درمان کچلی
ریزش مو مشکلی است که امکان دارد افراد در هر رده سنی به آن دچار شوند که در هر حال ناراحت کننده است اما دانشمندان درمانی برای کچلی یافته اند.

 علت ریزش مو و راه های درمان کچلی

ریزش مو یکی از بارزترین مشکلات نگران کننده و از مهم ترین عوامل کاهش دهنده اعتماد به نفس در افراد است که بیشتر مردان را درگیر می کند.

اخیرا دانشمندان موسسه تحقیقاتی دانشگاه استنفورد موفق به توسعه روشی جدید با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان شده اند که سبب رشد موی مجدد در سر افرادی می شود که در حال طاس شدن هستند.
 
درمان کچلی

راه های درمان طاسی

 
به طور متوسط هر فردی روزانه 100 تار مو از دست می دهد اما اگر شدت و سرعت ریزش مو از این سطح فراتر رود فرد کم کم دچار طاسی جزئی یا کامل می شود.
 
درمان طاسی سر به کمک سلول های بنیادی می تواند گامی بزرگ در درمان طاسی باشد. در این روش از پیوند فولیکول های موی قسمتی از سر فرد برای نواحی که دچار ریزش شدید مو شده ،استفاده می شود.
 
در این روش درمانی نوین به کمک سلول های بنیادی دستکاری شده منبع نامحدودی از سلول های بیمار بدست می آید و بر خلاف روش های پیشین تنها محدود به دستیابی فولیکول های موجود در مو نمی شود و از سلول های پوستی و بنیادی نیز استفاده می کند.

روش جدید برای درمان ریزش مو و کچلی

325
این مطلب مفید بود ؟1510
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از medical daily /ح
وبگردی