برج ایفل
برج ایفل که به عنوان نماد فرانسه شناخته می شود یکی از مرتفع ترین برج های جهان به شمار میرفت که در ساخت آن میلیون ها پیچ و مهره بکار رفته است اما عکسی از رنگ آمیزی این برج را در 83 سال قبل ببینید.

رنگ کردن برج ایفل در گذشته

نام برج ایفل از نام سازنده اش گوستاو ایفل گرفته شده است،برج ایفل برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می شود و پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته شده ترین بناها در جهان است.

83 سال پیش، رنگ آمیزی برج بلند ایفل کار ساده ای نبوده است. در تصویر زیر، کار سخت کارگران برای رنگ کردن این برج مشهور پاریس در سال 1932 میلادی را می بینید.

برج ایفل

ساخت برج ایفل در سال 1887 آغاز و در 31 مارس 1889 به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و 300 نفر که در بین آنها می توان از امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند.

ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه طول کشید. 850 نفر در ساخت آن کار کرده اند. این برج از 18 هزار و 38 قطعه ساخته شده است و برای اتصال آن ها از 2 و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استفاده شده است. ارتفاع برج 324 متر است که در زمان خود مرتفع ترین برج جهان بوده است. وزن برج ایفل بیش از 10 هزار تن است که 7 هزار و 300 تن آن فولاد است.

عکسی دلهره آور از رنگ کردن برج ایفل

519
این مطلب مفید بود ؟190
برگرفته از برترینها - / ل
برچسب : برج ایفل
وبگردی