دستگاه های چاپ صنعتی

متریال دستگاه های چاپ صنعتی

کد مطلب : 75434زمان مطالعه : 5 دقیقه
این روزها متریال های مختلفی برای دستگاه های چاپ مورد استفاده قرار میگیرد که بنر برای دستگاه چاپ بنر و کاغذ برای دستگاه کپی و پارچه برای دستگاه چاپ روی تیشرت می باشد.

کاربردی ترین متریال ها برای دستگاه های چاپ

امروزه در زمینه ی صنعت چاپ یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین دستگاه هایی که برای چاپ بنر مورد استفاده قرار میگیرد، دستگاه چاپ بنر می باشد، این جزء یکی از کاربردی ترین متریال ها در زمینه ی امور چاپی در جهان می باشد.

این متریال براساس فاکتورهای گوناگونی به مدل های گوناگونی نیز تقسیم بندی می شود که یکی از فاکتورها می تواند وزن(گرماژ) و دیگری بافت باشد.

هریک از این مدل های دستگاه چاپ دارای کاربردهای گوناگونی می باشند و همچنین هریک از این متریال ها در مورد مصارف خود مورد استفاده قرار میگیرند.

بنری که قرار است روی بیلبورد قرار گرفته شود دارای جنسی متفاوت از بنری می باشد که قرار است روی استند نصب گردد.

دستگاه چاپ بنر

بنری که دارای جنس بهتر و مقاومت بالاتری باشد از آن در فضای خارجی هم استفاده می گردد و هم در معرض باد قرار خواهد گرفت. بافت این جنس از بنر درشت تر از بنرهای دیگر می باشد و از همین روی تنها برای فضای خارجی مناسب هستند نه برای فضای داخلی.

با توجه به این که بنرهایی که در فضای خارجی مورد استفاده قرار میگیرند دارای بافت درشت تری می باشند، بنابراین نمی تواند مشکل ساز باشد.

از سوی دیگر کیفیت چاپی این گونه از بنرهایی که با دستگاه چاپ بنر به چاپ می رسند دارای کیفیت پایینی از فاصله ی نزدیک می باشد.

جنس بنر به این گونه است که از تعداد زیادی نخ الیاف به صورت تار و پود در هم تنیده شده است و به صورت یک جنس پارچه ای می باشد، آنگاه روی متریالی که تولید می گردد pvc آمده  و در نهایت لمینت می شود.

به هر میزانی که تعداد این تارو پودها بیشتر باشد، آنگاه بنر مقاوم تر می باشد و بافت آن درشت تر است.

دستگاه چاپ بنر
 

تا به این جا دریافتید که جنس بنر و استحکام آن کاملا بستگی به میزان بافتی دارد که در تولید بنر مصرف می شود. از همین روی بسیاری از شرکت های تولید کننده بنر، بنر را در سه رده بافت به بازار عرضه خواهند کرد که شامل:200 * 300 ، 300 * 500 و 500 * 500

بنری که در رده ی 200 * 300 قرار دارد مانند کاغذ می باشد و به راحتی پاره خواهد شد، در عوض بافت این بنرها کاملا ریز می باشد و بافت در آن مشخص نمی شود.

رده ی 300 * 500 مقاوم تر است و بافت درشت تری دارد، اما در صورتی که در معرض باد قرار گیرد پاره می شود، اما می توان از آن برای فضاهای داخلی مانند غرفه ها استفاده کرد.

500 * 500 مقاوم ترین رده بافت می باشد و به هیچ عنوان در صورت قرارگیری در معرض باد و یا کشش پاره نخواهد شد، تنها اجسام تیز آن را پاره می کند، اما با توجه به بافت درشت آن برای فضای داخلی مناسب نمی باشد.

متریال دستگاه کپی استوک

کاغذ یکی دیگر از متریال هایی می باشد که از آن برای دستگاه کپی استوک استفاده می شود، اما امکان دارد مصرف کننده در هنگام استفاده از این کاغذها دچار مشکلاتی گردد که ممکن است بعضی از دستگاه های کپی در طول عمر مفید خود دچار چنین مشکلاتی گردند، یکی از متداول ترین این گونه از مشکلات آن است که کاغذ توسط کاغذ کش دستگاه کپی استوک کشیده نمی شود و موجب نگرانی کاربر می گردد و یا موجب توقف یا اختلال در روند کار سازمان یا شرکت مربوطه گردد.
دستگاه کپی

این مشکلات در بیشتر موارد قابل حل می باشد وامکان دارد به دلیل پیش آمدن حالت هایی از جمله، گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در حین کار دستگاه می باشد.

شاید این سوال برای عده ای پیش بیاید که دلیل کشیده نشدن کاغذ توسط دستگاه کپی استوک چه می باشد و چگونه این مشکل قابل حل است؟

توصیه ی کارشناسان این است که در صورت بروز چنین مشکلی، فورا دستگاه کپی را خاموش نمائید و اگر برگه ها به صورت یکجا در آن قرار میدهید بهتر است آن را مرتب و منظم نمائید و در درون دستگاه قرار دهید و همچنین امکان دارد در صورت استفاده از کاغذ نامناسب برای دستگاه کپی این مشکل پیش بیاید، استفاده از کاغذهای ضخیم می تواند موجب کشیده نشدن آن توسط کاغذ کش شود و حتی وجود یک مانع خارجی می تواند مانع از کشیده شدن آن نشود.

متریال دستگاه چاپ روی تیشرت

همان گونه که از نام این دستگاه مشخص است، تیشرت های معمولی یکی از مهم ترین متریال هایی می باشد که برای این دستگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه چاپ روی تیشرت

نام دیگر دستگاه چاپ روی تیشرت، دستگاه چاپ سابلیمیشن می باشد و به عنوان یک دستگاه حرارتی برای چاپ طرح های مختلف روی تیشرت و یا پارچه و یا لیوان ها و ماگ ها و ... نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که تیشرت هایی که دارای طرح می باشند، روند چاپ این طرح ها روی آن ها به چه صورت می باشد؟ 

تنها با استفاده از یک ئستگاه می توانید خودتان یک طرح دلخواه را روی تیشرت به عنوان طرح و یا عکس چاپ نمائید و باعث رشد کسب و کار خود گردید..

بسیاری از ماها از دوران کودکی بیاد داریم که طرح های موجود روی تیشرت ها که قالب داستان های کودکی و کارتون ها بودند، بسیار دوست داشتنی بودند و با بزرگ شدنمان این علایق به سمت شخصیت های تاریخی و یا سینمایی و غیره گرایش پیدا کرده است.

از دیر باز این لباس ها مورد استفاده عموم در سنین مختلف قرار میگرفته است اما آیا میدانید طرح ها این لباس با چه دستگاهی و به چه روشی روی این تیشرت ها چاپ میشده است؟

امروزه با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز مانند دستگاه چاپ رو تیشرت این کار از طریق انتقال حرارت به آسانی صورت میگیرد.

در این چند سال اخیر، ورود دستگاه های چاپ روی تیشرت باعث رشد در کسب و کار در این زمینه شده است و با استفاده از دستگاه های پرس حرارتی قادر خواهید بود هر طرح دلخواه و یا هر عکسی را در کمترین زمان و با کیفیت بسیار بالا روی پارچه چاپ نمائید.

برای سفارشات چاپی با بهترین کیفیت و مرغوب ترین نوع متریال ها و دستگاه ها برای چاپ بنر و یا چاپ سابلیمیشن می توانید با شماره 09123200614  و یا شماره 09121954284 تماس حاصل نمائید.

متریال دستگاه های چاپ صنعتی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی