نیز داشته باشند. معمولا این نوع مبلمان قیمت بیشتری نسبت به مبلمان معمولی دارند اما باز هم برای افراد به صرفه هستند.
 

مبل تختخوابشو Orlando

مبل تختخوابشو Orlando، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور
 
نحوه استفاده از این نوع مبل و تبدیل آن به تخت و برعکس نیز بسیار ساده است، با توجه به لولاهایی که در این تخت استفاده شده است، هر شخصی می تواند به راحتی اینکار را انجام دهد.
در زمان خرید اینگونه مبل ها باید به نشیمنگاه آنها و به جنس آن توجه شود چرا که قرار است مدت زمان بیشتری از این مبل استفاده شده و نشیمنگاه آن باید جنس مرغوبی داشته باشد.
برای نشیمنگاه اینگونه مبل ها از جنس های مختلفی استفاده می شود که آنها را در ذیل بررسی می کنیم.
 
مبل تختخوابشو ال یلدیز، قیمت و خرید ایترنتی در آف دکور
 

پنبه یا پلی استر

از پنبه یا پلی استر برای ساخت برخی نشیمنگاه ها استفاده می شود، این نشیمنگاه ها معمولا ضخامت متفاوتی دارند اما برای اینکه روی یک نشیمنگاه پر شده از پنبه یا پلی استر بتوانید راحت استراحت کنید بهتر است که حداقل 20 سانتی متر ضخامت داشته باشد.
 
فوم:
یکی از موارد رایج برای ساخت نشیمنگاه مبل های تخت خواب شو استفاده از فوم است، فوم ها به علت تراکمی زیادی که دارند ضخامت کمتری داشته و ضخامت آنها حداکثر 12 سانتی متر است.
 

تشک های فنری

تشک های فنری امروزه از یک هسته فنری با جنس استیل و یک پوشش ضخیم ساخته شده اند که اتفاقا خیلی مقاوم بوده و کیفیت بالایی دارند، ضخامت این نوع از نشیمنگاه ها نیز 12 سانتی متر است.
 

مبل راحتی تختخوابشو جاذبه

مبل راحتی تختخواب شو جاذبه، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور
 

تشک های بادی و فنری

این مدل از تشک ها بسیار جدید بوده و در مقایسه با مدل های قبلی کیفیت بهتری دارند، این تشک ها دولایه بوده و لایه زیرین آنها از یک فوم با فنر ساخته شده و لایه رویی هوای قابل تخلیه است.
در زمان خرید این کاناپه باید به پایه های آن توجه نمایید بهتر است پایه های این مبل فلزی بوده یا در صورتی که چوبی باشد بهتر است با چسب به بدنه وصل شود. پایه هایی که با میخ به بدنه متصل می شوند ممکن است بعد از مدتی لق شوند.
تمام قسمت های مبل را امتحان کنید تا تمام قسمت های آن به اندازه قسمت میانی نرم و راحت باشند. همچنین بهتر است مبل در تمام قسمت ها، دسته ها و غیره با پارچه و فوم پوشیده شده باشد.
 

مراحل مختلف تولید مبلمان 

برای ساختن یک مبل اولین مرحله ساخت کلاف مبل است، این مرحله کار به عهده نجار است که با تکه کردن الوار و با استفاده از دستگاه های مخصوص کلاف یا اسکلت مبل را می سازد.
برای ساخت کلاف مبل راحتی از چوب راش استفاده می شود و برای قسمت هایی که چوب در ظاهر مبل نمایان است نیز از چوب راش یا توسکا استفاده می کنند.
مبل راحتی و ال شکل ایتالیایی Michel effe، قیمت و خرید اینترنتی در آف دکور

ترفندهای خرید مبلمان و مبل راحتی، ال و تختخواب شو + قیمت

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی