خودروهای گران
در این مطلب خودروهای گران قیمت جهان در سال 2017 و همچنین ارزان ترین خودروهای دنیا را برای شما آورده ایم، با ما همراه باشید.

خودروهای گران جهان در سال 2017

مروری خواهیم داشت بر گران ترین اتومبیل های جهان که در سال 2017 تولید شدند. سازندگان اتومبیل در جهان خواب را بر خود حرام می کنند تا بتوانند خودروهای فوق العاده ای به بازار عرضه کنند. در نتیجه اتومبیل هایی با کارایی خارق العاده و جذابیت بصری تولید می شود. به طور طبیعی این ماشین ها با برچسب قیمت های بسیار بالایی به بازار می آیند. در این بین 15 اتومبیل، از خودروسازان معروفی مانند بوگاتی، فراری، آستون مارتین و لامبورگینی تا خودروهای کمتر دیده شده ای مانند آپولو آرو، سی سی ایکس ترویتا، لایکان هایپراسپرت و پاگانی هوآرا و کوئینگ زگ رگرا و زنوو وجود دارد.

در ادامه با این خودروها که به ترتیب افزایش قیمت ارائه می شوند آشنا می شوید.

آپولو آرو ( 1/1 میلیون دلار )

Apollo Arrow ($1.1 million)

این خودرو توسط یک سازنده نسبتاً ناشناخته آلمانی یعنی آپولو اتومبیل (apollo Automobili) ساخته شده است. موتور این خودرو 1000 اسب بخار 4 لیتری V8 که شتاب صفر تا 100 آن حدود 2/9 ثانیه است. این خودرو به لطف موتور قدرتمند و بدنه الهام گرفته از جنگنده F22 می تواند به سرعت 360 کیلومتر در ساعت برسد. قیمت این خودروی فوق العاده به گونه ایست که 1/1 میلیون دلار حساب خریدار آن را تخلیه می کند که از یک آپارتمان متوسط در منتهن نیویورک گرانتر است.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

مازانتی اوانترا میله کاوالی (1/2 میلیون دلار)

Mazzanti Evantra Millecavalli ($1.2 million)

این خودرو قدرتمندترین خودرویی است که تا بحال در ایتالیا تولید شده است. این خودرو توسط مازانتی اتومبیل (Mazzanti Automobil) ساخته شده و تا پایان سال 2017 تنها 25 عدد از آن تولید خواهد شد.این اتومبیل دارای موتور توربو دوقلو 7 لیتری با قدرت 1000 اسب بخار است که می تواند سرعتی بالغ بر 402 کیلومتر بر ساعت را دربربگیرد. برای خرید این خودرو 1/2 میلیون دلار لازم است.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

فراری لافراری اپرتا (1/4 میلیون دلار)

Ferrari LaFerrari Aperta ($1.4 million)

این خودرو نسخه پیشرفته تر فراری لافراری کوپه که توسط شرکت فراری ساخته شده است و تنها 200 عدد از آن تولید خواهد شد. این اتومبیل دارای یک موتوربرقی 120 کیلووات و یک موتور بنزینی 6/3 لیتری V12 است که 950 اسب بخار قدرت دارد که باعث شده شتاب 0 تا 100 آن 2.9 ثانیه باشد. خریدار این خودرو باید 1/2 میلیون دلار بپردازد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

آرش ای اف10 هیبریدی (1/5 میلیون دلار)

Arash AF10 Hybrid ($1.5 million)

این خودرو به دلیل سازنده اصالتا ایرانی آن نامی پارسی دارد ، دارای یک موتور V8 با 550 اسب بخار 6/4 لیتری و یک موتور الکتریکی با 220 کیلووات است که این موتورها به آرش این قابلیت را می دهند که قدرت 2018 اسب بخار و سرعت 322 کیلومتر بر ساعت را تولید کند. این خودرو 1/5 میلیون دلار قیمت دارد که بیش از قیمت 60 عدد تویوتا کرولا 2017 است . از این اتومبیل فقط چند عدد محدود تولید می شود.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

زنوو تی اس1 (1/8 میلیون دلار)

Zenvo TS1 ($1.8 million)

این خودرو دارای یک موتور 5/9 لیتری V8 با قدرت 1004 اسب بخار است. این ماشین فوق العاده دانمارکی شتاب صفر تا صدش کمتر از سه ثانیه است و توان این را دارد که سرعت خود را به 375 کیلومتر بر ساعت برساند. خریدار این خودرو باید 1/8 میلیون دلار بپردازد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

کوئنیگ زگ رگرا (1/9 میلیون دلار)

Koenigsegg Regera ($1.9 million)

خودروی هیبریدی کوئنیگ زگ رگرا یک سوپر اسپرت بسیار عالی است که دارای یک موتور 5/0 لیتری V8 می باشد. این اتومبیل تنها در 20 ثانیه می تواند سرعت خود را از صفر به 400 کیلومتر در ساعت برساند که باعث شده یکی از سریع ترین اتومبیل های جهان باشد. این خودرو که حد اکثر سرعت آن 410 کیلومتر در ساعت است ، قیمتی برابر 1/9 میلیون دلار دارد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

کوئنیگ زگ وان1 (2 میلیون دلار)

Koenigsegg One:1 ($2.0 million)

این خودرو محصولی دیگر از کوئنیگ زگ است که دارای 1340 اسب بخار است و می تواند سرعت خود را به بیش از 430 کیلومتر در ساعت برساند. سوئدی ها پس از تلاش زیاد برای طراحی این خودرو، فقط 5 عدد از آن را تولید می کنند. قیمت این خودرو 2 میلیون دلار است، یعنی مبلغی که خیلی از مردم، پس از 20 سال کار هم نمیتوانند آن را به راحتی به دست بیاورند.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

فراری اف60 امریکن (2/5 میلیون دلار)

Ferrari F60 American ($2.5 million)

این خودروی از همه خودروهای فوق العاده و شناخته شده فراری برتر است که محصول تصمیم این شرکت برای تولید یک خودروی عالی به مناسبت 60 سالگی خود است. محصول جدید فراری در یک مهمانی با حضور بسیاری از خریداران بزرگ رونمایی شد. این اتومبیل دارای موتور V12 با قدرت 730 اسب بخار در چرخ های عقب است. برای این اتومبیل 2/5 میلیون دلار قیمت گذاشته شده است.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

بوگاتی شیرون (2/7 میلیون دلار)

Bugatti Chiron ($2.7 million)

این خودرو که توسط شرکت نام آشنای بوگاتی ساخته شده دارای یک موتور 8 لیتری W16 ( مثل دو تا V8 که در میل لنگ وصل شده ) است که 1500 اسب بخار قدرت را به ارمغان می آورد. این اتومبیل می تواند در عرض 2/5 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت آن 420 کیلومتر بر ساعت است. قیمت این ماشین 2/7 میلیون دلار است یعنی گرانتر از جت تجاری 400xti می باشد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

پاگانی هوایرا (2/8 میلیون دلار)

Pagani Huayra ($2.8 million)

این خودروی ایتالیایی مخصوص مسیر مسابقه ساخته شده است. این اتومبیل مجهز به موتور 6 لیتری v-12 است که قدرت 750 اسب بخار را به ارمغان می آورد و می تواند سرعت خود را تا حدود 370 کیلومتر بر ساعت افزایش دهد. این خودرو در 3 ثانیه سرعت خود را از صفر تا صد می رساند.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

فراری پینین فارینا سرجیو (3 میلیون دلار)

Ferrari Pininfarina Sergio ($3.0 million)

تنها 6 عدد از این محصول 3 میلیون دلاری شرکت فراری تولید می شود. این خودرو که بسیاری از عاشقان اتومبیل های گران قیمت، برای خرید یکی از آنها هجوم می برند ، دارای موتور 4/5 لیتری v-6 است. که قدرت 562 اسب بخار را فراهم می کند. بدنه خودرو به گونه ای طراحی شده که می تواند شتاب صفر تا صد کیلومتر آن را به کوتاه ترین زمان ممکن کاهش دهد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

لیکان هایپراسپورت (3/4 میلیون دلار)

Lykan Hypersport ($3.4 million)

این خودرو که ساخته شرکت w work دبی است، یک موتور 3/7 لیتری با دو توربو شارژر دارد. شاخصه ای که واقعاً نشان می دهد، این خودرو از دبی است، چراغ های جلوی آن است که با 250 عدد الماس احاطه شده است. این اتومبیل که دارای سرعت بیش از 390 کیلومتر در ساعت است، می تواند شتاب خود را در زمان کمتر از 3 ثانیه از صفر تا صد برساند. این سرعت باعث شده تا پلیس دبی نسخه 2015 این خودرو را برای خود خریداری کند. قیمت این اتومبیل 3/4 میلیون دلار است یعنی با قیمت یک خانه ساحلی در میامی آمریکا برابری میکند.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

آستون مارتین آربی1 (3/9 میلیون دلار)

Aston Martin RB 1 ($3.9)

این خودرو دارای موتور 7 لیتری V-12 است که میتواند سرعت آن را به بیش از 400 کیلومتر در ساعت برساند. شتاب صفر تا صد آن 2/8 ثانیه است. قیمت این اتومبیل که در بین خودروهای گرانقیمت سال 2017 قرار دارد، 3/9 میلیون دلار است، یعنی به اندازه یک جت (Embraer Phenom 100) قیمت دارد.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

لامبورگینی وننو (4/5 میلیون دلار)

Lamborghini Veneno ($4.5 million)

این خودرو بیشتر شبیه یک سفینه فضایی زیبا است. طراحان این اتومبیل زوایا و منحنی های خیره کننده ای را در همه ی نقاط بدنه آن طراحی کرده اند که در مرحله اجرا با استفاده از فلز، شیشه، لاستیک و پلاستیک ساخته می شود. این اتومبیل دارای موتور 6/5 لیتری v-12 با قدرت 720 اسب بخار است و می تواند تا 355 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. قیمت این خودرو 4/5 میلیون دلار است.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

کونیگزگ سی سی ایکس آر ترویتا (4/8 میلیون دلار)

Koenigsegg CCXR Trevita ($4.8 million)

کوئنیگزگ یک بار دیگر با سی سی ایکس آر ترویتا نام خود را در این لیست قرار داد. این خودرو با موتور 4/8 لیتری v-8 قدرتی برابر با 1004 اسب بخار دارد. این اتومبیل با ذرات الماس روی بدنه خود، جلوه لوکسی ایجاد کرده است. این خودرو 4/8 میلیون دلار قیمت دارد اما همه علاقه مندان به آن که توان مالی خرید آن را دارند، نمی توانند آن را بخرند چون فقط سه عدد از آن تولید می شود.

خودروهای گران

گران ترین خودروهای جهان

 

ارزان ترین خودروهای دنیا کدامند؟

خودرو ارزان همیشه می تواند یک گزینه مناسب باشد و غالب افرادی که زندگی مشترک شروع کرده اند و یا اولین خودرو را می خواهند تهیه کنند، استقبال خوبی از این خودروها می کنند.

این خودروها که در آن تولیداتی از کشورهای هند، چین و حتی ژاپن را مشاهده می کنید، 5 خودرو ارزان قیمت دنیا هستند. این خودروها به شرح زیر هستند:

تاتا نانو

تولید این خودرو در هندوستان، در سال 2008 آغاز شد و توانست لقب ارزان ترین خودرو شهری دنیا را از آن خود کند. این خودرو اسماً 4 نفره است و البته بعید است توان جابجایی 4 نفر را داشته باشد. زیرا نانو، پیشرانه 2 سیلندر دارد و 624 سی سی حجم موتور آن است. حداکثر سرعت آن نیز در حدود 95 کیلومتر بر ساعت است. این خودرو در هند، در حدود 7.5 میلیون تومان به فروش می رسد.

