ردیاب خودرو

ردیاب خودرو و همه چیز درباره آن

کد مطلب : 75081زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله در خصوص ردیاب خودرو و نکاتی که باید هنگام خرید ردیاب خودرو و استفاده از آن رعایت کنید، توضیح خواهیم داد.

 ویژگی و نکات خرید ردیاب مناسب برای خودرو

در این مقاله در خصوص ردیاب خودرو از تاریخچه، ویژگی های آن، نحوه عملکرد تا نکات کلیدی خرید ردیاب خودرو صحبت خواهیم کرد.
ردیاب خودرو ، در واقع یک دستگاه کوچک ردیاب است که محل خودروی را به شما نشان می دهد و دلیل استفاده از آن بخاطر امنیت خودرو و یافتن مسیرهای تردد خودرو ، استفاده می شود. البته از ردیاب ها استفاده های متفاوتی می شود که علاوه بر خودرو و انسان از آنها برای حیوانات و اشیایی که برای صاحبانشان با ارزش است نیز استفاده می شود.

ردیاب خودرو و تاریخچه استفاده از آن

ردیاب خودرو برای اولین بار توسط ارتش ایالات متحده ی آمریکا در عملیات های نظامی مختلف برای مکان یابی تجهیزات نظامی و یا شلیک موشک و مسیریابی هواپیما های جنگنده، مورد استفاده قرار می گرفت و بعد از گذشت چندین سال در درسترس همه قرار گرفت و روز به روز به امکانات آن افزوده شد.

ویژگی های ردیاب خودرو

جی پی اس خودرو می تواند موقعیت خودروی شما را با دقتی کمتر از 2 متر روی گوشی همراه ، به شما نشان دهد ، همچنین اطلاعات مسیر های حرکت خودرو و مکان های توقف آن را ذخیره کرده ، و به شما اطلاع دهد.
 همچنین می تواند انواع سنسور دما، وزن، سنسور سوخت غیره را نشان دهد و دارای دریافت انواع گزارش های مدیریتی مانند:مسافت طی شده ، سرعت روشن و خاموش بودن دستگاه و دیگر قابلیت های این چنینی می شود.

ردیاب خودرو و نحوه عملکرد آن

جی پی اس ها توسط ماهواره هایی که به دور زمین در حال پرخش هستند و ایستگاه های زمینی کنترل می شود، اطلاعات را دریافت می کنند، پس در واقع اگر ماهواره ها نباشند بدون شک هیچ ردیابی نمی تواند کار کند.
نکته بسیار مهم اینجا است که ردیاب ماشین بدون نیاز به اتصال ماهواره ها کار میکند و شما به کمک استفاده از یک سیم کارت ، در صورت قطع دسترسی ماهواره ها نیز امکان ردیابی خودروی خود را خواهید داشت.
از آنجایی که ابعاد آنها متفاوت است پیش از اینکه هر جی پی اسی را برای ماشین خود خریداری کنید از قبل مکان آن را انتخاب کنید که می خواهید آن را در کجا قرار دهید، تا پس از خرید با مشکلی مواجه نشوید.
 
جی پی اس خودرو، بطور کلی به دو دسته تقسیم می شود:
  • دسته اول:بدون نیاز به شارژ کردن ، می توان دائما کار کنند، زیرا مستقیما به برق خودرو متصل می شود.
  • دسته دوم:این دسته می بایست توسط شارژر مخصوص ، پیش از استفاده شارژ شوند و معمولا بسته به اندازه و قیمت آن در مدل های مختلفی ارایه می شود.

ردیاب خودرو

نحوه استفاده از ردیاب خودرو

بلافاصله پس از اینکه ردیاب خودرو را نصب کردید باید نرم افزار آن را نیز دانلود کرده و روی گوشی موبایل خود نصب کنید، قبل از خرید مطمئن شوید شرکت ارایه دهنده این ردیاب ، نرم افزار اندروید و IOS مخصوص گوشی شما را ارایه می نماید.

پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود، می توانید خودروی خود را کنترل کنید. نکته ی جالب این است که شما می توانید برای خودروی خود یک محدوده مکانی مشخص کنید که اگر خودروی شما به سرقت رفت و از آن محدوده خارج شد سریعا به شما اطلاع داده می شود.

در حقیقت این نرم افزار به شما کمک می کند که پس از به سرقت رفتن خودرو سریع تر آن را پیدا کنید، تنها کافیست نرم افزار و تمامی اطلاعات آن را در اختیار پلیس قرار دهید.

اما به این نکته توجه کنید که به هنگام به سرقت رفتن خودرو هر چه سریع تر اطلاعات نرم افزار را در اختیار پلیس قرار دهید، زیرا :شانس اینکه خودروی شما سریعتر پیدا شود بیشتر خواهد بود.

متاسفانه در کشور ما جی پی اس خودرو به صورت آنچنانی استفاده نمی شود، امیدواریم که با خواندن این مقاله شما با عواقب عدم استفاده از ردیاب جی پی اس روی ماشین خود آشنا شوید:

بررسی نکات خرید ردیاب خودرو

نقد و بررسی جزییات خرید ردیاب خودرو می تواند در یافتن بهترین و مناسب ترین دستگاه ردیابی برای پاسخ به نیاز های ما موثر باشد. خرید ردیاب خودرو بهترین لطفی است که می توانید در حق امنیت خود انجام دهید تا از خودروی خود و یا عزیزانتان مقابل سارقان محافظت کنید. البته ردیاب ها کاربرد های گوناگونی دارند و به همین دلیل در میان مردم بسیار محبوب هستند. زمانی که قصد خرید یکی از این ردیاب ها را دارید، با انتخاب های گوناگونی مواجه هستید. مدل ها و برند های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها می توانند انتخاب شما برای خرید ردیاب باشند.

شما با مرور نکات خرید ردیاب خودرو و بررسی ویژگی های هر کدام از این ردیاب ها می توانید بر اساس نیازی که دارید اقدام به خرید کنید. برخی از ردیاب ها ویژگی ها و پیچیدگی های زیادی دارند و طبیعتا قیمت بیشتری دارند. در عوض احتمالا یک ردیاب ساده می تواند کارایی و کیفیت لازم را برای شما داشته باشد و به دلیل سادگی عملکرد بی اشکال و طولانی مدتی داشته باشد و البته قیمت ارزان تری ! هم دارد.

برخلاف تصور عموم اتومبیل های گران قیمت، زمان تولید مجهز به این ابزار نمی شوند.چون هرگونه سیستم ردیاب باید با مشورت متخصص بر روی خودرو مخفی شود و جای مخفی شدن آن از طرف کمپانی سازنده اعلام نشده باشد. دستگاه ردیاب ماشین ، به دلیل اندازه کوچک خود، می تواند در خیلی از نقاط درون یا بیرون خودرو مخفی شود. البته بسته به اینکه ردیاب آهنربایی یا ردیاب شارژی باشد (بدون نیاز به سیم کشی) و یا سیم کشی دار بودن به برق مستقیم درون خودرو نیز نیازمند است.

همچنین محل نصب این ردیاب به مدل و نوع ماشین بستگی دارد. برای اینکه مکان نصب آن توسط سارقین خودرو شناسایی نشود، معمولا در محل های متفاوتی از خودرو آن ها را نصب می کنند.

ردیاب خودرو ، از سیر تا پیاز خرید ردیاب خودرو

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی