فاطمه معتمد آریا
حضور فاطمه معتمد آریا بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در شهر کاشان واکنش تند امام جمعه این شهر را در پی داشت.

 واکنش امام جمعه کاشان به حضور فاطمه معتمد آریا بازیگر سینما در این شهر

آیت الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان به علت حضور فاطمه معتمد آریا در این شهر ، روز جمعه را عزای عمومی اعلام کرد.

آیت الله نمازی، در جلسه تفسیر قرآن کریم با ابراز تأسف شدید اظهار کرد:من همواره در طول سال های حضور در کاشان از مسئولان شهر و نظام حمایت کرده و می کنم و اگر جایی گلایه وجود داشته تذکر می دادم اما از طرح آن در اجتماعات، سخنرانی ها و خطبه های در قالب تذکرهای عمومی پرهیز می کردم ولی در روز گذشته واقعه تلخی در کاشان اتفاق افتاد که ذائقه حزب اللهی ها را تلخ کرد و غصه خوردم که مگر در این شهر حساب و کتاب وجود ندارد.

وی با اشاره به دعوت از یک هنرپیشه زن بیان کرد:چگونه یک نفر که سمتی هم ندارد در گوشه نهادی از ارشاد تهران درخواست اعزام هنرپیشه ای که - دارای وضعیت مناسبی نیست - به کاشان بدهد. امام جمعه کاشان با تأکید براینکه پس از تذکر به ما اعلام شد که این حضور کنسل شده است، گفت:شنبه شب در شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان با حضور مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای این شهرستان عنوان شد که این حضور منتفی است.

فاطمه معتمدآریا

نمازی تصریح کرد:پس از این جریان دیروز عصر مطلع شدم که این خانم بازیگر به همراه گروه محافظ وارد کاشان شده است. آنچنان وضعیت ظاهری وی بد بوده که گویا هنگام ورود وی به خیابان تمهیداتی فراهم می کنند تا کسی وی را با آن وضعیت نبیند. متأسفانه برخی مسئولان نهادهای مسئول این توجیه را داشتند که چون ایشان مجوز دارد کسی مزاحم او نشود.

نمازی با اشاره به حضور برخی خانم های چادری که از قبل به مکان مراسم رفته بودند، یادآور شد:برخی مأموران کسانی که ظاهر اسلامی داشتند را از آنجا بیرون می کنند و حتی برخورد ناشایست با برخی بانوان محجبه صورت می گیرد حتی یکی از بانوان که مجبور به ترک سالن شده، آسیب دیده است. وی در خصوص عدم شرکت در شورای اداری امروز شهرستان اضافه کرد:من در این شورا شرکت نکردم تا آنکه استاندار اصفهان بعد از جلسه به دفترم آمد من از ایشان گلایه کردم و گفتم که این سرزمین با خون هزاران شهید استوار است و اما این چه کاری است که آقایان انجام داده اند.

امام جمعه کاشان با اشاره به مطالبه جدی از استاندار در مورد این حادثه تلخ تأکید کرد:حتماً این حادثه باید مورد رسیدگی قرار گیرد و مأموران دولتی که در این قضیه و در آسیب رساندن و ضرب و شتم دخالت داشتند باید تحویل دستگاه قضایی شده و بر طبق قانون با آنها برخورد شود. وی تصریح کرد:اگر کسانی دیگر این رفتار را انجام می دادند زیاد توقعی نبود اما به هیچ عنوان دخالت کارمندان و مسئولان؛ اینهایی که به برکت خون شهدا بر این میز و صندلی ها تکیه زده اند در این قضیه پذیرفته نیست که استاندار اصفهان در این خصوص به من قول داد.

نمازی به اشاره تصمیمش مبنی بر اعلام عزای عمومی در روز جمعه در کاشان عنوان کرد:مصیبت بزرگی است در این شهر مذهبی کهنسال، با این همه سوابق روشن صلحا و متقین و برخوردار از مردم متدین و بهره مند از خانواده های شهدا چه جوابی خواهیم داشت. امام جمعه کاشان تأکید کرد:به مسئولان شهرستان اعلام شد با جدیت و قوت وارد عمل شده و تمام افرادی که در ضرب و شتم متدینین و خانم های محجبه نقش داشتند باید مجازات شوند. وی تصریح کرد:همگان چه آنهایی که در تهران، اصفهان و چه در شهرستان (کاشان) هستند بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع در طول تاریخ داشته تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد.

عزای عمومی در کاشان به خاطر فاطمه معتمد آریا!

2.255
این مطلب مفید بود ؟2431
برگرفته از فارس - / ک
2 نظر به ثبت رسیده است
ایرانی1394-11-23
واقعا حقش بوده این به اصطلاح هنر پیشه ها چی فکر کردند این مملکت روی خون هزاران سهید استوار شده که پیام اولشون حفظ حجاب و حیاست حالا اینها دارند مملکت را به منجلات فساد و تباهی میبرند
2513
ناشناس1395-03-30
از افكار متحجرانه و خودخواهانه خود دست برداريد.و فكر وعقل خودتون رو دست كسي نديد كه افكار و عقايدشون رو به شما تحميل كنند. كمي منصفانه و منطقي فكر كنيد لطفا خودتون باشيد.
85
وبگردی