فواید لوبیا سبز
لوبیا سبز بسیار کم کالری و غنی از فیبر می باشد همچنین از خواص لوبیا سبز می توان به آنتی اکسیدان آن اشاره کرد که برای جلوگیری از پیری زودرس بسیار مفید است

10مزیت ، فواید و خواص شگفت انگیز لوبیا سبز

لوبیا سبز با اینکه از کالری کمی برخوردار است از نظر تغذیه ای بسیار مقوی می باشد و بهترین جایگزین برای گوشت قرمز از نظر جذب آهن است.لوبیا سبز از حملات قلبی و سرطان جلوگیری کرده و خواص بسیار دیگری در آن نهفته می باشد.
نوع و فراوانی میوه ها و سبزیجات در فصل بهار و تابستان در ایران بسیار زیاد است. هرکدام از این محصولات علاوه بر خوشمزگی، خواص بسیاری دارند. یکی از این سبزیجات پرخاصیت و خوشمزه که در غذاهای اصیل ایرانی نیز از آن استفاده می شود لوبیا سبزاست.
خاصیت لوبیا سبز چیست

فواید لوبیا سبز برای سلامتی بدن

فواید فوق العاده لوبیا سبز برای سلامتی بدن

لوبیاسبز نیز به عنوان نخودفرنگی هم شناخته شده است و به راحتی در بسیاری از فروشگاه های موادغذایی قابل دسترس است. محتوای مواد مغذی آن شامل فیبر ها, ویتامین ها,موادمعدنی وکربوهیدرات های بسیارکم است.

همچنین حاوی پروتئین, کلسیم,فیبررژیمی,آهن و چندین ماده مغذی ضروری دیگر است. لوبیا سبزها،دارای مقدارقابل توجهی آنتی اکسیدان هستند و حتی مزایای قلبی عروقی را فراهم میکنند. لوبیاسبزها یک منبع غنی ازچربی های امگا 3نیز هستند . کاروتنوئید و فلاوانوئید لوبیا سبز دارای مزایای ضدالتهابی است. دراین بخش از سلامت نمناک در مورد 10فواید سلامتی لوبیا سبز توضیح می دهیم.

1. ویتامینk : ویتامین k نقش مهمی درلخته شدن خون دارد و زخم را بهبود میبخشد, همچنین استخوان های قوی در سالمندان را حفظ میکنند.

2.ویتامین C: ویتامین C ،یک منبع عالی از آنتی اکسیدان است که به خوبی برای کاهش واکنش های افراطی آزاد کارمیکند. این واکنش های افراطی آزاد منجر به تولیدمحصولات و فرایند هایی میشوند که ممکن است سرطان زا باشد.آنتی اکسیدان های موجود درلوبیا سبز برای بدن بسیار مفید هستند.

خواص لوبیا سبز

لوبیا سبز منبعی از ویتامین سی

3.کالری کم: لوبیاسبز تازه، کالری بسیار کمی دارد . بنابراین افرادی که ازکالری آگاه هستند نیازی به نگرانی ندارند و میتوانند آنهارا در مقادیر خوب بخورند .همچنین حاوی مقدار کمی سدیم,چربی اشباع شده و کلسترول است.

4. غنی از فیبر : لوبیاسبزها منبع غنی فیبررژیمی هستند .فیبرهای رژیمی دارای فواید سلامتی زیادی هستند .به افرادی که از بیماری گوارشی رنج می برند فیبر تجویز میشود . محتوای فیبر درلوبیا سبز به جلوگیری و درمان یبوست،هموروئید و دیورتیکولوزیس کمک میکند. محتوای فیبربالا در لوبیاسبز به حفظ سطح کلسترول و قنددربدن نیز کمک میکند.

5.فولات ها : لوبیا سبزها همچنین منبع خوبی از فولات ها هستند ،که برای تقسیم سلولی و سنتز DNA مفید می باشند. غذاهای غنی ازفولات برای زنان قبل از دوران پیشگیری و حاملگی نیز مفید است.

6.جلوگیری از عفونت: تعدادی از ویتامین ها ،مانند:نیاسین و تیامین که در درلوبیا سبز موجود هستند، منبع خوبی از مواد مغذی هستند که به جلوگیری بسیاری از عفونت های بدن کمک میکند .

7.حفظ سلول و مایع بدن: محتوای پتاسیم در لوبیا سبز، به بدن کمک میکند تا تولید سلول های بهتر و حرکت مایع بدن را حفظ کند.

8.کنترل بیماری های قلبی عروقی و فشار خون:محتوای پتاسیم در لوبیا سبز، در کنترل فشارخون و سایر بیماری های مرتبط باقلب کمک میکند .

9.اثرات ویتامین A ؛ ویتامین Aموجود در لوبیا سبز، به تولید آنتی اکسیدان ها و تولید ترکیباتی که باعث جلوگیری از پیری میشوند ،کمک میکند .

فواید لوبیای سبز

جلوگیری از پیری زودرس با لوبیا سبز

10. منگنز: محتوای منگنز در لوببا سبز به عمل آزادسازی آنتی اکسیدان کمک میکند, این یک عنصر برای آنتی اکسیدان است ،که تمایل دارد شمارا متناسب و سلامت نگه دارد .

حدود 100گرم لوبیا سبز حاوی 31کیلو کالری انرژی,7.13گرم کربوهیدرات,1.82گرم پروتئین, 0.34الی3.4گرم چربی است . سایر مواد مغذی ،مانند 37 میلی گرم کلسیم, 1.04میلی گرم آهن, 25میلی گرم منیزیم و 0.214میلی گرم منگنز نیز وجود دارد.

سدیم و پتاسیم به ترتیب به مقدار 6و 20میلی گرم است. دیگر موادمغذی و مقدار آنها 38میلی گرم فسفر,0.24میلی روی, 14.4میکروگرم ویتامینk و 16.3میلی گرم ویتامینC است. بهتر است ازمقدارموثرموادمغذی لوبیا سبز در رژیم غذایی خوداستفاده کنید.

خوب است که لوبیا سبز به عنوان سالاد لوبیا سبز با بالزامیک مصرف شود,همچنین آنها برای مصرف درشکل ترشی نیز در دسترس هستند.

خواص لوبیا سبز و جلوگیری از پیری زودرس و عفونت با لوبیا سبز

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی