صدای بدن

هر کدام از صدای بدن یک هشدار است! علت چیست؟

کد مطلب : 45516تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
به عقیده متخصصان صدای بدن راهی است برای برقراری ارتباط و علامتی که بدن برای اعلام یک مشکل احتمالی از خود تولید می کند، از وزوز گوش تا غرش شکم و روده هر کدام دلیلی دارند.

صداهای بدن خبر از چه می دهند؟

رازهای پنهان در صدای بدن ،سر و صداهایی که بدنتان تولید می کند هر کدام علتی نهفته در سلامت شما دارند که بایستی جدی گرفته و رفع شوند.

بدن انسان صداهایی از خود تولید می کند و این یک امر طبیعی است اما هر صدایی طبیعی تلقی نمیشود و بایستی ریشه ان کشف شود.

تا به حال به این فکر کرده اید که صداهای شنیده شده از بدنتان چه معنا و مفهومی دارند؟ یک صدای ناگهانی گاهی می تواند موجب خجالت زدگی شما شود از طرفی نگران خواهید بود که چرا این صدا به گوش رسید.

متخصصان صداهای بدن را روشی مفید برای ایجاد ارتباط با اعضای داخلی بدن می دانند چرا که هر یک از اعضا با تولید صدا ارتباط ایجاد کرده و پیامی می رساند و درصورت رسیدگی از ایجاد بیماری ها و مشکلا جدی تر بزرگتر جلوگیری می شود.

معنی و علت ایجاد صدای بدن چیست؟

در ادامه خواهید خواند که هرکدام از صداهای بدن چرا تولید می شوند و چه مفهومی دارند:

زنگ زدن یا وزو گوش ها:

اگر صدای زنگ گوش شما به صورت مداوم ادامه یابد هشداری است از علائم tinnitus که در واقع وزوز گوش به دلیل وجود عفونت شدید ایجاد می شود و بایستی فورا درمان شود.

صدای مفاصل:

صدای بدن

علل تولید صدای بدن از گوش تا مفاصل

اگر گوشتان با هر حرکت بدن صدایی مثل "تق" ضعیف می شنود ، حالتی که در اکثر افراد با ایستادن و حرکت ناگهانی رخ می دهد بایستی بدانید که احتمال آسیب و پارگی رباط در بدن شما بالاست. 

صدای سوت!:

بله درست است ، برخی افراد با هر بار نفس کشیدن صدایی مثل سوت تولید می کنند که این علامت وجود ترشحات اضافه در بینی و مسدود شدن راههای هوایی است ، همچنین ممکن است قطره اشکی به دلیل تروما بینی در غضروف بینی وجود داشته باشد.

سکسکه:

صدایی که همه انسان ها ان را حتی برای یکبار هم شده در طول عمرشان تجریه می کنند.

سکسکه وقفه ای است که در اسپاسم دیافراگم رخ می دهد . در واقع این صدا به دلیل واکنش اعصاب فرنیک به هیجان و .. است.

 غرش روده ، سروصدای شکم:

صدایی خجالت اور که اغلب آن را با اصطلاحی به نام سردی تعبیر می کنند یکباره تولید می شود.

اگر این صدا را به صورت مداوم و مکرر میشنوید حتما به یک متخصص روده و دستگاه گوارش مراجعه کنید اما اگر تولید صدای روده در شما گهگاهی رخ می دهد می تواند به دلیل حرکت هوای سیال در سیتم گوارشی و پاکسازی روده از باقی مانده مایعات و مواد غذایی باشد.

خرخر شبانه:

برخی از افراد به دلیل ابتلا به آسم یا آلرژی یا مشکلات تنفسی دیگر خرخر میکنند. پس باید یه یک متخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه کنید تا مشکل اصلی را برطرف کنید.

 سیگار کشیدن و نوشیدن الکل قبل از خواب نیز یکی دیگر از دلایلی است که افراد به خرخر کردن می افتند! پس قبل از اینکه به تختخواب تان بروید لطفا از سیگار کشیدن و نوشیدن خودداری فرمائید. الکل و نیکوتین سیگار باعث ایجاد مشکلاتی در مجرای تنفسی می شود و اجاره تنفس سالم به فرد خوابیده را نمیدهد.

صدای بدن , معنی هریک از صداهای بدن چیست؟

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : سلامت بدن
1 نظر به ثبت رسیده است
محمد1397-07-09
من موقع راه رفتن یه چیزی تو سرم صدا میده، صدایی مثل عقربه ثانیه شمار ساعت، صدایی مثل افتادن دانه های تسبیح روی هم، انگار یه چیزی لق می خوره. علت چیه؟
388
وبگردی