گیر دادن به شوهر
برخی از خانم ها به هر دلیلی مدام به شوهرشان گیر می دهند اما نمی دانند همین گیر دادن های الکی ممکن است آسیب جدی به رابطشان وارد کند.

عواقب جدی گیر دادن های بی مورد زن به شوهرش

چرا جورابات رو اونجا درآوردی؟ چرا تخمه ریختی رو فرش؟ چرا با این دوستت می گردی؟ چرا این طوری خرید می کنی؟ چرا دیر اومدی؟ چرا، چرا و ... . این جملات برای برخی از مردان بسیار آشناست، مردانی که همسرشان به دلایل مختلف به آنها گیر می دهد.

گیرهای الکی، نق زدن های زیاد و... عواقب فراوانی دارد و زندگی را با تنش های فراوانی روبرو می کند. در این بخش از خانواده پلاس نمناک به خانم های عزیز عرض می کنیم که اگر زیاد به همسرتان گیر می دهید، منتظر عواقب زیر باشید.

عواقب گیر دادن به شوهر

آیا به این فکر کرده اید که چند بار در روز به همسرتان گیر می دهید؟ اگر شما جزو آن دسته از خانم هایی هستید که به همسرتان بیش از گیر می دهید، با ادامه مطلب همراه شوید.

فراری دادن همسر

اگر شما از زمانی که همسرتان به خانه می آید تا آخر شب به او گیر دهید و نق بزنید و الکی بهانه جویی کنید، همسرتان از شما دلزده شده و از خانه فراری می شود. او هر جایی را به خانه ترجیح می دهد تا از دست گیردادن های الکی شما راحت شود.

خود شما هم اگر لحظه ای خودتان را جای همسرتان بگذارید و تصور کنید که او بخواهد از صبح تا شب همه نکات هرچند مثبت و خیرخواهانه را در مورد زندگی و خانه داری و بچه داری یا محیط بیرون از خانه به شما گوشزد کند، قطعا خسته و کلافه خواهید شد.

گیر دادن به شوهر

رفیق بازی

گیر دادن و نق زدن های الکی همسر شما را به سمت رفیق بازی می کشاند. او ترجیح می دهد به جای اینکه در خانه بماند و گیرهای الکی شما را تحمل کند، با دوستان خود به تفریح بپردازد. مطمئنا هیچ عاملی بیشتر از گیردادن ها و تذکرهای مداوم شما نمی تواند همسرتان را به این خوبی و تمیزی از شما دلزده و دور کند.

دروغ های بزرگ و کوچک

دروغ یکی از عواملی است که سبب فروپاشی زندگی مشترک خواهد شد. گیر دادن و نق زدن های الکی سبب می شود همسر شما دیگر با شما صادق نباشد. مثلا او برای اینکه گیرهای الکی شما را نشنود، دیر به خانه می آید و به شما می گوید در محل کارش بوده است. خلاصه همسرتان ممکن است برای رهایی از غرها و گیر دادن های شما متوسل به دروغ های کوچک و بزرگ که برای زندگی مخربند، گردد.

بحث و دعوا

با گیر دادن های الکی می توانید در محیط خانه مداوم روی اعصاب همسرتان راه بروید، و حس عصبانیت، کم حوصلگی و لج بازی را در وی تقویت کنید تا جایی که آرامش زندگی لابه لای گیردادن هایتان گم شود. بهانه گیری های بی مورد و زیاده از حد زن باعث داد و فریاد و بداخلاقی مفرط همسر و آغاز جنگ و دعوا و تنش در زندگی مشترک خواهد شد.

گیر دادن همسر

خیانت

یک زن بهانه گیر برای شوهرش بسیار رنج آور و آزار دهنده خواهد بود و در بسیاری از موارد بهانه گیری های بی مورد و زیاده از حد زن باعث دوری مرد از خانه می شود.

اگر مرد از همسرش خسته و دلسرد شود و تمایلی به ادامه رابطه نداشته باشد، ممکن است به جای صحبت با او، خیانت کند و با دیدن محبت از سوی جنس مخالف به سمت آنها سوق یابد. پس خانم های محترم توصیه ها و تذکرات شما با هر تفسیر و تعبیری که باشد و در هر نقطه ای از دنیا که باشد مردتان را از شما دلزده و فراری می کند.

چگونه به همسرم گیر ندهم؟

برای پیشگیری از عواقب گیر دادن به همسرتان، اینگونه رفتار کنید:

به جای گیر دادن شفاف حرف بزنید

به جای مطرح کردن خواسته خود با گوشه و کنایه و گیردادن های بی جهت که باعث ناراحتی و در عین حال گیج شدن همسرتان می شود؛ خواسته و نظر خود را دوستانه، اما صریح و شفاف به همسرتان منتقل کنید تا او متوجه شود که شما چه می خواهید.

گاهی همسرتان دوست دارد طبق خواسته شما رفتار کند و رضایت شما را جلب کند، اما در اثر سوء تعبیر ها و سوء تفاهم هایی که بین شما و او پیش آمده نمی داند دقیقا از او چه می خواهید.

صحبت با همسر

مادری نکنید

گاهی زنان فکر می کنند که همسرشان کودکی است که زن باید از او مراقبت کند و مدام به او تذکر دهد. اینگونه زنانهمه کارهای همسرشان را به او یاد آوری کرده و فکر می کنند همسر بسیار خوبی هستند اما این کار باعث پایین آوردن اعتماد به نفس و سلب استقلال همسر خواهد شد و مرد احساس می کند هیچگونه استقلالی از خود ندارد و رفتارهای همسرش او را یاد مادرش می اندازد پس بدانید شما با مادری کردن، همسر نمونه ای نخواهید شد. شما با ایفای نقش والد برای همسرتان، ناخودآگاه او را به سمت ایفای نقش کودکی تحریک می کنید و باعث بیشترشدن رفتارهای آزاردهنده و حتی لجبازی او می شوید.

همسرتان را آزاد بگذارید

با آزاد گذاشتن همسرتان و احترام به علایق او سبب می شود که او ارزش اعتماد شما را بداند و بیشتر دوستتان داشته باشد. به جای گیر دادن الکی به دوستان خوب همسرتان و اینکه چون شما با دوستان خود جایی نمی روید او هم حق ندارد با دوستانش به تفریح بپردازد، هم خود و هم همسرتان را اذیت می کنید.

تفریح با دوستان و همسر هر کدام لذت خودش را خواهد داشت، اما بیرون رفتن با دوستان و محدودیت ایجاد نکردن در زندگی زناشویی باعث می شود زن و مرد از درکنار هم بودن لذت بیشتری ببرند و قدر یکدیگر را بیشتر بدانند.

دوستان شوهر

دیدتان را تغییر دهید

به جای تمرکز بر نکته های منفی، نقاط مثبت همسرتان را هم ببینید. وقتی روی رفتارهای منفی همسرتان تمرکز می کنید ناخودآگاه در دل از او آزرده می شوید و احساس نارضایتی از رفتارهای او برای شما به وجود می آید.

خوبی های همسرتان را در ذهنتان بشمارید و به آن ها فکر کنید و به جای گوشه و کنایه و گیر دادن، از ادبیات مثبت استفاده کنید مثلا به جای اینکه بگویید باز دوباره تند نری جریمه بشی». بگویید:«عزیزم، تند نری ها، دل خانومت اینجا برات می تپه که سلامت بری و برگردی».

به علاقه های شخصی او احترام بگذارید

به علاقه های شخصی او احترام بگذارید و حریم شخصی او را حفظ کنید تا تفاهم و محبت بیشتری در خانه و خانواده به وجود آید و همسرتان احساس بهتری از زندگی با شما داشته باشد. شما به عنوان همسر نمی توانید شوهرتان را دقیقا آنطور که می خواهید قالب بزنید و بسازید.

خانم هایی که به شوهرشون گیر میدن کلیک کنن

4.4126
این مطلب مفید بود ؟11016
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی