سفرهای نوروزی

بیشترین سفرهای نوروزی 97 به کدام شهر ایران بوده است ؟

تاریخ انتشار : 7 فروردین 1397کد مطلب : 66238زمان مطالعه : 2 دقیقه
براساس گزارش معاون گردشگری کشور برخی از شهرها رکورد دار بیشترین اقامت و سفرهای نوروزی را به خود اختصاص دادند.

رکوردشکنان اقامت و سفرهای نوروزی 97

معاون گردشگری کشور با اعلام این که اقامت مسافران نوروزی در هشت روز تعطیلات نوروز با 17 درصد رشد همراه بوده است، گفت:مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و اصفهان تا کنون رکوردشکنان سفر و اقامت های نوروزی بوده اند.

محمدمحب خدایی با اعلام این خبر گفت:آمار اقامت مسافران از روز 27 اسفندماه سال 96 تا پنجمین روز ماه فروردین ماه سال 97 به 27 میلیون و 600 هزار نفر رسیده که میانگین اقامت دو نیم شب محاسبه شده است.

وی با اشاره به نام استان هایی که رنکینگ سفر در آن ها جابه جا شده و جزو 10 استان پر اقامت قرار گرفته اند، افزود:در برخی شهرها مدت زمان ماندگاری مسافران افزایش یافته و توزیع سفر در شهرستان ها اتفاق افتاده که برگزاری جشنواره های متعدد و چادرهای عشایری در بین راه ها و افزایش نوروزگاه ها تا 82 درصد در آن بی تاثیر نبوده است.

به گفته او، در این بازه زمانی 34 میلیون نفر، جاذبه های گردشگری و تاریخی را دیده اند و 54 درصد شکایت ها نسبت به نوروز سال 96 کمتر شده و میزان رضایتمندی مسافران از خدمات و برنامه های نوروزی تا 56 درصد افزایش داشته است. 

محب خدایی درباره کنترل قیمت ها نیز گفت:کمیته کنترل بازار در آخرین جلسه که به تازگی برگزار شد از اقدامات بخش های اثرگذار در کنترل قیمت بازار سفر تشکر کرد. برگزاری طرح «عیدانه گردشگری» تاثیر روانی زیادی روی قیمت ها داشت. نمی گوییم خطایی نشده، اما تا جایی که اطلاع دارم برای کنترل قیمت ها تلاش و هماهنگی های خوبی انجام شده است.

 

او درباره خدمات رسانی ضعیف در برخی استان ها مثل زنجان که در نخستین روزهای تعطیلات اخطار گرفتند، اظهار کرد:استان زنجان به خاطر وضعیت بین راهی ها و گزارش های بازرسان نامحسوس همان روزهای نخست اخطارهای شدیدی را دریافت کرد که گزارش های جدید نشان می دهد تغییرات اساسی در این استان رخ داده و تجدیدنظرهایی صورت گرفته است. مشابه همین گزارش ها را از سایر استان ها از جمله لرستان و خوزستان نیز دریافت کردیم که به آن ها نیز رسیدگی می شود. 

وی افزود:امسال گروهی با عنوان بازرسان نامحسوس با همراهی راهنمایان گردشگری و دانشجویان رشته های مرتبط با این حوزه تشکیل شد که گزارش های آن بیشتر به منظور پیشگیری بود که تا کنون عملکرد رضایت بخشی داشته اند. تیم نظارت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا امروز خواب نداشته و در تمام استان ها به دو شکل محسوس و نا محسوس فعال بوده است. گزارش های آن ها در اختیار استان ها قرار می گیرد و به خاطر رقابتی که ایجاد شده رسیدگی به شکایت ها نیز جدی تر شده، به شکلی که دیگر مثل سال های قبل شکایت ها به تهران نمی رسد و در همان استان حل و فصل می شود.

خدایی، نوروز را تمرینی برای آماده سازی کل کشور دانست و گفت:وقت آن رسیده با اصلاح روش های سنتی و اجرای شیوه های اصولی وارد عرصه و رقابت های جهانی شویم.

بیشترین سفرهای نوروزی 97 به کدام شهر ایران بوده است ؟

2.56
این مطلب مفید بود ؟33
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی