ریزش مو زنان
مشکل ریزش مو زنان و دخترانی که سن بلوغ را سپری می کنند شایع ترین مبحث این اختلال را تشکیل می دهد ، ولی چرا این گروه به یکباره دچار ریزش مو می شوند؟

علل پنهان ریزش مو زنان

ریزش مو زنان را نگران می سازد چرا که خود را درحال از دست دادن بخشی از زیباییشان می بینند، این تغییر واقعاً ناراحت کننده است مخصوصاً برای خانم هایی که موهای بلند و خوش حالتی دارد .مثل هر تغییر دیگری در بدن ریزش مو در خانم ها عللی دارد که در این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت.
ریزش مو زنان

تغییرات هورمورنی علت اصلی ریزش مو زنان است

5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

عادت ماهانه
یکی از علل رایج ریزش مو که خانم ها رنج می برند عادت ماهانه است، حدود یک سوم خانم ها به طور ژنتیکی در معرض آن هستند و ممکن است در آغاز سنین بلوغ یا یائسگی با نازک شدن مو شروع شود این تغییرات به علت هورمونی به نام دی هیدرو تستسترون است.
بیماری
برخی از بیماری ها باعث ریزش مو میشود ، افرادی که در معرض حمله به سلول های ایمنی بدن هستند ریزش مو برای شان اتفاق می افتد چون این تغییر به فولیکول موی آنها آسیب میزند.
تخمدان پلی کیستیک
سندرم تخمدان پلی کیستیک بامشکلات زیادی همراه است که یکی از آنها ریزش موست .تخمدان پلی کیستیک باعث عدم تعادل هورمونها می شود و وقتی تخمدانها بیش ازحد تستسترون تولید کند باعث پرمویی بدن و ریزش مو میشود.
عوارض داروها
برخی از ریزش موها به دلیل عوارض داروهای افسردگی و ضد التهابی است در چنین شرایطی تغییر یا گاهی حتی قطع دارو باعث ریزش مو میشود.
بارداری با تغییرات شدید هورمون همراه است و ممکن است خانم ها ریزش مو را در این دوران تجربه کنند و در برخی خانمها ریزش مو سریع بعد از زایمان اتفاق می افتد.

نسخه طبیعی برای درمان ریزش مو زنان

ریزش مو زنان

نسخه های طبیعی و گیاهی راهی برای درمان ریزش مو زنان
نخل و بیلوبا به افزایش حجم مو کمک میکند محققان ازعصاره ی نخل در شامپوها و لوسیون استفاده کردند و بعد از سه ماه استفاده 35رصد حجم مویشان بیشتر شد. بیلوبا نیز جریان خون را بالا می برد و مو را تقویت می کند.
تعادل هورمونها
گاهی اوقات ریزش مو به علت عدم تعادل هورمون هاست اما باخوردن بعضی غذاها مثل آواکادوو ، مغزها ، سیب ، انار ، دانه چیا هورمونها را متعادل کنید.
روغن های گیاهی
مطالعات نشان داده روغن رزماری بهترین درمان ریزش مو و محرک رشد است همچنین می توانید با روغن نعنا ترکیب کنید تا از سستی و نازکی مو جلوگیری کرده باشید.

علل پنهان ریزش موی زنان و توصیه هایی برای درمان

4.824
این مطلب مفید بود ؟231
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی