رئیس سازمان سینمایی

افشای فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی

تاریخ انتشار : 27 تیر 1395کد مطلب : 33675زمان مطالعه : 4 دقیقه
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی رقم فیش حقوقی اش را اعلام کرد.

رقم فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی چقدر است

از ایجاد موج انتشار فیش های حقوقی در بین مدیران دولتی چیزی نزدیک به یک ماه و اندی می گذرد که در اوج این اتفاقات رسانه ها از رئیس سازمان سینمایی هم درخواست کردند برای نشان دادن صداقت و پاک دستی تیم مدیریتی فعلی سینما فیش های حقوقی خودش و مدیران زیر مجموعه اش را منتشر کند.

موجی که با انتشار ناگهانی فیش های چند ده میلیونی چند مدیر دولتی در دولت یازدهم آغاز شد. مدیرانی که یک به یک برکنار شدند و جلسات فوری برای رسیدگی به ناپاکی های مالی برخی مدیران دولت فعلی و دولت های قبل آغاز شد. تقبیح و انتقاد شدید مسئولان بلندپایه کشور درباره حقوق های نامتعارف باعث شد انتشار فیش های حقوقی مدیران در حوزه های مختلف آغاز و پای قوه قضائیه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع باز شود.
 
در متن رییس سازمان سینمایی آمده است:«باز هم انتخاباتی دیگر در راه است و چه خوب که ما می توانیم به خودمان ببالیم که انتخابات داریم. مردم سالاری دینی داریم. حالا که آب از آسیاب های بهارستان افتاده و تکلیف کرسی های ریاست و غیر ریاست هم روشن شد. ناخودآگاه ذهنها می رود به سوی سال 96.
 
  رئیس سازمان سینمایی

فیش حقوقی حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی اعلام شد

سال پایان یک دوره از یک دولت. دولتی که می کوشد پیام آور امید باشد در عرصه های داخلی و خارجی. اتفاقا همین امید را باید نشانه گرفت. پس باید سراغ آن جاههایی رفت که نسیم امید در آنجاها وزیدن گرفته. و این است فلسفه ماجراهای این روزهای سینما. سینمایی که سرپاست. پیش می رود. قلمروهای از دست رفته اش را فتح می کند. سینمایی که مخاطب دارد. سینمایی که می فروشد. سینمایی که سرمایه اصلی اش یعنی مردم را باز می یابد.

صفهای طولانی در برابر سینماها همان اندازه که برای دوستداران فرهنگ وهنر این سرزمین و برای علاقه مندان به نظام جمهوری اسلامی ایران یک خبر خوب است، می تواند خبری ناخوشایند برای آنهایی باشد که پر هستند از کینه نسبت به مردم و نظام. می تازند از سرخشم با تیرهای آشکار و پنهان. مفاهیم ارزشمند، می شود دستاویزی برای تسویه حسابهای سیاسی. گوشهای ناشنوایی که نشنید فریادهای برخاسته از دل و جان پیر دیر و رهبر هشیار را درباره «شبیخون فرهنگی»،« تهاجم فرهنگی» و«ناتوی فرهنگی».

اینک به بهانه «ولنگاری فرهنگی» می تازد بیرحمانه بر مدیران امین و پاکدست و با غیرت سینمای ایران. آنها که این همه فریاد را در روزگاری که زور در بازو و زر در ترازو داشتند نشنیدند، امروز دایه های مهربان تر از مادر شده اند. فیش حقوقی می خواهند. در این فیش بازار سیاسی که راه افتاده کمی هم خودمان را به جای مردمی بگذاریم که در اوج سختی ها با این خبرها بمباران می شوند. و آن وقت ما انتظار داریم به دولت و نظام اعتماد کنند.

به این دوستان می گویم نگران نباشید.خیالتان راحت در سازمان سینمایی هیچ مدیری در دو سال و ده ماه ( یک میلیارد و چهارصد شصت و نه میلیون و نه صد و هشتاد وشش هزار و نه صد و چهل و هفت تومان) نمی گیرد ( تقیسم بر هزار کنید می شود معادل دلاری).

از پاداش های چند ده میلیونی خبری نیست. اینجا دیگر به بهانه خرید تجهیزات سینمایی از اروپا صدهزار دلار گم نمی شود. بدون گذر از هیچ شورا و فیلتری به شخصیت های حقیقی و حقوقی دوست و زحمتکش پولهای بی حساب و کتاب چندصدمیلیونی و میلیاردی داده نمی شود. ( به رغم همه فشارها هنوز منتشر نشده ولی ...). هیچ سایت خبری با هزینه دولت برای برای شخصی سازی در روزمباد تاسیس نمی شود. اینجا همه چیز روشن است. این چند کلمه هم اگر نبود درخواست صریح دوستان گفته نمی شد.

ماجرای شیرین فیش ها ادامه دارد. قطار سیاست راه افتاده. از بخت بدِ اهالی فرهنگ، قطار سیاست که دراین سرزمین چندان هم خالی نمی رود، ایستگاههای پرشماری در سرزمین فرهنگ و هنر و بویژه سینما دارد. حالا در این فیش بازار سیاست بگذارید فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی را همه بدانند. حقوق پایه دانشیار دانشگاه تهران + 48.627.224 ( چهارمیلیون و هشتصد و ... تومان بدون کسورات) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این می شود فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی.

بگذریم انتخابات 96 در پیش است. قطار سیاست ایستگاههای پرشماری در عرصه فرهنگ و هنر و بویژه سینما دارد. سینماگران اما هوشیارند. دست رقیبان سینما را خوانده اند. فریب این فیش بازی ها و رجز خوانی ها را نمی خورند. با آرامش دستاوردهایشان را پاس می دارند. سینما به پیش می رود. موفقیتهای سینماگران در ایران و جهان ادامه خواهد داشت.»

افشای فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب : فیش حقوقی
وبگردی