تولد
چای برای استخوان
کسانی که چای سیاه می خورند استخوان هایشان نسبت به چای نخور ها سالم تر است اما برای تاثیر بیشتر آن باید قند و شکر را حذف کنند.

چای سیاه برای استخوان مفید است یا مضر؟

مصرف چای برخلاف نظر بسیاری از مردم فواید زیادی برای بدن دارد. خوردن این نوشیدنی گرم که همیشه در مقایسه با نوع سبز و قهوه یک برگ برنده دارد که شاید با آن آشنایی کافی نداشته باشید.

نوشیدن چای به افزایش چگالی استخوان کمک می کند ،مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، نشان می دهد که نوشیدن چای به طور منظم، در مدت زمان طولانی، تراکم استخوان در زنان را به طور متوسط 5 % افزایش می دهد. نوشیدن بیش از حد چای بدون توجه به نکات زیر توصیه نمی شود.

چای برای استخوان

افراد چای خور و افراد غیر چای خور:

مطالعه ای با تمرکز بر زنان مسن در بریتانیا انجام شد.256 زن بین سنین 65 تا 76 سال در این مطالعه شرکت داشتند که این زنان به عنوان افراد چای خور و افراد غیر چای خور طبقه بندی شدند.

سپس پژوهشگران چگالی جرم استخوان (BMD) را در ستون فقرات، گردن استخوان، تروکانتر بزرگ و لگن اندازه گیری کردند.در مقایسه با افراد غیر چای خور، چای خورها به طور متوسط 5 % چگالی استخوان بالاتری داشتند.

محققان این موضوع را به مواد مغذی یافت شده در چای، به ویژه فلاونوئیدها نسبت می دهند. آن ها همچنین اظهار دارند که این فلاونوئیدها ممکن است در برابر پوکی استخوان محافظت کنند.

خواص چای 

4 نکته و شرط لازم برای بهینه سازی نتایج BMI چگالی جرم استخوان چای:

1. استفاده از آب مقطر:

وقتی نوبت نوشیدن چای می رسد باید مراقب محتوای فلویوریدی باشید. فلوراید سمی است و در استخوان های شما انباشته می شود و بر تراکم استخوان تاثیر می گذارد.

بسیاری از مطالعات - به ویژه آنهایی که در دهه 80 و 90 انجام شدند، نشان دادند که اگر فلورید اضافه شده به آب شیر معمولی، را در چای بریزید، خطر شکستگی را افزایش میدهد.

چای برای بدن

2. چای ارگانیک و طول عمر زیاد:

انتخاب چای ارگانیک باعث کاهش اثرات مضر این نوشیدنی خواهد شد. برگ های چای شسته نشده اند، زیرا فرآیند شستشو باعث می شود که برگ های چای به شکل کپک در آیند و بسته بندی شوند بنابراین همانطور که در این بخش از سلامت نمناک می خوانید چای های غیر ارگانیک می تواند کمک به اسیدی شدن بدن کند و دارای سموم می باشد.

با انتخاب مواد آلی در زمان ممکن از این کار اجتناب کنید. 

3. دوری از شکر:

به جای اضافه کردن شکر به چای، سعی کنید عسل اضافه کنید.

حذف شکر

4. اطمینان از قلیایی بودن:

چای خود را با اضافه کردن غذاهای قلیایی متعادل کنید.یک روش ساده برای انجام این کار، اضافه کردن شیر بادام یا سویا به قهوه، یا لیمو به چای است.

من می دانم که برخی از شما ممکن است تعجب کنید که چرا نمی توانید فقط مکمل کلسیمتان را با چایتان بخورید تا اثرات اسیدی آن را خنثی کند.به این دلیل که این نوشیدنی قبل از کلسیم به جریان خون شما می رسد و کارساز نخواهد بود.

چای لیمو

بهترین فواید چای برای استخوان

چای های سالمی که باید بنوشید:

چای سبز:

چای یک منبع وابسته به آنتی اکسیدان کاتچین است. EGCG، یک گروه از کاتچین هاست که به دلیل پتانسیل آن برای جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی مورد مطالعه قرار گرفته است.نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز می تواند خطر بیماری های قلبی و عروقی را تا 10 درصد کاهش دهد.

انواع چای

چای سیاه:

چای سیاه انواع زیادی است و حدود 40 میلی گرم کافئین در هر فنجان دارد. چای سیاه نیز به خاطر آنتی اکسیدان ها و تئوفلاوین موجودش سطح کلسترول را پایین می آورد.نوشیدن سه یا چند فنجان چای سیاه در روز می تواند خطر سکته را تا 21 درصد کاهش دهد.

چای گیاهی

چای اولانگ:

چای اولانگ آنزیم هایی را فعال می کند که تریگلیسیرید را قطع می کنند؛ نوعی چربی که در خون یافت می شود. زنانی که چای اولانگ مصرف می کنند، مقدار کم تری چربی نسبت به آن هایی که فقط آب می نوشند، می سوزانند.چای اولانگ نیز حاوی نیاسین می باشد که به سم زدایی بدن کمک می کند و آنتی اکسیدان آن می تواند مانع از پوسیدگی دندان شود.

چای سبز برای استخوان

چای سفید:

چای سفید شامل کاتچین است که می تواند به مبارزه با سرطان و بیماری های قلبی عروقی کمک کند. چای سفید ممکن است خطر عود کردن مجدد سرطان برای بازماندگان سرطان پستان را کاهش دهد.

 چای زنجبیل لیمو:

زنجبیل ترکیبی فعال به نام زینجیبر دارد و لیمو حاوی ترکیبات تقویت ایمنی پکتین و لیمونین است.اینها چای زنجبیل لیمو را به یک ابزار موثر در برابر عفونت های باکتریایی تبدیل می کند.گفته می شود نوشیدن چای زنجبیل لیمو به کشتن باکتری ها در ارتباط با سالمونلا مشهور است.

چای لیمو

چای اکیناسه:

این درمان طبیعی یک ترکیب طبیعی است که عموماً برای مبارزه با بیماری هایی مثل سرماخوردگی و دیگر عفونت های تنفسی استفاده می شود.یک مطالعه نشان داد که مصرف اکیناسه در چای یا قرص های مکیدنی در طول یک دوره چهار ماهه به جلوگیری از عفونت کمک می کند. 

چای بابونه:

تحقیقات نشان می دهند که آنتی اکسیدان های موجود در چای بابونه می توانند به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کمک کنند و از اثرات جانبی دیابت مانند از دست دادن بینایی، آسیب عصب و آسیب کلیه جلوگیری کنند.برخلاف چای های ذکر شده در بالا، چای بابونه از گل های گیاه بابونه استفاده می شود.

ضرورت مصرف چای سیاه برای داشتن استخوانهای سالم

436
این مطلب مفید بود ؟297
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : longevitylive / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی