خواص گوجه فرنگی

فواید و خواص گوجه فرنگی برای مردان

کد مطلب : 13696تعداد نظرات : 8 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
از خواص گوجه فرنگی بسیار شنیده اید که پیشگیری و درمان بیماری های مردان هم یکی از آنهاست . می خواهیم بدانیم در برای آقایان چرا و چه میزان گوجه فرنگی مفید است.

خواص گوجه فرنگی و فواید بینظیر آن برای آقایان

 

خواص گوجه فرنگی برای سلامت بخش بخش بدن قابل بحث است اما در این بخش به فواید گوجه فرنگی برای آقایان خواهیم پرداخت.

 متخصصان تغذیه گوجه فرنگی را با نام غذای وظیفه شناس می شناسند که بدون طی کردن مراحل آماده سازی پخت عملی ماورای تغذیه ای را انجام میدهد چرا که گوجه فرنگی از بیماری ها پیشگیری می کند و فاکتورهای سلامت را به تمام نقاط بدن ارسال می کند.

یک گوجه فرنگی متوسط حاوی 22 کالری - 0 گرم چربی - 5 گرم کربوهیدرات - 1 گرم پروتئین است. گوجه فرنگی منبع غنی از ویتامین A  C و فولیک اسید است. گوجه فرنگی دارای دامنه ی گسترده ای از فواید تغذیه ای است و معروف به داشتن آنتی اکسیدان - لیکوپن - لیپوئیک اسید - فولیک اسید و لوتین است.

 

این مواد چه فوایدی دارند؟

 تقویت بدن برای تبدیل کلوگر به انرژی مفید برای فعالیت های بدنی

کنترل کلوگز خون و در نتیجه افزایش سیستم مقاومت علیه بیماری های هم چون دیابت و تقویت سیستم عصبی و مغز

آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی سدی محکم در برابر بیماری های عفونی است

فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله ها

افزایش قدرت یادگیری و حافظه

 

 خواص و فواید گوجه فرنگی

خواص فوق العاده گوجه فرنگی

 فواید گوجه فرنگی برای آقایان

نوبت بیماری های آقایان که می رسد ابتدا نظرهای به سمت سرطان پروستات و راههای درمان ان منعطف می شود. 

گوجه فرنگی و سرطان پروستات:

براساس تحقیقات و مطالعات دکتر جان اردمن مواد موجود در گوجه فرنگی با ایجاد حفاظت اپیدمیلوجیکال درصد ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

مصرف فراوان چربی با ایجاد تغییر در متابولیسم کلسترول و استروئید، شانس بروز سرطان را افزایش می دهد. مصرف سبزیجات یا رنگدانه های سبز و زرد یک اثر حفاظتی از بروز سرطان پروستات دارد، شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزایش می یابد ممکن است به علت تغییرات هورمونی حاصله نظیر کاهش مقدار آندرسترون و یا افزایش مقادیر سرمی استروژن و استرادیول باشد.

 تماس با عوامل شغلی و محیطی شانس بروز سرطان را بیشتر می کند، شغل​هایی که شانس بروز سرطان را بیشتر می کنند شامل کارگرانی که با کودها، بافتنی ها و لاستیک سر و کار دارند، تماس با باتری های حاوی کادمیوم است.

 پروستات پس از سن 45 تا 50 سالگی آغاز به رشد می کند به افراد بالای این سن توصیه می شود روزانه یک گوجه فرنگی خام مصرف کنند.

 غربالگری موجب تشخیص سریعتر و در مراحل پائین تر بیماری شده و درنتیجه اثربخشی درمان را بیشتر کرده و موجب افزایش طول عمر مبتلایان می شود. 

فواید و خواص گوجه فرنگی برای مردان

4.5885
این مطلب مفید بود ؟80085
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
8 نظر به ثبت رسیده است
م1396-08-01
گوجه برای پوست همچنین برا استخوان بندی بسیار مفید
157
بنیامین1396-06-19
چیکار به سمی یا غیر سمیش و غربی و شرقی دارین میتونین خودتون بزرشو بپاشین و تولید کنین گوجه خانگی رو در ضمن برای مردا بسیار مفیده چون با پروستات مواجه هستند
233
بنیامین1396-06-19
چیکار به سمی یا غیر سمیش و غربی و شرقی دارین میتونین خودتون بزرشو بپاشین و تولید کنین گوجه خانگی رو در ضمن برای مردا بسیار مفیده چون با پروستات مواجه هستند
178
حسن1396-05-11
گوجه فرنگی بسیار خوب و مفید میباشد متاسفانه این بنده خدا که اظهار فرمودند گوجه فرنگی هیچ سودی ندارد باید بگویم شما سخت در اشتباه هستی میتوانید این میوه بسیار مفید را نخورید
257
نه این 1395-03-26
گوجه واقعا مفید ست البته گوجه بدون سم.نه این. گوجه های امروزی که ضررشون بیشتر از نفعشان است
2611
÷محمد1395-02-01
گوجه فرنگی هیچگونه ویتامین Cندارد این دروغ محضه اگر شک دارید بدهید دانشجویان شما در آزمایشگاه کار عملی یا در سایر ازمایشگاههایی که دسترسی دارید آزمایش کنند باکمال تعجب خواهید دید از ویتامین cخبری نیست.پس دلیل اینهمه تبلیغات دروغین چیست؟تهاجم تغذیه غربیها بر کشورهای مستعمره شان همچون ایران میباشد.چون سم مهلک گوجه فرنگی به تدریج بر بدن اثر گذاشته وسلامتی را شدیدا تهدید میکند.ولی مسئولین بهداشت غیر تخصص ها هستند که متوجه موضوع نیستند.
18061
فرهنگی1396-01-07
فقط درتابستان مصرف کنید کافی است دربهمن ماه سری به عسلویه بزنیدوگوجه های سمی راازنزدیک ببینید
2017
مهمان1394-06-20
سایتهای دیگرگوجه فرنگی راسمی ومضرگفته اند.نمیدانم بخوریم یانه؟
6127
وبگردی