عوارض شکم بزرگ
بزرگ بودن شکم می تواند باعث بروز عوارضی مانند خروپف و بیماری های جدی و خطرناکی شود که گاه غیر قابل جبران خواهند بود.

عوارض شکم بزرگ و بیماری هایی که علتشان چاقی شکم است

شکم بزرگ داشتن در یک کلام یعنی بیماری. اگر وزن کسی زیاد نباشد اما شکم بزرگی داشته باشد باید نگران شود. البته این نکته دلیلی بر نگران نشدن افراد سنگین زون با شکم بزرگ نیست چرا که بیماری های جدی در کیمن آنهاست.

به گفته ی متخصصان واقعیت در مورد افراد شکم بزرگ وجود دارد و ان هم این است که شکم بزرگ داشتن نشانه ای از ابتلا به بیماری های سخت و جدی است. بیماری های که رابطه ای مستقیم با مرگ زودرس خواهند داشت.

برخی از افراد دارای وزن طبیعی هستند اما همچنان شکم نسبتا بزرگی دارند ولی آیا شکم بزرگ و حضور چربی در این ناحیه برای افراد با وزن طبیعی هم خطرساز است؟ بله ؛

نتایج بررسی ها و مطالعات دقیق به این سوال پاسخ مثبت می دهد و عوارض شکم بزرگ را با مرگ زودرس بسیار نزدیک به هم می دانند ولی مرگ زودرس تنها عوارض چاقی شکم نیست و این مشکل تناسب اندام منشا بیماری هایی است که در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

چاقی شکم

آشنایی با عوارض جدی شکم بزرگ و چاقی

عوارض داشتن شکم بزرگ علاوه بر مرگ زودرس این بیماری هاست

بیماری های قلبی: 

بیماری قلبی احتمالاً مهم ترین پیامد چربی اضافی در بخش میانی بدن است. طبق گفته محققان هاروارد، چربی امعا و احشا آن قدر خطرناک است، که این سلول های چربی سیتوکین ها را به داخل بدن پمپ می کنند.

سیتوکین ها مواد شیمیایی هستند که بر توانایی سلول های ما برای تنظیم انسولین و فشار خون تاثیر می گذارند. وقتی بدن نمی تواند ارگان ها را تنظیم کند، به قلب ضربه می زند.داشتن سیتوکین که در اطراف شناور هستند، به بیماری های قلبی مرتبط هستند.

ناراحتی قلبی

عوارض شکم بزرگ برای قلب 

آیا جنسیت در این باره اهمیتی دارد؟ 

هم مردان و هم زنان در مراحل مختلف زندگی خود در معرض خطر بیماری های قلبی قرار دارند.معمولا لیشتر چربی در زنان جوان ،در باسن و ران آنها قرار دارند، در حالی که در مردان جوان معمولاً این اتفاق در شکمشان میفتند به همین دلیل است که مردان در دهه 30 و 40 سالگی به احتمال بیشتری نسبت به زنان مبتلا به بیماری قلبی هستند.

زنان در سنین یائسگی، بیشتر در معرض خطر چاقی شکم قرار دارند هم چنین آن ها در حال افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.در حقیقت، مطالعه سازمان بهداشت زنان متوجه شده است که چربی در امعا و احشا منجر به فشار خون بالا و کلسترول بالا در زنان می شود که هر دو به بیماری های قلبی مزمن کمک می کنند.

خطرات چاقی

عوارض شکم بزرگ در زنان و مردان 

دیابت از عوارض شکم بزرگ: 

ما می دانیم که چربی اضافی ما را در معرض خطر بالاتری برای دیابت قرار می دهد. چاقی یا اضافه وزن داشتن 90 برابر احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

شکم یکی از عوامل چاقی در دیابت است، زیرا بر چگونگی عملکرد اندام های ما تاثیر می گذارد.مطالعات نشان داده اند که افراد دارای چربی عمیق شکم ، حساسیت به انسولین را از دست می دهند.

انسولین هورمونی است که سطح قند خون را تنظیم می کند، بنابراین وقتی بدن ما به آن واکنش نشان می دهد، قند باعث خرابی سیستم های بدنمان می شود. زمانی که سطح قند خون بالا می رود، ما دیابت را توسعه می دهیم.

علت دیابت

عوارض شکم بزرگ چیست؟ 

سرطان از عوارض خطرناک شکم بزرگ: 

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سرطان های دستگاه گوارش، کلیه و گوارشی را می توان با اضافه وزن مرتبط دانست. این یک عدد بزرگ است و چربی امعا و احشا آن را حتی بدتر می کند.ما می دانیم که سرطان ناشی از جهش در سلول های ماست.

وقتی چربی اضافی داریم، بدنمان به تولید هورمون ها اشاره می کند، که باعث می شود سلول هایمان تقسیم و تکثیر شوند.هر چه سلول های ما تقسیم شوند، احتمال اینکه یکی از آن ها به سلول سرطانی تغییر کند بیشتر است.بنابراین چربی بیشتر برابر با فرصت های بیشتری برای ابتلا به سرطان است.

علت سرطان

عوارض شکم بزرگ در افراد 

آپنه خواب یکی از عوارض شکم بزرگ: 

اگر همسر شما تمام شب خر و پف می کند، مشکل ممکن است جدی تر از عمق بینی باشد. افرادی با شکم های بزرگ با چربی زیاد خطر ابتلا به بیماریهای بیشتری دارند. گرفتگی تنفس باعث می شود که شما در واقع تنفس را برای چند ثانیه متوقف کنید.

نتیجه یک شب پر از خر خر است، بیدار می شود و احساس بی قراری می کند. از دست دادن وزن ممکن است باعث بهبود یا حتی تسکین تنفس در خواب شود.

کوچک کردن شکم

عوارض شکم بزرگ و رابطه اش با خروچف 

درد از عوارض داشتن شکم بزرگ: 

داشتن چربی اضافی شکم معمولاً به معنی ماهیچه های شکمی ضعیف است.مربی یوگای شما وقتی به شما گفت که هسته تان قوی است، شوخی نمی کند. داشتن هسته قوی از ما در برابر آسیب محافظت می کند، بالانس ما را بهبود می بخشد و مفاصل را سالم نگه می دارد.

یک هسته قوی بهترین راه برای سالم نگه داشتن شما و سالم بودنتان است.زمانی که هسته تان ضعیف است، ماهیچه های پشت شما باید آن را جبران کنند. این می تواند منجر به کشش کمر و درد مزمن شود. 

 

عوارض شکم بزرگ و بیماری هایی که علتشان چاقی شکم است

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : thelist / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : چاقی شکمی
وبگردی