سرطان سینه
سرطان سینه فقط برای خانم ها نیست در آقایان هم دیده میشود اما با 3 راه ساده میتوانید از این سرطان جلوگیری کنید.

با انجام هر یک از این موارد 90% میتوانید از سرطان سینه جلوگیری کنید:

سرطان پستان بدون شک یکی از ترسناک ترین اتفاقات برای زنان است بزرگترین عوارض آن نا امیدی,مرگ و در بهترین حالت دچار اختلال شدن است ،طبق گفته سایت سرطان پستان از هر هشت خانم یک نفر در طول زندگی خود به سرطان پستان دچار میشود و تقریبا هر سال 40000 زن به دلیل این بیماری جان خود را از دست میدهند.

استراتژی های پیشگیری از سرطان پستان:

موسسه تحقیقات سرطان آمریک در بزرگترین بررسی تحقیقاتی در مورد شیوه زندگی و سرطان سینه حدود 40درصد از موارد سرطان سینه در ایالات متحده را پیش بینی کرد اگر مردم عاقلانه تر انتخاب های زندگی خود را انجام دهندمن معتقدم که این ها توپ های کم باد هستند بیشتر از 75 تا 90 درصد موارد میشود از سرطان پستان از طریق اعمال تغییرات شیوه زندگی توصیه شده جلوگیری کرد.

قند یکی از مضر ترین موارد است. به عنوان یک دستور عمل کلی مصرف قند را به کمتر از 25 گرم در روز محدود کنید.اگر سرطا دارید یا مقاوم در برابر انسولین هستید عاقلانه است که آن را تا 15 گرم یا کمتر محدود کنید.

سرطان سینه

راه های پیشگیری از سرطان سینه

محدود کردن پروتئین و افزایش چربی سالم: کاهش میزان پروتئین به اندازه یک گرم از هر کیلوگرم وزن خود بیشتر از 100 گرم پروتئین برای بزرگسالان غیر طبیعی است و نصف آن کافیست.سعی کنید مصرف پروتئین و کربودهیدرات را کاهش دهید و چربی کیفیت بالا مانند تخم مرغ ارگانیک و مرغ های ی محلی و گوشت با کیفیت و آووکادو و روغن نارگیل را جایگزین کنید.شواهد قابل توجهی وجود دارد که رژِم کتوژنیک به جلوگیری و درمان بسیاری از انواع سرطان کمک میکند

مقدار زیادی ویتامین آ طبیعی مصرف کنید: شواهدی وجود دارد که ویتامین آ نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان سینه دارد.بهتر است که آن را به حای استفاده ا مکمل ها از غذاهای طبیعی دریافت کنید و بهترین منابع برای شما زرده تخم مرغ ،کره خام،شیر و گوشت گاو و یا مرغ است با این حال مراقب باشید زیرا طبق شواهد مقدار بیش از حد ویتامین آ میتواند فواید ویتامین دی را حذف کند این به این معناس که نه تنها برای جلوگیری از سرطان بلکه برای سلامت بدن شما رنج مناسبی از ویتامین آ و دی ضروری است.

در حالت ایده آل بدن شما تمام ویتامین دی و آ مورد نیاز را به طور طبیعی با خوردن سبزیجات رنگارنگ برای ویتامین آ و با قرار دادن پوست خود در روزهای آفتابی برای ویتامین دی به دست می آورد.

به اندازه ی لازم ید مصرف کنید: ید یک عنصر اساسی و ضروری برای سنتز هورمون هاست و کمبود آن باعث مشکلات بهداشتی از جمله سرطان سینه شود.ای به این دلیل است که سینه های شما برای عملکرد مناسب سبلولی به جذب و استفاده مقدار زیادی ید نیاز دارند.کمبود ید منجر به اختلال عملکرد در هر بافتی و تشکیل تومور میشود.

با این حال در این جا اختلاف قابل توجهی در مورد دوز مناسب وجود داد پس باید با احتیاط مصرف کنید شواهد نشان میدهد که شاید مصرف بیش از 800 میکرو گرم ید در روز غیر منطقی باشد و مصرف 12000 تا 13000 میکروگرم ممکن است به طور جدی برخی از اثرات نامطلوب را بر روی سلامتی ما داشته باشد.

تغذیه روده: بهینه سازی فلور روده شما التهاب را کاهش میدهد و پاسخ ایمنی بدن شمارا تقویت میکند محققان مکانیسم وابسته به میکوب را پیدا کرده اند که از طریق آن بعضی سرطان ها پاسخ التهابی میدهندو رشد آنهارا تامین میکند به نظر آنها مهار سیتوکین های التهابی ممکن است پیشرفت سرطان را کاهش دهد و پاسخ به شیمی درمانی را بهبود بخشد.

اضافه کردن غذای طبیعی تخمیر شده به رژیم غذایی روزانه خود میتواند یک راه آسان برای جلوگیری از سرطان و یا کاهش سرعت آن باشد. میتوانید از مکمل های پروبیوتیک استفاده کنید اما غذاهای طبیعی تخمیر شده بهترین هستند.

