نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون سریال های پرمخاطبی که حسن فتحی ساخت + تصاویر
سریال های حسن فتحی ، کارگردان های ماندگار
در این مطلب نگاهی به سریال های محبوب و پرمخاطب حسن فتحی از مدار صفر درجه ، پهلوانان نمی میرند و میوه ممنوعه تا شهرزاد داشته ایم که توصیه میکنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.
تاریخ انتشار : 13 تیر 1397

سریال های حسن فتحی که طرفداران زیادی داشتند

حسن فتحی را میتوان یکی از چهره های موفق در زمینه سریال سازی دانست که بعد از ورود به عرصه هنر توانست با ساخت چندین سریال موفق یکی از کارگردان های ماندگار در حیطه سریال سازی لقب بگیرد.

حسن فتحی علاقه خاصی به ساخت سریالهایی با موضوع تاریخی دارد و در این سبک سریال سازی توانسته نظر مخاطبان زیادی را جلب کند و یکی از کارگردان های مهم در عرصه سریال سازی در دو دهه اخیر به شمار میرود .

در این مطلب نگاهی به سریال های حسن فتحی که مخاطبان زیادی داشت داشته ایم و به شرح مختصری از آنها پرداخته ایم.

سریال های موفق حسن فتحی

حسن فتحی ورود به دنیای هنر با تئاتر آغاز کرد و اولین بار با ساخت سریال همسایه ها در ماه رمضان سال 1372 پا به دنیای تلویزیون گذاشت.سریال همسایه ها به کارگردانی حسن فتحی داستان زندگی پر فراز و نشیب پند خانواده و همسایه است که در هر قسمت با طرح ماجراهای یکی از همسایه ها روی آنتن میرود.

سریال پهلوانان نمی میرند حسن فتحی

پهلوانان نمی میرند سریالی به کارگردانی حسن فتحی در سال 75 بود که از شبکه دو سیما پخش شد.

پهلوانانم نمی میرند

فخری خوروش در سریال شب دهم ساخته حسن فتحی

این سریال روایتگر زندگی پهلوانان زورخانه در زمان قاجار است که به دلایلی در مسیر داستان کشته میشوند و هربار ماجراهای جدیدی در این خصوص در سریال رخ میدهد.


سریال شب دهم حسن فتحی

شب دهم سریال مناسبتی حسن فتحی برای ایام ماه محرم سال81 است که از شبکه یک سیما پخش شد.

سریال شب دهم

حسین یاری در سریال شب دهم ساخته حسن فتحی

داستان سریال شب دهم در اواخر حکومت رضاخان در تهران رخ می دهد. فردی به نام حیدر خوشمرام که از لات های تهران قدیم است، خواهان ازدواج با دختری از تبار قاجار می شود و آن دختر شرط ازدواج با حیدر را اجرای تعزیه در ده شب ماه محرم قید می کند و این آغاز ماجراهایی در این سریال است.


سریال مدار صفر درجه حسن فتحی

سریال مدار صفر درجه ساخته دیگری از حسن فتحی در سال 86 بود که باز هم با محتوایی تاریخی جلوی دوربین رفت.

سریال مدار صفر درجه

سریال مدار صفر درجه ساخته حسن فتحی

داستان مدار صفر درجه در زمان جنگ جهانی دوم میگذرد و روایتگر ماجرای سفر دانشجویی ایرانی به نام حبیب پارسا (شهاب حسینی) به فرانسه به خاطر تحصیل در رشته فلسفه در دانشگاه پاریس است .


سریال میوه ممنوعه حسن فتحی

میوه ممنوعه سریالی به کارگردانی حسن فتحی در ماه رمضان 86 بود که با موضوعی متفاوت از سریال های تاریخی این کارگردان روی آنتن رفت.

سریال میوه ممنوعه

علی نصیریان در سریال میوه ممنوعه ساخته حسن فتحی

میوه ممنوعه داستان زندگی فرد مومنی به نام حاج یونس است که در مسیر امتحان زندگی قرار میگیرد و در دوران پیری به وسوسه عشق دچار میشود.


سریال در مسیر زاینده رود حسن فتحی

در مسیر زاینده رود سریال دیگری از حسن فتحی است که در سال 89 ساخته شد و در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

در مسیر زاینده رود

اشکان خطیبی در سریال در مسیر زاینده رود ساخته حسن فتحی

در مسیر زاینده رود داستان جوان فوتبالیستی به نام مهران سارنگ (اشکان خطیبی) است که برای قرارداد با یک باشگاه اصفهانی به اصفهان می آید و ناخواسته جوانی اصفهانی به نام مسعود مصیب را به قتل می رساند.


سریال زمانه ساخته حسن فتحی

زمانه سریال دیگری از حسن فتحی بود که در سال 91 از شبکه سه سیما پخش شد و توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

سریال زمانه

سریال زمانه ساخته حسن فتحی

زمانه روایتی از زندگی دو برادر و فرزندانشان است که در فراز و نشیب زندگی درگیر ماجراهایی میشوند که گذشته برایشان رقم زده است.


سریال شهرزاد حسن فتحی

سریال شهرزاد اولین سریال حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی بود که با جلب نظر مخاطبان تا سه فصل ادامه داشت و اولین فصل آن سال 94 ساخته شد.

سریال شهرزاد

ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد ساخته حسن فتحی

داستان سریال شهرزاد از زمان کودتای 28 مرداد به بعد اتفاق می افتد و بیشتر مضمونی رمانتیک دارد و می توان آن را ملودرامی عشقی جنایی تعریف کرد. سریال شهرزاد با هنرنمایی سه نسل از هنرمندان ایرانی داستان عاشقانه ای را در تهران قدیم روایت می کند.

محبوب ترین سریال های حسن فتحی از مدار صفر درجه تا شهرزاد+تصاویر

منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف