درمان آبریزش بینی
عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی یک نوع خاص از اختلال است که در آن فرد بلافاصله پس از بیدار شدن و یا در حالی که از رختخواب بیرون می آید، شروع به عطسه کردن می کند.

نکات فوری برای از بین بردن و درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی

عطسه ،یک مشکل رایج انسان است که ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد ، عطسه صبحگاهی یک نوع خاص از اختلال است که در آن فرد بلافاصله پس از بیدار شدن و یا در حالی که از رختخواب بیرون می آید، شروع به عطسه کردن می کند. آبریزش بینی، خارش چشم و گرفتگی بینی، برخی از نشانه های رایج است که، با عطسه کردن همراه است ، از لحاظ علم پزشکی، علل بسیاری برای عطسه صبحگاهی می تواند وجود داشته باشد، و بسیاری از انواع آلرژی ها دلایل قوی تر شدن این اختلال هستند. 

 آبریزش بینی صبحگاهی

علت و درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی

هشدار:هرگز عطسه را متوقف نکنید! به همین دلیل، این اختلال اغلب جدی می شود اگر فرد از چندین آلرژی دیگر نیز رنج می برد.

علل عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی 

همانطور که پزشکان، دلایل عمده برای عطسه صبحگاهی را اینگونه می گویند:

1) رینیت آلرژیک مهمترین دلیل عطسه صبحگاهی است. این آلرژی ،توسط گرد و غبار ایجاد می شود که در همه جا در دسترس است.

2) رینیت غیر آلرژیک، یکی دیگر از علل مهم عطسه است که در آن سندرم ائوزینوفیلیا دلیل اصلی است ؛ این غیر آلرژیک ،به وسیله طبیعت است، هنوز هم پیدا کردن دلیل آن بسیار دشوار است. 

3) شرایط آب و هوایی یا محیط زیست یک عامل بسیار رایج است که منجر به عطسه صبحگاهی می شود ؛ این، شامل؛ هوای خشک، تهویه هوا و یا گرفتگی بینی می شود، که می تواند دلایل اصلی باشد. 

4) واکنش به داروهای غیر مناسب نیز ،یکی دیگر از دلایل ایجاد این بیماری است ، سینوس همچنین ،باعث عطسه زود هنگام و مشکلات وحشتناکی می شود.بیماری شدید است اما ،این کاملا چند راهکار قابل اعتماد است.

علت های عطسه

علت های عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی

موثرترین روش های درمان عطسه و آب ریزش بینی

در ادامه این بخش از سلامت نمناک به نسخه های درمانی عطسه و آب ریزش بینی صبحگاهی دارید می رسیم که شامل:

نسخه درمانی عطسه و آب ریزش بینی با چای رازیانه 

به نظر می رسد،که دانه های روغنی دارای مقدار خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که، می توانند به شکل چای گیاهی به دست آیند چای رازیانه قدرت مقاومت در برابر آلرژی را ایجاد می کند که باعث عطسه صبحگاهی می شود. 

درمان عطسه و آبریزش بینی

درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی با نسخه های خانگی

نسخه درمانی عطسه و آب ریزش بینی با فلفل سیاه

اثر داغ فلفل سیاه می تواند در از بین بردن علائم و همچنین مشکلات سرفه صبحگاهی و عطسه بسیار موثر باشد علم پزشکی، به خصوص درمان آیورودا، راه های بسیاری برای استفاده از فلفل سیاه را برای از بین بردن بعضی از بیماری ها نشان می دهد، و عطسه یکی از آنهاست. 

زنجبیل برای خلاص شدن از عطسه

به غیر از یک گیاه قوی، زنجبیل دارای برخی از عناصر بسیار قوی است که، در درمان سرفه و سرما بسیار موثر است ، همچنین ،برای عطسه صبحگاهی خوب است. با این حال، پزشکان نیز زنجبیل را برای خلاص شدن از سرفه پیشنهاد می دهند. 

درمان آبریزش بینی

درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی با زنجبیل

چای بابونه موثر در درمان عطسه صبحگاهی

دانه های بابونه، از گل خانواده آفتابگردان دریافت می شود ، در برابر سرفه و سرماخوردگی مؤثر است. داروی ضد حساسیت آن می تواند در غلبه بر عادات معمول عطسه صبحگاهی بسیار موثر باشد ؛ علاوه بر این، نیز دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که ،در درمان سرفه و عطسه بسیار موثر است. 

خلاص شدن از شر عطسه صبحگاهی با استنشاق بخار

اگر چه تکنیک قدیمی است، اما در خلاص شدن از شر عطسه صبحگاهی بسیار موثر است. بخار را می توان با استفاده از برخی داروها تهیه کرد و سپس فرد می تواند بخار را وارد کند. این می تواند در غلبه بر عواملی که باعث عطسه در صبح می شوند ،بسیار موثر باشد.

درمان عطسه

درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی با بخوردادن

زردچوبه و مبارزه با عطسه صبحگاهی

در میان بسیاری از مزایای زردچوبه، مبارزه با عطسه هم وجود دارد ، علم پزشکی، به روش های بسیار خوبی برای بدست آوردن زردچوبه به منظور از بین بردن بیماری اشاره می کند. 

سیر راهی برای مقابله با آبریزش بینی 

یک کاسه سیر و میخک را تهیه کنید و عطر قوی آن را بنوشید تا مقاومت در برابر عطسه ایجاد شود ، این هم خوب کار می کند .شما می توانید سیر را به صورت خام، داخل سوپ یا آش، در سالاد و شیر داغ مصرف کنید ، اگر دچار مشکل عکسی شده اید یعنی اینکه بینی تان کاملاً کیپ شده است می توانید دو حبه سیر را له کرده و داخل یک کاسه آب داغ بریزید. یک حوله روی سرتان بیندازید و بخور دهید.

آبریزش بینی صبحگاهی

روش های درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی

مخلوط نمک و آب برای مقابله با آبریزش بینی صبحگاهی

مقداری از این محلول را در یک ظرف قطره چشمی بریزید،  سرتان را عقب ببرید و چند قطره از این محلول را در بینی خود بچکانید. بعد زا این کار نفس بکشید تا محلول نمک، راه های بینی شما را خیس کند. چندین بار این کار را تکرار کنید تا کاملا بینی شما پاک شود. همچنین می توانید قطره بینی کلرور سدیم را از داروخانه بخرید و به جای این محلول نمک استفاده کنید. 

چوب میخک برای مقابله با آبریزش بینی صبحگاهی

برای تهیه ی دم کرده ی چوب میخک و مقابله با آبریزش بینی یک عدد چوب میخک، مقداری دارچین، زنجبیل تازه ی رنده شده، یک عدد هل شکسته و یک قاشق عسل را با یک لیوان آب داغ دم کنید. قبل از خواب این دمنوش داغ را میل کنید. 

علت عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی

 درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی با عسل و لیمو

عسل و لیمو برای مقابله با آبریزش بینی صبحگاهی

عسل و لیمو را به چای اضافه کنید تا یک نوشیدنی معجزه آور تهیه کنید ،که می تواند مبارز قاطعی برای عطسه کردن باشد. خواص آنتی اکسیدانی آن می تواند در درمان این مسئله به بهترین نحو ممکن موثر باشد. 

 

درمان سریع عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی در خانه

4.2106
این مطلب مفید بود ؟8818
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی