یادگیری لغات زبان
یادگیری زبان جدید در سفر به شما کمک می کند تا به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و برای تسلط به زبان های دیگر به یادگیری تعدادی لغات نیاز دارید.

برای تسلط به زبان انگلیسی یا هر زبان جدید دیگر چه تعداد لغت باید بلد باشیم؟

شاید نمیدانید برای اینکه بتوان به زبان دیگری حرف زد نیاز به چند لغت دارید ؛ اگر سفر رفته باشید احتمالا دشواری بودن در یک مکان ، بدون اینکه بتوانید با افراد محلی ارتباط بگیرید را حس کرده اید؛ شاید تاکنون از انگلیسی دست و پا شکسته و اشارات استفاده میکردید. یادگیری لغات زبان جدید بویژه در سنین بزرگسالی ، میتواند سخت باشد. اما جای نگرانی نیست؛ در این بخش از نمناک به نقل از rd.com دقیقا به شما گفته میشود برای سخن گفتن به زبانی دیگر، به چه تعداد لغت احتیاج دارید.

یادگیری لغات زبان

نحوه یادگیری لغات زبان انگلیسی

یادگیری لغات زبان های دیگر  

زبان شناسان تستی را برای فهمیدن اینکه چند لغت انگلیسی میدانید را اختراع کرده اند ، تئوری زبان شناسان این است که اگر شما 50 لغت را یاد بگیرید و آن ها را درک کنید و به 500 افزایش دهید ، تقریبا لغات زبان انگلیسی را فراگرفته اید. طبق مطالعات استوارت وب ، استاد زبان شناسی کاربردی ، متکلمان بومی هر زبانی، حدود 15،000 تا 20،000 واژه میدانند. هر لغت تشکیل شده از یک ریشه است مثلا کلمه ( خوردن) و تمام انشعابات آن ، مثل خورد، خورانده ، خورده و... . نمیخواهیم که نا امید تان کنیم، اما هیچ زبان آموزی ، هرگز قادر به درک 15،000 لغت نخواهد شد.

یادگیری زبان

یادگیری لغات زبان های مختلف جهان

پروفسور وب پیشنهاد یادگیری تمام لغات موجود در زبان مقصد را رد میکند اما در عوض توصیه میکند که روی 800 تا 1000 لغت که اغلب در زبان موردنظر استفاده میشود، متمرکز شوند. به گفته او ، این لغات به شما برای درک 75 درصد از زبان کمک میکند. این تعداد لغت برای یک مکالمه ی موثر ، سفارش غذا، و ارتباطات روزمره کافی است.

لغات زبان

 تعداد لغات لازم برای یادگیری آسان زبان 

اما قبل از اینکه کتاب را ببندید، به این فکر کنید که چقدر درمورد زبان موردنظرتان اشتیاق دارید؛ باید بدانید که اگر در حال برنامه ریزی دراز مدت برای سفر به خارج از کشور هستید ، یا حتی به تماشای فیلم بدون زیر نویس ، یا خواندن رمان به زبان اصلی فکر میکنید، احتمالا مجبور به فراگرفتن 9،000 واژه می باشید.

یادگیری لغات زبان و تسلط کامل به زبان های دیگر

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
رضا1397-09-01
جالب بود مطلبتون، ممنون
00
وبگردی