خوش بین شدن
بله درست است مغز شما هم برای رسیدن به حال خوب نیاز به خوش بین شدن دارد کافیست راه و روش تبدیل بدبینی را به خوش بینی پیدا کرده و آن را در زندگی اجرا کنید.

ساده ترین تمرینات برای خوش بین شدن مغز

آیا شما فردی خوش بین هستید یا بدبین؟ پاسخ دادن به این سوال در خور نحوه توجه و نگرش شما نسبت به زندگی است ، اما این هم به فرایندهای شیمیایی مغز شما هم بسیار مرتبط است. اگر احساس می کنید که فرد بدبینی هستید و می خواهید خوش بین شوید راهی وجود دارد و می توانید در این مقاله از نمناک مشکل خود را حل کنید.
خوش بینی را می توانید به مغز خود تعلیم دهید! این کار عملی است درست مثل هرگونه عادت دیگری که از طریق تکرار کردن آن به مغز خود یاد می دهید. بطور کل مطالعات نشان داده اند که افراد خوش بین نسبت به افراد بدبین شادتر ، فعال تر ، سریع در حل مشکلات و ... هستند. افراد خوش بین از کورتیزول (هورمون استرس) کمتری نسبت به افراد بدبین هستند و در نتیجه به استرس کمتری مبتلا می شوند و در هنگام استرس کم شما آرامش خواهید داشت و مشکلی روان شما را تهدید نخواهد کرد.
در ادامه این مقاله از نمناک 5 تمرین خواهیم گفت که می توانید ذهنتان را از امروز خوش بین نمایید.
خوش بین شدن

تغییراتی برای خوش بین شدن و دوری از بد بینی

1- شکر گذار باشید:
این چنین افکار نسبت به تمام داشته ها و نداشته هایتان سروتونین را افزایش و کورتیزول را کاهش می دهد که باعث تحرک بیشتر و در کل شادی بیشتر در شخص می شود. روزانه 3 بار شکر گذار باشید تا احساس خوبی نسبت به زندگی داشته باشید.
برای تمرین این گزینه می توانید یک دفترچه را همراه خود داشته باشید و نکات مثبتی که در روز برای شما اتفاق می افتد را در آن بنویسید و نسبت به آنها شکرگذار باشید. با این کار مغز شما خوش بین تر خواهد شد.
2- خوبی کنید: 
کارهایی مانند مهر و محبت باعث ایجاد احساس خوب در دوپامین خواهد شد. حتی یک لبخند ساده نیز می تواند باعث شادی اطرافیانتان بشود. می توانید نوعی چالش را ایجاد نمایید که روزانه با ارسال یک ایمیل به دوستتان و بابت زحماتش تشکر کنید یا یک لیوان قهوه برای خود و یکی را برای دوست یا همکارتان بخرید و باهم بنوشید. این کار باعث خوش بین شدن شما خواهد شد و اینکه پس از گذراندن این مراحل کمی با زندگی آشنا می شوید و به آن خواهید پرداخت.
خوش بین شدن

3- در انتخاب لغاتی که از آنها استفاده می کنید محتاط باشید:

زمانی که شروع به شکایت از شخصی یا گروهی می کنید ، قبل از آن سعی کنید خودتان را کنترل کنید و به عبارت ساده می شود گفت که " اگر چیزی برای گفتن ندارید ، حرف نزنید" بنابراین در انتخاب کلمات و لغاتی که می خواهید استفاده کنید دقت کنید تا مشکلی برای خود ایجاد نکنید.

4- خندیدن با صدای بلند:

خندیدن به عبارتی بهترین دارو و درمان است که می تواند بر شما تاثیرگذار باشد. خنده های از ته دل باعث تولید سروتونین می شوند که باعث آرامش یافتن مرکز استرس در مغز (amygdala) می شوند. سعی کنید بیشتر وقت خود را صرف خندیدن کنید یا با دوستانتان جمع شوید و فیلم های کمدی ببینید و دل سیر بخندید و همچنین می توانید به یوگا نیز بپردازید. پس خندیدن در هر روز از زندگی تان را فراموش نکنید.
خوش بین شدن 
5- ورزش کنید:
ورزش کردن باعث افزایش تولید ایندورفین ، سروتونین و دیگر مواد شیمیایی که برای بدن لذت بخش هستند ، می شود. برای گرفتن نتایج بهتر ، ضربان قلب خود را حداقل روزانه 20 دقیقه به حداکثر برسانید. اگر زمان رفتن به باشگاه را ندارید می توانید بصورت آنلاین تمارین را دنبال کنید و در خانه خود ورزش کنید.

5 تمرین عالی برای خوش بین شدن مغز و فکرتان

4.330
این مطلب مفید بود ؟264
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن
برچسب : زندگی شاد
وبگردی