سرطان سینه

نکاتی که برای پیشگیری از سرطان سینه باید به آن توجه کنید

اجتناب از جی ام او ها: مصرف غذاهای مصنوعی که معمولا با مواد شیمیایی سم زدایی میشوند سرطان زا هستند یک تیم تحقیقاتی فرانسوی که به طور گسترده روی این موضوع تحقیق کرده میگوید:که این مواد برای سلول های انسان سمی است و باعث سرطان میشود.غذاهای ارگانیک و تازه و تزجیحا محلی را انتخاب کنید.از خوردن گوشت پخته شده روی ذغال خودداری کنید موجب سرطان میشود آکریلامید یک سرطان زاست که در اثر مصرف نشاسته ی پخته شده و یا سرخ شده خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد.

از مصرف مواد غیر اورگانیک و سویا ها و استروژن گیاهی خودداری کنید در مطالعات اینطور به نظر میرسد که مصرف سویا استروژن را افزایش میدهد تا پربیوتیک سلول های پستان را افزایش دهد که باعث احتمال جهش و سلول های سرطانی میشود.

در روز یکبار آب سبزی اورگانیک بخورید غذاهای غیر سرخ کردنی و سبزیجات و ادویه ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید مانند کلم بروکلی

کروکومین ماده ای فعال در زردچوبه است که در غلظت های بالا میتواند در درمان سرطان پستان مفید باشد.در مورد استفاده از آن و برای پیشگیری از سرطان لطفا مصاحبه ی دکتر ویلیام لاوالی را ببینید.

نوشیدنی های الکلی ممنوع

سرطان پستان

نحوه زندگی کردن برای جلوگیری از سرطان پستان 

راه کار های دیگر شیوه زندگی برای پیشگیری از سرطان پستان:

ویتامین دی خود را تقویت کنید ویتامین دی تقریبا بر هر سلول بدن تاثیر میگذارد و یکی از قوی ترین مبارزان سرطانی طبیعت است.در ادبیات پزشک بیش از 800 مرجع وجود دارد که نشان دهنده اثر بخشی ویتامین دی در برابر سرطان است.

حفظ وزن بدن سالم

این به طور طبیعی زمانی اتفاق می افتد که شما شروع به خوردن غذاهای مناسب و ورزش کنید.این مهم است که چربی اضافه ی بدن را از بین ببریم زیرا چربی دارای استروژن است که میتواند سرطان پستان را تحریک کند.بهبود حساسیت گیرنده انسولین یا لپتین بهترین روش برای این کار است که با اجتناب از خوردن شکر و قند و حاصل اطمینان از اینکه شما به طور منظم ورزش میکنید و اصول اندام پیک را انجام میدهید به دست می آید.

از ژنستروژن اجتناب کنید ،مواد شیمیایی مصنوعی است که به تقلید از استروژن طبیعی ساخته شده.آن ها با طیف وسیعی از اثرات سلامت انسان مرتبط هستند.از جمله کاهش اسپرم در مردان و خطر ابتلا به سرطان سیه در زنان. تعداد بسیار زیادی از زئونسترون ها مانند هورمون رشد گاو ها در لبنیات تجاری،پلاستیک مانند بسفنول آ و بی پی آ فتلات و پارابنها و مواد شیمیایی مورد استفاده در مواد غیر چوب وجود دارد.

پیشگیری از سرطان

راه های دیگر برای شیوه زندگی برای پیشگیری از سرطان

تحقیقات نشان داده است شیردهی به طور انحصاری برای شش ماه خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش میدهد.از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید باعث سرطان سینه میشود.

اجتناب از زمینه های الکترومغناطسیس تا حد ممکن.محدودیت قرار گرفتن در معرض نور و محافظت از خود در برابر فرکانس تولید شده توسط تلفن های همراه،برج ها،استگاه های پایه و ایستگاه های وای فای و همچنین قرار گرفتن در معرض اسکن های پزشکیدارای اشعه از جمله رادیوگرافی دندان و ماموگرامو پتو های الکتریکی اینها همه خطر ابتلا به سرطان را به شدت افزایش میدهند.

خواب کافی: اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی میخوابید.کم خوابی میتواند موجب افزایش ملاتونین شما بشود که با افزایش مقاومت انسولین و افزایش وزن مواجه است و هردو موجب سرطان میشوند.

از ابزار های موثر در کنترل استرس استفاده کنید استرس یکی از مهم ترین عوامل بیماری است.حتی سی دس سی اعلام میکند که 85 درصد از بیماری ها به عوامل عاطفی مربوط است.احتمال دارد کهاسترس و موارد عاطفی حل نشده بیشتر از عوامل فیزیکی اهمیت داشته باشد پس مطمئن شوید که آننهارا نادیده نگرفته اید.

جلوگیری سرطان سینه

پیشگیری از سرطان با راه های ساده 

سرطان سینه و راه های مبارزه با آن

4.539
این مطلب مفید بود ؟354
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ح.ب
وبگردی