ریزش مو

ریزش مو بخاطر مواد شیمایی شامپو

کد مطلب : 41010زمان مطالعه : 2 دقیقه
حساسیت افراد برای موهایشان و خرید انواع شامپو و لوسیون ها به جهت مراقبت بهتر از موها، ریزش مو را برایشان به ارمغان می آورد .

وجود مواد شیمیایی در شامپوها عامل ریزش مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرات می توان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند. عوامل زیادی مانند عوامل محیطی، ژنتیکی، هورمونی ، برخی بیماری ها مانند اختلالات تیروئید ، کم خونی و نوع تغذیه در ریزش مو دخیل است. اهمیت رژیم غذایی را در حفظ سلامتی بدن به خصوص مو ، نمی توان نادیده گرفت.

برای همه ما پیش آمده که در برهه ای از زندگی با ریزش و کم حجمی مو روبرو بودیم و به دلیل نقش مهمی که مو در ظاهر و اعتماد به نفس ما بازی می کنه ،در گیر تاثیر آن بر روحیه و روابط اجتماعی بودیم در این راستا حتما به راهکارهای مختلفی هم دست زدیم که شاید به میزان لازم موثر نبودند. اما همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است . بنابراین باید روشهای پیشگیری از ریزش مو را بدانیم تا بتوانیم از بروز این اتفاق جلوگیری کنیم .

تحقیقات دانشمندان دانشگاه هاروارد نشان داده، حساسیت بیشتر افراد مانع ریزش موی آنها نمی شود، بلکه شدت آن را افزایش می دهد و بیماری های دیگری را نیز برای افراد پدید می آورد.

حساسیت افراد برای موهایشان و خرید انواع شامپو و لوسیون ها به جهت مراقبت بهتر از موها، طاسی سر را برایشان به دنبال خواهد داشت.

ریزش مو

استفاده از شامپوهای شیمیایی مختلف عامل اصلی ریزش مو است

مطالعات محققان نشان داده، مواد شیمیایی فراوانی که در این گونه از محصولات بهداشتی استفاده می شود، تبعات جبران ناپذیری برای موها و پوست افراد به بار می آورد. بهداشتی ترین آنها که معمولا درصد بیشتری مواد شیمیایی دارد، مخرب ترین آنها محسوب می شود.

افرادی که حتی در سفر به خارج از کشور، مواد بهداشتی برای شست وشوی موهایشان را بدون توجه به تغییر شرایط با خود می برند، بیش از دیگران به سلامتی خود آسیب می زنند.

محققان معتقدند اگر مواد شوینده موها را در نظر نگیریم، برخورد مستقیم آب با موهای سر آسیب دوچندانی به سلامت موها می زند. رادیکال های آزاد آب در دراز مدت در افرادی که روزانه دوش می گیرند تأثیر منفی می گذارد و ریزش مو، ضعیف شدن ریشه، نازک شدن ساقه و از دست دادن مواد غذایی طبیعی مو را به دنبال دارد.

ضمن اینکه هر چه بیشتر دوش بگیرید، آسیب بیشتری به لایه بیرونی پوست وارد می کنید. در اثر مکرراً حمام کردن، پوست شما فرصت کمتری برای ترمیم خود به واسطه تولید چربی طبیعی در اختیار دارد.

مصرف ماهی، لبنیات، مواد گوشتی، دوری از استرس و عصبانیت می تواند تضمین مناسبی برای سلامت موهایتان باشد.

ریزش مو بخاطر مواد شیمایی شامپو

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از افکار نیوز / م.ف
وبگردی