خودرو اسپرت
خودروی 4C Spider با 1128 کیلوگرم وزن نخستین خودروی مدرن دنیا محسوب می شود در این خودروی استثنایی از شاسی مدرنی استفاده شده و جالب اینکه تمام این بخش از فیبر کربنی تشکیل شده است.

خودرو اسپرت متفاوت

خودروی 4C Spider با 1128 کیلوگرم وزن یکی از خودروهای فوق مدرن می باشد که در طراحی و ساخت آن تجهیزات قابل توجهی بکار رفته است و این باعث شده است این خودرو،به عنوان یک خودرویی استثنایی معرفی شود.

 نسل جدید خودروهای اسپرت در حالی وارد بازار جذاب و پررونق این محصولات می شود که در مقایسه با محصولاتی که 50 سال پیش ارایه می شدند از ایمنی بالاتر و شتاب به مراتب بیشتری برخوردارند اما یک مشکل اساسی نیز به وجود آمده است.

اضافه شدن انبوهی از تجهیزات مدرن و ارتقادهنده سطح ایمنی خودرو به معنای افزوده شدن قطعات بیشتر به آن است. هر قطعه ای که به خودرو اضافه می شود یعنی اندکی به وزن کلی آن افزوده می شود.

به 50 سال پیش برمی گردیم. در آن دوران نخستین پورشه 911 با وزنی درحدود یک تن به دنیا معرفی شد اما جدیدترین مدل این خودرو 1580 کیلوگرم وزن دارد. این بدان معناست که طی نیم قرن گذشته و به رغم نوآوری هایی که در صنعت خودرو صورت گرفته و موادی سبک و در عین حال مستحکم ارایه شده اما بر وزن یک خودرو بیش از نیم تن اضافه شده است.

اما شرکت آلفارومئو که از جمله برندهای لوکس در صنعت خودروسازی جهان به شمار می آید در تازه ترین نوآوری خود خودرویی طراحی و ساخته است که بدون کنار گذاشتن تجهیزات ایمنی لازم، بر قابلیت های آن توجه کرده است.

خودروی 4C Spider با 1128 کیلوگرم وزن نخستین خودروی مدرن دنیا با وزن بسیار اندک (در مقایسه با سایر محصولات رقیب) به شمار می آید. در این خودرو به جای استفاده از چارچوب فولادی که توسط شرکتهای خودروسازی به عنوان یک رویه در نظر گرفته می شود، از شاسی مدرنی استفاده شده که از ساختار لوله ای شکل تشکیل شده و جالب اینکه تمام این بخش از فیبر کربنی تشکیل شده است.

خودرو اسپرت

موادی نظیر فیبر کربنی که درعین سبکی از استحکام خیره کننده ای برخوردار است موجب شده تا مهندسان خودروسازی بتوانند خودروهایی سبک تر تولید کنند. در نتیجه امکان تولید قطعات سبک تر نظیر ترمزها و موتور سبک تر هم وجود دارد.

آنچه که مهندسان آلفارومئو تولید کرده اند از شتاب اولیه 4.1 ثانیه برخوردار است و جالب تر اینکه در اندک مسافتی پس از ترمز کاملا متوقف می شود.

موتور تمام آلومینیومی این خودرو در عین سبکی خیره کننده 237 اسب بخار قدرت دارد.

اما این تازه آغاز داستان است. مهمترین ویژگی این خودرو قیمت ارزان آن است. درحالی که خودروهای مشابه با 4C Spider حدود 200 هزار دلار قیمت دارند اما محصول جدید آلفارومئو تنها 63 هزار و 900 دلار قیمت دارد. این یک برچسب قیمت اغواکننده برای مشتریانی است که به سوپرخودروها علاقه دارند اما پول خرید آن را ندارند.

4C Spider متفاوت ترین خودروی اسپرت دنیا + عکس

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از بنکر - / ل
وبگردی