دکوراسیون نارنجی
در این مطلب 5 ایده شیک و منحصر به فرد برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل به شما معرفی میکنیم.

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

نارنجی رنگی پر انرژی، بازیگوش و صمیمی است. پس برای اتاقی که در آن همهٔ خانواده و گاهی دوستان دور هم جمع می شوند بسیار مناسب است. نارنجی رنگی اطمینان بخش است. برای آن هایی که از این رنگ در اتاق پذیراییشان استفاده نکرده اند، مجموعه ای جمع کرده ایم که در آن ها از انواع رنگ های خانوادهٔ نارنجی استفاده شده و می تواند الهامبخش شما برای طراحی و رنگ کاری منزلتان باشد.

برای اینکه طراحی دکوراسیون را با رنگ نارنجی شروع کنیم، باید اولین چیزی که در نظر می گیریم، ترکیبات رنگی متناسب با نارنجی باشد. نکته حائز اهمیت در مورد این طیف رنگی این است که برای شروع طراحی با نارنجی، لازم نیست که تمام المان های دکوراتیو اتاق و فضای داخلی مورد نظرتان را تغییر دهید. رنگ نارنجی می تواند در کنار ترکیباتی از قهوه ای، خاکستری، بژ و کرم، جلوه بسیار خوبی داشته باشد. این رنگ ها تقریبا در اکثر فضاهای دکوراتیو، جزو رنگ های اصلی هستند و به راحتی با هر سلیقه ای قابل تطبیق می باشند.

دکوراسیون اتاق خواب با وسایل نارنجی و آجری
 
دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون نارنجی اتاق خواب 

یکی از بهترین روش ها برای آنکه از رنگ های پاییزی الهام بگیرید و دکوراسیون اتاقتان را کمی گرم تر کنید، استفاده از چند وسیله جزئی به رنگ نارنجی یا آجری است. می توانید اتاق خوابتان را با تغییر جزئیاتی، به طور کامل متحول کنید. برای این منظور پس از انتخاب ترکیب رنگ غالب در اتاق از طیف خاکستری، کرم، یا قهوه ای، می توانید جزئیاتی از وسایل همچون بالش های روی تخت، پتوها، یا مبل کوچکی که کنار تخت خواب می گذارید را به رنگ نارنجی دربیاورید. تغییر رنگ این وسایل هزینه زیادی در بر ندارد و به این ترتیب می توانید با بودجه مختصری، به فضای اتاق خوابتان را گرما ببخشید.
 
دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون نارنجی اتاق خواب 

تغییر دکوراسیون با کاغذ دیواری نارنجی
 
دکوراسیون نارنجی

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

از آنجایی که رنگ های نارنجی و آجری، تاثیر عمیقی در ترکیب بندی رنگ ها دارند و استفاده از آنها می تواند تحول زیادی در دکوراسیون داخلی ایجاد کند، بایستی در انتخاب کاغذ دیواری هایی که از این رنگ ها تشکیل شده اند جوانب لازم را در نظر بگیریم.
 
با توجه به ویژگی هایی که این رنگ ها دارند، بهتر است تمام دیوارهای اتاق را با کاغذ دیواری های نارنجی رنگ نپوشانید، و تنها یکی از دیوارهای اتاق را به این رنگ اختصاص دهید. با این کار می توانید نقطه کانونی بسیار مناسبی در دکوراسیون ایجاد کنید و دیگر المان های دکوراتیو اتاق را بر اساس این رنگ بچینید.
 
دکوراسیون نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون

انتخاب کفپوش نارنجی رنگ
 
دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون منزل به رنگ نارنجی

می توانید با یک کفپوش نارنجی یا آجری رنگ، که روی زمین می اندازید، فضای اتاق را گرم کنید. این کفپوش ها با رنگ های خنثی و روشن موجود در محیط هماهنگی بسیار خوبی برقرار می کنند. کفپوش های نارنجی رنگ به تنهایی برای به کارگیری چنین رنگ هایی ایده آل هستند و تاثیرگذاری این رنگ ها را به اندازه کافی در دکوراسیون فراهم می کنند.
 
دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون پذیرایی به رنگ نارنجی

یکی از سریع ترین روش ها برای تغییر دکوراسیون اتاق، عوض کردن رنگ پرده ها است. اگر دوست داشته باشید در روزهای گرم و تابستانی، پنجره ها را باز بگذارید و پرده ها را کنار بزنید تا نور درخشان آفتاب، فضای اتاق را پر کند، پس حتما به استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی هم علاقه مند خواهید بود. برای اینکه چنین حسی را همیشه و در تمام فصول سال در محیط حفظ کنید، می توانید از پرده های نارنجی رنگ استفاده نمایید. علاوه بر اینکه استفاده از پرده ها به گرم شدن فیزیکی اتاق ها کمک می کند، داشتن رنگ گرمی همچون نارنجی نیز به ایجاد این حس گرما بخش کمک بیشتری می کند و در ضمن محیط را نیز صمیمانه تر می سازد.

رنگ آمیزی دیوارها به رنگ نارنجی
 
دکوراسیون نارنجی

طراحی دکوراسیون به رنگ نارنجی

طیف های گسترده ای از رنگ نارنجی وجود دارد که می تواند برای رنگ آمیزی دیوارها مناسب باشد. بهترین رنگی که از طیف گرم نارنجی می توان برای این منظور استفاده کرد، نارنجی های روشن و پرانرژی هستند که تا حدودی مایل به قهوه ای و خاکی باشند. اما از به کارگیری نارنجی هایی که بیش از اندازه روشن هستند، پرهیز کنید زیرا آن حس گرمی که انتظار دارید را به خوبی در محیط ایجاد نمی کنند و تا حدودی حالت گچی و کدری را به وجود می آورند.

استفاده از وسایل منزل به رنگ نارنجی
 
آسان ترین راه برای استفاده از رنگ نارنجی در اتاق ناهار خوری این است که یکی از رنگ هایی را که می پسندید انتخاب کنید و یک یا دو دیوار را با آن رنگ آمیزی نمایید. نمی توانید نارنجی مورد علاقه تان را پیدا کنید؟ در تصاویر و نقاشی های مختلف و یا پارچه های رنگی رنگ های پیشنهادی زیادی وجود دارد. این طوری تطبیق دادن اثاثیهٔ مختلف با دکوراسیونتان هم راحت تر خواهد شد.
به شما پیشنهاد می کنم از وسایلی که زیاد جلب توجه می کنند هم در محیطی با این رنگ استفاده نکنید. وگرنه محیط زیادی شلوغ و اشباع می شود.

جادوی رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل + تصاویر

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از برترین ها - پارسیان هوم -/ح
وبگردی