زلزله سنگان

5 پس لرزه سنگان را در جنوب خراسان رضوی لرزاند

تاریخ انتشار : 12 دی 1398کد مطلب : 2010زمان مطالعه : 2 دقیقه
بنابر اعلام فرماندار خواف بعد از زلزله 5.8 ریشتری که صبح امروز سنگان در این شهرستان را به لرزه درآورد ظرف یک ساعت 5 پس لرزه دیگر این منطقه را تکان داد.

زلزله امروز بخش سنگان در خراسان رضوی

ایرنا:فرماندار خواف گفت:پس از زمین لرزه 5.8 ریشتری صبح امروز 12 دی ماه در بخش سنگان این شهرستان تاکنون پنج مورد پس لرزه ظرف یک ساعت اخیر این منطقه را تکان داده است.

حسین سنجرانی افزود:شدت پس لرزه ها در محدوده سنگان بین 3.6 تا 3.7 ریشتر بوده اند. 

وی مسوولان و دست اندرکاران ذیربط و امدادرسانان را در آماده باش کامل اعلام و بیان کرد:گروههای ارزیاب خسارات و امدادگران با فوریت برای ارائه خدمات امدادی به محل اعزام شده اند. 

فرماندار خواف ادامه داد:تاکنون خسارت جانی از زلزله اصلی صبح امروز در منطقه سنگان این شهرستان گزارش نشده است. 

زلزله 5.8 ریشتری صبح امروز 12 دی ماه که کانون آن بخش سنگان شهرستان خواف بود در محدوده مرز استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی و شهرستانهای اطراف این منطقه احساس شد. 

کانون این زلزله 41 کیلومتری سنگان و 47 کیلومتری نشتیفان شهرستان خواف استان خراسان رضوی و 56 کیلومتری حاجی آباد استان خراسان جنوبی ثبت شده است. 

مرکز شهرستان 140 هزار نفری خواف در فاصله 267 کیلومتری جنوب مشهد واقع است. خواف مرکب از چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن و سلامی 96 روستا دارد. 65 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. 

معادن سنگ آهن سنگان با ذخیره قطعی 1،2 میلیارد تن به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر سنگ آهن ایران در محدوده شهرستان خواف قرار دارد. این معادن در شمال شرقی ایران، فاصله 300 کیلومتری جنوب شرقی مشهد و 16 کیلومتری شهر سنگان از توابع شهرستان خواف فعال هستند. 

شهرستان خواف از سمت شرق 123 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

انتهای پیام/م

جزئیات جدید زلزله شدید امروز در سنگان استان خراسان رضوی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
وبگردی