خودروهای گران

ارزان ترین خودروهای جهان

باجاج RE60

شرکت باجاج که محصول مشهور آن در ایران موتورسیکلت های طرح وسپا و بوکسر است، برای رقابت با تاتا نانو، اقدام به ساخت این خودرو بسیار ارزان نمود. این خودرو که حداکثر تا 60 کیلومتر بر ساعت سرعت می گیرد، برای مسیرهای پرترافیک و برای استفاده در شرکت های تاکسی رانی طراحی شده است. قیمت خودرو RE60 در حدود 11.5 میلیون تومان است. البته شاید یک دافعه جدی این خودرو چهره زشت آن باشد! که یک امر طبیعی است. زمانی که خودروها ارزان تر می شوند، طراحی آن ها ساده تر می شود.

خودروهای گران

ارزان ترین خودروهای جهان

سوزوکی ماروتی مدل 800

این خودرو که تنها در آسیا به فروش می رسد، با 3 سیلندر و 800 سی سی حجم پیشرانه و حداکثر سرعت 112 کیلومتر بر ساعت، یکی از پرطرفدارترین هاچ بک های آسیایی است. جالب اینجاست که در حدود 3 میلیون خودرو از این مدل تولیدشده است و قیمت آن در حدود 17 میلیون تومان است. البته مدل های دیگری از این خودرو نیز در دست تولید است و مدل های دیگر آن تغییرات قابل توجهی داشته اند.

خودروهای گران

ارزان ترین خودروهای جهان

چری QQ

این خودرو که در ایران با نام 110MVM مونتاژ و عرضه می شود، در بازار آسیایی نیز فروش خوبی را تجربه کرده است. این خودرو در چین فروش خوبی دارد و به نوعی می توان از آن به عنوان یک پیروزی بزرگ را ازنظر بازار فروش در چین نام برد. این خودرو با قیمت 19 میلیون تومان به فروش می رسد. البته پس از تولید نسخه برقی این خودرو که قابلیت شارژ دارد، قیمت آن افزوده شد و در حدود 6 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.

خودروهای گران

ارزان ترین خودروهای جهان

جیلی MR

در ایران با تعدادی از محصولات شرکت جیلی آشنا شده ایم. مدل MR جیلی که تولید این شرکت چینی است و با لوگوی متفاوتی در ایران دیده شده است. این خودرو در سال 2000 تولید شد و پیشرفت های ظاهری بسیاری را تا امروز تجربه کرد. ولی مدل پایه آن که تصویر آن را در بالا مشاهده می کنید، به قیمتی در حدود 21 میلیون تومان به فروش می رسد. تفاوت این هاچ بک چینی، دارا بودن آپشن های متعددی به نسبت سایر تولیدات ارزان دنیا است. آپشن دار بودن خودروهای چینی موردی است که در تمام محصولات مشاهده می کنید. هرچند که عملکرد طولانی مدت آن ها تضمین نشده است.

خودروهای گران

ارزان ترین خودروهای جهان

اگر قصد معرفی مورد ششم ارزان ترین خودرو را داشتیم، به پرایدهای تولیدی شرکت سایپا اشاره می کردیم. شاید توجیه اینکه پراید کماکان تولید می شود هم همین موضوع باشد که این شرکت توانسته است با حدود 21 میلیون تومان و یا معادل آن حدود 5000 دلار، خودرویی (تابوت مرگ!) تولید کند که ظرفیت 4 نفری دارد!

گران قیمت ترین خودروهای جهان در سال 2017 + عکس

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان،جام جم آنلاین/ی
برچسب :
وبگردی