طرح ترافیک

طرح ترافیک فردا اجرا نمی شود

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1399کد مطلب : 33041زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: طرح ترافیک فردا اجرا نمی شود.

فارس: محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره دو موضوع استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی و احتمال اجرای طرح ترافیک از هفته آینده، اظهار داشت:در حال حاضر استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شده است و اگر شهروندی از ماسک هنگام تردد با حمل و نقل عمومی استفاده نکند طبق مصوبه ستاد کرونا تخلف کرده است. 

وی افزود:از روز یکشنبه در 200 نقطه از ایستگاه های مترو اتوبوس با هماهنگی وزارت صمت، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و برخی از دستگاه هایی که اعلام آمادگی کرده اند، توزیع ماسک با قیمت مناسب و قانونی انجام می شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد:در جلسه ای ویژه که روز چهارشنبه گذشته برگزار شد موضوع طرح ترافیک مفصل مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت و طرحی با توافق سه جانبه، شهرداری، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و پلیس راهور جهت اجرا نهایی شد. 

علیخانی بیان داشت:در جلسه مربوطه مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی و مترو تهران نیز حضور داشتند و در نهایت با توافق پلیس، شهرداری و شورای شهر بسته نهایی تهیه و به صورت کتبی توسط محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران به ستاد کرونا ارائه شد. 

وی اعلام کرد:قرار است این بسته هفته آینده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا شنبه یا یکشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار می شود، به سرانجام برسد و تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص شود که امیدواریم ان شاالله حمایت های لازم انجام و اجرای طرح به تصویب خواهد برسد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت:طرح ترافیکی که قرار است هفته آینده احتمالاً اجرایی شود همه جوانب در آن دیده شده به طوری که کارکنان ادارات بتوانند قبل از 8 در طرح حضور یابند و از ساعت 2 تا 4 بدون هزینه خارج شوند همچنین طرح ترافیک برای کادر پزشکی، آژانس ها و تاکسی های اینترنتی رایگان خواهد بود. 

علیخانی با اشاره به اینکه فردا طرح ترافیک همچنان لغو است، گفت:ساکنین محدوده طرح ترافیک در صورت تصویب طرح در ستاد مقابله با کرونا و بر اساس بسته پیشنهادی، تخفیف بیشتری برای عوارض طرح ترافیک دارند و میزان تخفیف آن از 50 درصد به حدود 70 درصد خواهد رسید.

انتهای پیام/م

طرح ترافیک فردا اجرا نمی شود

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی