تولد
رنگ مو ریزش مو
رنگ کردن مو، یکی از رایج ترین کارها بین خانم ها می باشد که در بازه های زمانی مختلف اقدام به آن میکنند. اما آیا ریزش موی سر با رنگ کردن مو ارتباط دارد؟

رنگ کردن مو سبب ریزش می شود؟ 

هم مردان و هم زنان تحت تاثیر ریزش مو هستند و بسیاری از زنان و برخی از مردان موهای خود را به صورت منظم رنگ می کنند که ممکن است فکر کنید رنگ مو یکی از دلایل ریزش مو است ؛ بر اساس مطالعات انجام شده بین ریزش مو و رنگ مو ارتباط وجود دارد که در بخش سلامت پوست و موی نمناک به آن خواهیم پرداخت. 

پس از زدن رنگ به موها، موهایتان دچار ریزش می شود. چرا؟ چون رنگ ، موهای شما را تضعیف می کند و آمونیاک و پراکسید در محصولات رنگ موی نیمه دائمی و دائمی موجود است و در نتیجه کوتیکول مو متورم و توسط آمونیاک باز می شود به طوری که پراکسیدها و رنگ ها می توانند منجر به تغییر رنگ شوند، موهای رنگ شده ضعیف می شوند و به همین علت آنها بیشتر در معرض شکنندگی قرار می گیرند.

علت ریزش مو

رنگ مو هایی که ادعا می کنند هیچ آمونیاکی در آن وجود ندارد، از مواد آمونیاکی استفاده می کنند و به شیوه ای مشابه آن عمل می کند اما بویی تولید نمی کند. موهایی که روشن و یا سفید می شوند بیشتر آسیب می بینند و ریزش مو در افرادی که موهای خود را به صورت منظم با استفاده از رنگ موهای دائمی رنگ می کنند دچار شکنندگی بیشتری می شود.

ملاحظاتی در مورد رنگ مو و ریزش مو

آیا رنگ مو باعث ریزش مو می شود؟ در حالی که رنگ مو ممکن است منجر به از دست دادن دائمی مو شود با این حال، می تواند منجر به عوارض جانبی و منجر به ریزش مو شود.یکی از رایج ترین و مضرترین عوارض جانبی رنگ کردن مو، خارش است و هنگامی که پوست سرتان دچار خارش می شود، باعث آسیب دیدن و ریزش موها خواهد شد.

تاثیرات رنگ مو

اخطار درباره رنگ مو و ریزش مو

اگر بعد از رنگ کردن موهایتان متوجه ریزش مو شدید، ممکن است به رنگ مو آلرژی داشته باشید. رنگ مو حاوی عنصری به نام پارا-فنیلندیامین است که به علت واکنش شدید آلرژیک به این ماده شیمیایی، استفاده از آن در فرانسه، سوئد و آلمان ممنوع شده است که در صورت ایجاد ریزش مو، سوزش یا خارش ده روز پس از استفاده از رنگ مو، استفاده از آن را متوقف کنید و برای آلرژی به رنگ آزمایش دهید. 

رنگ کردن مو رشد موها را مهار نمی کند، اما ممکن است باعث ریزش مو شود و موهای زیر پوستی ای که هنوز ظاهر نشده اند، ممکن نیست که با رنگ کردن مو آسیب بینند و به همین دلیل رنگ مو اساسا نمی تواند باعث مهار رشد مو شود، اما ریزش مو می تواند با رنگ کردن مو افزایش یابد.

مضرات رنگ مو

اول اینکه ، دستکاری ساقه ی مو به عنوان بخشی از شانه کردن و رنگ کردن مو ، می تواند تلوژن موها را کاهش دهد و موجب افزایش ریزش مو شود.

دوم، رنگ کردن مو که شامل آمونیاک و پراکسید هیدروژن است ، همچنین موجب کاهش تلوژن مو می شود.

سوم، رنگ مو می تواند به طور فیزیکی باعث تضعیف ساقه ی مو و افزایش ریزش مویِ ناشی از شکنندگی شود.

رنگ کردن مو

سایر نکات درباره رنگ مو ریزش مو

  • رنگ کردن موی کسانی که موهای خود را از رنگ تیره ی طبیعی اش، بلوند می کنند باعث در هم گسیختن مو که در نتیجه ی پروکسید شدن مو است میشود.
  • اگر رنگِ مو از رنگِ خیلی تیره به رنگ خیلی روشن تغییر کند باعث شکنندگی مو تا جایی که مو رشد کرده است و در نتیجه ریزش مو می شود.
  • رفتار مناسب با مو بسیار آسان است، نباید برای مدت طولانی مو های خود را خیلی روشن کنید و بهتر است از طیف رنگ های تیره تر استفاده کنید.

حرف آخر : نه تنها رنگ مو بلکه تمام لوازم آرایشی و بهداشتی مصرف خود را از فروشگاههای آنلاین یا ..معتبر و از برندهای شناخته شده خریداری کنید. 

رنگ کردن مو واقعا موجب ریزش مو میشود ؟

4.137
این مطلب مفید بود ؟307
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : dermatologytimes / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/ف.ن
وبگردی