فقیرترین کشورهای جهان

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1397کد مطلب : 1770زمان مطالعه : 2 دقیقه
بانک جهانی فقیرترین کشورهای جهان را اعلام کرد. بیش از نیمی از جمعیت جهان در 5 کشور زندگی می کنند.

فقیرترین کشورهای جهان

ایسنا:  به نقل از بانک جهانی، تا پایان سال 2015 هند فقیرترین کشور جهان بوده است به گونه ای که 24 درصد از کل جمعیت فقیر جهان در این کشور زندگی می کرده اند. پس از هند، نیجریه با 12 درصد، جمهوری دموکراتیک کنگو با 7 درصد، اتیوپی با 4 درصد و بنگلادش با 3 درصد، بیشترین شمار جمعیت فقیر را در بین کشورهای جهان داشته اند. 

از طرف دیگر منطقه صحرای آفریقا با جا دادن 33 درصد کل جمعیت فقیر جهان، رکوردار بوده است و جنوب آسیا با 6 درصد، آمریکای جنوبی با 4 درصد و خاورمیانه با 3 درصد در رده های بعدی قرار گرفته اند. اروپا و آسیای مرکزی و آمریکای شمالی با تنها 1 درصد جمعیت فقیر، کمترین میزان فقر را در بین نقاط مختلف جهان تا پایان سال 2015 داشته اند. 

به گفته بانک جهانی، امید زیادی برای رسیدن جمعیت در خط فقر مطلق به 3 درصد کل جمعیت جهان تا افق 2030 وجود دارد هر چند که با توجه به وجود 736 میلیون نفر در خط مطلق فقر تا پایان سال 2015، کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است. 

انتظار می رود به لطف رشد سریع اقتصادی در دو کشور هند و بنگلادش، خط فقر مطلق در این کشورها تا پایان سال 2030 میلادی به طرز چشمگیری کاهش یابد اما نگرانی های جدی از توانایی کشورهای آفریقایی در کاهش فقر و افزایش درآمد شهروندان خود وجود دارد. 

طبق تعریف بانک جهانی، هر فردی در جهان که درآمد روزانه کمتر از 1.90 دلار داشته باشد، در وضعیت فقر مطلق قرار دارد.

انتهای پیام/م

آشنایی با فقیرترین کشورهای جهان

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
وبگردی