رنگ بندی کرونایی

افزایش شهر های قرمز و آبی در نقشه رنگ بندی کرونایی!

تاریخ انتشار : 24 مهر 1400کد مطلب : 10640زمان مطالعه : 4 دقیقه
با انتشار نسخه جدید نقشه رنگ بندی کرونایی در کشورمان، وضعیتی متفاوت پیش رویمان قرار گرفته است؛ افزایش همزمان شهر های قرمز و آبی!

تابناک: به فاصله یک هفته، بار دیگر نقشه رنگ بندی کرونایی کشورمان به روز شد و بر اساس آن، همان گونه که آمار های کرونایی، نوسان های عجیبی نشان می دهد، رنگ بندی های تازه نیز نشانگر نوسان هایی متعجب کننده است به گونه ای که تعداد شهر های قرمز از 7 به 9 شهرستان افزایش یافته که نشانه خوبی نبست و در عین حال شمار شهر های آبی هم از 85 به 105 شهرستان رسیده که به غایت دلچسب است.
بر اساس این نقشه، افزون بر استان های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه که در هفته گذشته هم شهر های قرمز داشتند، از فردا و به مدت یک هفته استان فارس نیز به زمره استان هایی پیوسته که شهرستانی در وضعیت قرمز دارد و وضعیت در باقی استان های کشور، اغلب رو به بهبود است.

این را می شود از کاهش تعداد شهر های نارنجی از 108 به 106 شهرستان و شهر های زرد از 247 به 228 شهرستان دریافت که موجب افزایش چشمگیر شمار شهرستان های آبی در نقشه جدید رنگ بندی کرونایی کشورمان شده است که معنایش، گسترش وضعیت «کم خطر» در پهنه جغرافیای کشورمان است.
همه این ها در حالی است که می دانیم کرونا از بین نرفته و بنا هم ندارد که به این زودی ها از بین برود و از این رو، همه کشور ها می کوشند با واکسیناسیون و اعمال مقررات بهداشتی و پروتکل های مراقبتی، آن را مهار کرده و از شمار مبتلایان به کووید 19 بکاهند که نتیجه آن، کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری و هزینه های جانبی این بیماری مثل توقف فعالیت برخی مشاغل است.

فهرست شهر های قرمز به این شرح است؛
 
ردیفاستانشهرستانوضعیت
1آذربایجان غربیاشنویهقرمز
2آذربایجان غربیبوکانقرمز
3آذربایجان غربیپیرانشهرقرمز
4آذربایجان غربیسردشتقرمز
5فارساستهبانقرمز
6کردستانسنندجقرمز
7کرمانشاهپاوهقرمز
8کرمانشاهجوانرودقرمز
9کرمانشاهسرپل ذهابقرمز

انتهای پیام/م

افزایش شهر های قرمز و آبی در نقشه رنگ بندی کرونایی!

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی