شهر خشتی چان چان

چان چان بزرگترین شهر خشتی جهان + تصاویر

تاریخ انتشار : 4 آبان 1395کد مطلب : 38551زمان مطالعه : 2 دقیقه
چان چان نام شهری در منطقه پیشاکلمبی آمریکای جنوبی است که در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام، در منطقه لالیبرتاد پرو و در 5 کیلومتری غرب تروخیو واقع شده است.

آشنایی با چان چان بزرگترین شهر خشتی جهان

چان چان بزرگ ترین شهر خشتی جهان است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

این شهر پیش تر پایتخت تمدن چیمو بوده و قلمرو آن به طول هزاران کیلومتر در امتداد ساحل شمالی از جنوب اکوادور تا مرکز پرو گسترده بوده است.

شهر خشتی چان چان در کشور پرو واقع شده است. شهر چان چان توسط چیمو (Chimu) در حدود 850 پس از میلاد ساخته شده و تا زمانی که توسط امپراتوری اینکا در 1470 تسخیر شد پابرجا باقی ماند.

شهرچان چان

شهر خشتی چان چان در کشور پرو

شهر خشتی و گسترده چان چان در کشور پرو بزرگ ترین شهر این منطقه تا پیش از ورود آمریکایی ها به این نواحی بوده است. مصالح به کار برده شده در ساخت آن آجر یا خشت خام بوده و بناها غالبا با تزئینات و پیرایه هایی با نقوش برجسته و تقریبا نزدیک به سبک عربی مزین شده بودند.

شهر چان چان

شهر چان چان

مرکز شهر شامل تعدادی قلعه و استحکامات بوده که اتاق هایی برای تشریفات، تالارهای تدفین و معابد را در برمی گرفتند. این شهر توسط چیمو (Chimu) در حدود 850 پس از میلاد ساخته شده و تا زمانی که توسط امپراتوری اینکا در 1470 تسخیر شد پابرجا باقی ماند. برآوردها نشان می دهد حدود 30.000 نفر در این شهر سکنی گزیده بودند.

شهر چان چان

ساخت شهر چان چان توسط چیمو در 850 پس از میلاد

شهر چان چان توسط چیمو (Chimu) در حدود 850 پس از میلاد ساخته شده است.

شهر چان چان

تصاویر شهر خشتی چان چان

شهر چان چان

شهر خشتی چان چان

شهر چان چان

عکس های شهر خشتی چان چان

چان چان بزرگترین شهر خشتی جهان + تصاویر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از روزانه -/ر
وبگردی