ابراز عشق
برخی افراد به دلایل مختلفی یا بلد نیستند عشقشان را ابراز کنند یا فکر می کنند که عشقشان را از طریق کارهایی که انجام می دهند باید نشان دهند.

چرا ابراز عشق برای بعضی از همسران سخت است

وقتی به کسی ابراز عشق میکنید و می گویید « دوستت دارم »، بدترین اتفاق ممکن این است که از او هم انتظار داشته باشید این جمله را به شما بگوید یا آن را امتیاز ویژه ای برای شما حساب کند. برخی از افراد از مهارت کافی برای ابراز علاقه به همسر خود برخوردار نیستند و همیشه ابراز احساسات برای آنها کار دشواری است .

برای دوام ازدواج مهم ترین و اساسی ترین چیز عشق بین زن و شوهر است اما خود عشق هم برای دوام آوردن، نیاز به ابراز شدن دارد که برای خیلی از زوجین سخت است.

دشواری در ابراز عشق از سوی همسران دلایل زیادی دارد که در این بخش از نمناک برخی از این دلایل را برسی می کنیم و سپس به چگونگی ابراز عشق برای این دسته از افراد می پردازیم.

ابراز عشق به همسر

بررسی دلایل سختی ابراز علاقه و عشق به همسر

دلایل دشواری در ابراز عشق از سوی همسران

نداشتن مهارت کافی در ابراز احساسات

یکی از شایع ترین دلایلی که بسیاری از زنان و مردان نمی توانند در ابراز عشق نمودن موفق باشند این است که آنها از مهارت کافی برای ابراز کردن احساساتشان برخوردار نیستند.

ابراز نکردن عشق به علت باور های نادرست

در جامعه ما باورهای نادرستی وجود دارد که جلوی ابراز عشق نمودن ما را می گیرد و متاسفانه این باورها بسیار ریشه دار هستند .

نمونه اول باورهایی غلطی هستند که ریشه در فرهنگ عمومی جامعه دارند مانند اینکه مرد به این دلیل ابراز احساسات نمی کند که فکی می کند همسرش در آینده از رفتار او سوء استفاده خواهد کرد .

نمونه دوم باورهای غلطی هستند که ریشه در دوران کودکی فرد دارند مثلا در این مورد فرد در کودکی از سوی والدین خود طرد شده و به او هیچ گونه توجهی نشده است.

بنابراین فرد در زندگی مشترک دوست ندارد احساساتش را بروز دهد تا آسیب نبیند.

ابراز عشق به دختر

چرا بعضی ها عشق شان را ابراز نمی کنند؟

ابراز نکردن عشق به دلیل بی توجهی همسر

برخی از افراد به این دلیل از ابراز عشق خودداری می کنند که همسرشان ذوقشان را کور کرده است.

احتمالا آنها در زندگی مشترک به همسر خود ابراز عشق نموده اند اما با بی توجهی یا توجه منفی همسرشان روبرو شده اند و به همین دلیل ابراز محبت آنها نسبت به همسرشان رفته رفته کاهش یافته و کمرنگ شده است تا جایی که دیگر به ابراز علاقه نمی پردازند.

عملکرد عاشقانه به جای ابراز کردن عشق

ابراز عشق برخی از افراد به صورت کلامی نیست و به صورت رفتار و عمل بروز می کند . این افراد در زندگی مشترک به همسر خود ابراز علاقه نمی کنند و معتقدند که او باید از روی رفتار و عملکردشان به میزان عشقشان پی ببرد.

عشق در زوج ها

رفتار هایی که نشان از ابراز عشق است

چگونگی ابراز عشق به کسی که دوستش داریم

برای کسانی که زبانشان برای بیان جملات احساسی و عاشقانه به همسرشان نمی چرخد، چند پیشنهاد داریم:

تصمیم بگیرید

اگر در ابراز عشق به همسرتان بی استعداد هستید و دوست ندارید اینگونه بمانید . به اراده و پشتکار زیادی برای ایجاد یک تغییر مثبت در خودتان نیاز دارید .

شما می توانید در این راه از مشاور کمک بگیرید تا این مسیر را با خیالی آسوده تر طی کنید و یا از یک یادداشت راهنما استفاده کنید و در آن پایداری و تعهد خود نسبت به تصمیم تان را بنویسید و آن را همیشه همراه داشته باشید.

تصمیم به ابراز عشق

بهترین روش ها برای ابراز کردن عشق

مطلع کردن همسر از تصمیم گیری

همسر خود را از تصمیمی که گرفته اید مطلع سازید تا در این راه به شما کمک کند و نادانسته این تغییر شما را با بی ذوقی جواب ندهد زیرا این کار اراده شما را تضعیف می کند و شما را از ادامه راه باز می دارد.

آغاز ابراز عشق با کارهای ساده

از کارهای ساده ای مانند دیدن عکس های خاطره انگیز برای بیان احساستان شروع کنید بدین صورت که درباره احساسی که در زمان گرفتن هر یک از عکس های خاطره انگیزتان داشته اید با همسرتان صحبت کنید و سپس از احساس حال تان نسبت به زندگی و همسرتان صحبت کنید.

ابراز علاقه

ابراز عشق چگونه ممکن است؟

کشف همسر

برای اینکه بدانید همسرتان کدام روش از ابراز عشق را می پسندد او را کشف کنید و بدانید که برداشت او از عشق چیست . آیا دوست دارد که به او به صورت کلامی محبت شود و جمله «دوستت دارم» را بشنود ویا ابراز عشق از طریق لمس شدن را می پسندد .

آیا او دوست دارد عشق را به چشم خود ببینند. بعد از دانستن اینکه همسر شما جزء کدام دسته از این آدم ها است ابراز عشقتان راحت تر خواهد بود.

شناخت همسر

ایده هایی عالی برای شروع ابراز کردن عشق

ابراز عشق به یک شیوه خاص

یکی از شیوه های ابراز احساسات به همسرتان ، برقرای تماس لمسی با همسر و نوازش اوست حتی اگر شما فردی لمسی نباشید شاید او ابراز عشق را به این شیوه بپسندد.

یادگیری زبان بدن

روی هماهنگ کردن دل و زبانتان حسابی کار کنید و حالات بدنی تان را با آهنگ دلتان هماهنگ کنید زیرا اگر همسرتان بین کلام شما و حالت صورت یا بدنتان تناقضی ببیند متوجه آن خواهد شد و همه زحمات شما به باد خواهد رفت. 

 

دلایل دشواری و سختی در ابراز عشق از سوی همسران

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی