گل غول پیکر

دو گل غول پیکر و کمیاب در شیکاگو!

کد مطلب : 50621زمان مطالعه : 1 دقیقه
این دو گل غول پیکر که تایتان ایرم نام دارند از کمیاب ترین و خارق العاده ترین گل های جهان هستند که در شیکاگو رشد کرده اند.

گل های غول پیکر در شیکاگو

رشید این دو گل غول پیکر و دیدنی با نام تایتان ایرم در گلخانه شیکاگو آن جا را به جاذبه توریستی تبدیل کرده است, این گل های عظیم الجثه مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند.

دیدن یکی از بزرگترین یا کمیاب ترین پدیده های طبیعت به اندازه کافی تعجب برانگیز است ولی اگر دو نمونه آن هم در یک زمان و یک مکان دیده شوند، خارق العاده است.

خبرهای جدید حاکی از این است که دو گل غول پیکر و بسیار عظیم الجثه در باغ بوتانی شیکاگو توجه بسیاری از گردشگران این شهر را به خود جذب کرده اند و بر خلاف بویی که ساتع می کنند، به خاطر بزرگ و بلند بودن مورد توجه قرار گرفته اند.
 
گل غول پیکر

دو گل غول پیکر و کمیاب

این گل ها که تایتان ایرم نامیده می شوند و به دلیل بوی بد جنازه به گل جنازه مشهور هستند، به طور طبیعی در جزیره سوماترای اندونزی رشد می کنند و گل می دهند اما گلخانه های بوتانی سراسر جهان به دلیل در خطر انقراض بودن این گل ها را پرورش می دهند. 
گفتنی است؛ این گل ها به دلیل جنگل زدایی و قطع بی مورد در معرض خطر انقراض قرار دارند و گل دادن این گیاه هر ده سال اتفاق می افتد ولی در این گلخانه شیکاگویی دو نمونه از این گل ها در یک روز گل داده اند.

دو گل غول پیکر و کمیاب در شیکاگو!

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
وبگردی