خندوانه

انجام نقشه برداری مغز توسط دکتر نامی در خندوانه

تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396کد مطلب : 51446زمان مطالعه : 2 دقیقه
شب گذشته دکتر محمد نامی متخصص علوم اعصاب شناختی مهمان برنامه خندوانه شد و نقشه برداری مغز یکی از تماشاگران برنامه خندوانه در استودیوی این برنامه انجام شد.

مهمان شب گذشته برنامه خندوانه چه کسی بود

برنامه خندوانه شب گذشته 28 خرداد 96 بعد از چند روز وقفه در پخش به دلیل شهادت امام علی (ع) با اجرای رامبد جوان روی آنتن شبکه نسیم رفت. دکتر محمد نامی متخصص علوم اعصاب شناختی شب گذشته مهمان رامبد جوان در برنامه خندوانه شد.

ماجرای آشنایی رامبد جوان و دکتر نامی در خندوانه

رامبد جوان مجری خندوانه در ابتدای گفتگو درباره نحوه آشنایی اش با دکتر محمد نامی گفت:ما در راه بازگشت از شیراز و در هواپیما با هم آشنا شدیم و من مقاله هایی که از ایشان منتشر شده بود را خواندم و از دکتر نامی درخواست کردم که مهمان برنامه خندوانه شوند.

دکتر محمد نامی گفتگو در خندوانه را اینگونه آغاز کرد:من در تهران متولد شدم اما در شیراز رشد کردم و بعد از گرفتن تخصص ، دکترای علوم اعصاب شناختی گرفتم و در حال حاضر در حوزه نقشه برداری مغز فعالیت میکنم. این مهمان خندوانه درباره دورترین خاطره کودکی اش گفت :یکی از جالب ترین خاطرات من مربوط به زمانی است که موسیقی و آواز را تجربه کردم و فهمیدم موسیقی چه تاثیری روی ذهن انسان میگذارد. در نوجوانی به کلاس آواز رفتم و بعد از آن فعالیتم در این حوزه را ادامه دادم و آوازی در برنامه خندوانه خواند.

دکتر نامی در خندوانه

دکتر محمد نامی در خندوانه

دکتر محمد نامی در برنامه خندوانه درباره تحقیقاتی که در زمینه خواب انجام داده بود گفت :در مرحله ای از خواب ذهن ما فعالیت زیادی دارد و درباره فواید و تاثیرات خنده بر ذهن نیز صحبت های زیادی در برنامه صورت گرفت.

دکتر نامی درباره تاثیر خنده بر ذهن گفت :خنده گذرگاه ذهن است و بهترین توصیه ایی است که میتوان به کسی کرد . خنده به لحاظ ذهنی و جسمی تاثیرات زیادی روی انسانها میگذارد و درباره ساختارهای مغزی توضیحاتی داد.

این مهمان خندوانه درباره مسری بودن خنده و تاثیر مثبت گرایی بر ذهن گفت و تصاویری از ذهن آدم ها پخش کرد و روی این تصاویر درباره مغز توضیحاتی داد و گفت ما در تلاشیم که بتوانیم نقشه خنده را روی ذهن آدم ها ترسیم کنیمم و از یکی از تماشاگران خواست که به صورت داوطلب روی صندلی خندوانه بنشیند تا آزمایشی را روی او انجام دهد.

نقشه برداری مغز این تماشاگر در حالی که 15 ثانیه خندید و 30 ثانیه سکوت کرد روی مانیتور خندوانه نشان داده شد.

دکتر محمد نامی در پایان برنامه خندوانه گفت:من مراجع 21 ساله ای داشتم که به دلیل مشکلاتش شرایط خوبی نداشت و زمانی که نزد من برای مشاوره آمد گریه کرد و این گریه او من را بسیار ناراحت کرد بنابراین در این برنامه قول میدهم که او را هرطور که شده خوشحال کنم.

انجام نقشه برداری مغز توسط دکتر نامی در خندوانه

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : خندوانه
وبگردی