شکست در زندگی
شکست باید فرصتی باشد تا از اشتباهاتمان درس بگیریم و تجربه کسب کنیم نه اینکه در ماتم شکست تمام آینده مان را تباه کنیم.

از شکست در زندگی درس بگیرید

بسیاری از انسان ها تجربه شکست در زندگی را حداقل یکبار داشته اند. تاثیرات یک شکست گاهی می تواند تا طولانی مدت در ذهن ما باقی بماند و برای سالهای آینده یک مانع ذهنی ایجاد کند که باعث شود به سختی بتوانیم بر آن غلبه کنیم و ما را از پیشرفت های آینده وا می دارد. پیشرفتن به همین منوال سبب می شود که شکست در همه مراحل زندگی تان تاثیر گذارد و نتوانید در آینده پیشرفت کنید. پس بهتر است با مطالعه این بخش از نمناک راههای غلبه بر شکست در زندگی را بیاموزید.

راههایی برای شکست دادن شکست در زندگی

درک اهمیت شکست

برای رسیدن به اهداف مان هنگام شکست به فکر فرو می رویم و به دنبال بررسی و کشف راه حل های جدید هستیم . برای رسیدن به اهداف بخشی ضروری از مسیر رسیدن به اهداف مان است. درباره اهمیت شکست در زندگی هر چقدر دلیل و برهان بیاوریم ، در مواجهه با آن، آن قدر درگیر ناراحتی هایش هستیم که به سختی می توانیم منفعتی در آن ببینیم. وقتی تمام آن چیزی که از شکست می بینیم و درک می کنیم، درد و شکنجه است، غلبه بر شکست برای رسیدن به اهداف و آرزوها دشوار می شود.در اینجا 5 راهکار به شما توصیه می کنیم که می توانید با کمک آنها بر شکست غلبه کنید و به اهداف تان برسید.

شکست در زندگی

غلبه بر شکست در زندگی 

تلاش و پشتکار برای رسیدن به موفقیت

همه ما انسان ها دوست داریم تاهرچیزی را که می خواهیم بدون معطلی به دست بیاوریم و عدم تحمل ما برای هر چیزی در این دنیای سریع امروزه بیشتر می شودو شکست آزارمان می دهد. برای رسیدن به هدف قابل توجه و چشمگیر به کار و تلاش و پشتکار نیاز داریم اما متاسفانه ما به گرفتن نتایج فوری عادت کرده ایم و درک نمی کنیم که به مقصد رسیدن زمان بَر است . زمان و مسیری که برای رسیدن به هدف طی می کنیم سبب ساختن شخصیتمان و به دست آوردن شناخت های جدید خواهد شد.

دوری از آدم های منفی گرا

برای دور ماندن از درد و ناراحتی بی وقفه ذهن انسان ، کار می کند و خستگی ناپذیر است و برای جلوگیری از هر نوع دردی هر کاری می کند. بخشی از رنج و عذاب شکست، به کنایه ها ی افراد منفی باف دیگری مربوط است که در کنارتان هستند و با تمام توان شان از دید خودشان از شما انتقاد می کنند. برای اینکه بتوانید به شکستتان مانند یک تجربه ارزشمند نگاه کنید به حرف ها و غُر زدن هایشان گوش ندهید و از تماس با این افراد خودداری کنید. افراد نیز وجود دارند که از شکست ها و عدم موفقیت شما خوشحال می شوند، اما دوستان واقعی از پیروزی هایتان خوشحال و برای رسیدن به هدف با تشویق هایشان به شما انگیزه می دهند پس بهتر است روشهای مثبت اندیشی بیشتر به کار برید.

شکست در زندگی

دوری از آدم های منفی گرا 

یافتن الگویی برای موفقیت

شکست زمان خوبی برای جست وجوی نشانه هاست، زیرا موفقیت سرنخ هایی دارد که می توانید دنبالشان بگردید تا پیدایشان کنید. در هر زمینه ای که تلاش می کنید و هدفی دارید، دنبال افراد موفق بگردید و موفقیتشان را الگوی خود قرار دهید و جستجو کنید افراد موفق چه کرده اند و برای رسیدن به مقصدشان چقدر زمان نیاز داشتند و چند بار شکست خورده اند. بیشتر افراد موفق، هم بارها شکست را تجربه کرده اند اما هرگز از تلاش نکشیدند و آنها روحیه سرسختی در تسلیم ناپذیری و پشتکار دارند.

نگاه کردن به شکست مانند یک فرصت

برخی مواقع دلیل ترس افراد ، شکست نیست؛ بلکه ترس از شکست آنها را از اقدام باز می دارد. غلبه بر شکست، فرصتی برای کنار زدن ترس هایتان است.

شکست خوردن در زندگی

 شکست در زندگی 

کسب تجربه از شکست

برای کسب تجربه باید از شکست های قبلیمان درس بگیریم و با این تجربه و دانش مهارتی را کسب کنیم که سبب حرکت رو به جلوما گردد. راه های مختلفی برای درس گرفتن از شکست هایمان وجود دارد که لازمه آن نگرش بی طرفانه و واقع بینانه مانند کسی که از بیرون به ماجرا نگاه می کند به شکست و عدم پیروزی مان است. علت شکست خوردن خود را بیابید و فکر کنید چه اقدام متفاوت دیگری می توانستید انجام دهید و شما به دلیل برنامه تان و غفلت از برخی مسائل شکست خورده اید . نگاه واقع بینانه سبب درس گرفتن از اتفاقات می شود و برای ارتقای خودتان و تلاش دوباره از این عبرت و آگاهی استفاده کنید. برای غلبه بر شکست و رسیدن به هدفتان دست از کار و تلاش برندارید.

برای رسیدن به موفقیت اهدافتان را از نو بنویسید

برای رسیدن به موفقیت زمانی را به نوشتن اهدافتان اختصاص دهید تا به درستی بفهمید که چه چیزی می خواهید و به کارهایی بیندیشید که می توانید برای نزدیکتر شدن به اهدافتان انجام دهید.

راه غلبه بر شکست در زندگی

چگونه بر شکست در زندگی غلبه کنیم ؟

هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید

باید بدانید هر شخصی در مسیر زندگی خود قدم برمی دارد و زندگی افراد از بیرون و از نظر ما شاید خوب و ایده ال به نظر برسد اما ما به هیچ وجه از دغدغه ها و آنچه در ذهن او می گذرد، خبر نداریم و شاید زندگی آنها مانند تصورات ما فوق العاده نباشد. پس باید به رسیدن به اهدافمان تمرکز کنیم و برای افزایش انگیزه از موفقیت های دیگران، بهره ببرید.

 

راهکارهای غلبه بر شکست در زندگی و رسیدن به موفقیت

4.825
این مطلب مفید بود ؟241
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی