قوانین ست کردن لباس
یکی از رنگ هایی که اکثر آقایان در ست کردن لباس هایشان به کار می برند رنگ های خنثی می باشند که اصول و قوانین خاصی برای شیک پوش شدن دارند.

قوانین ست کردن رنگ لباس های خنثی به صورت حرفه ای

یکی از اصول اصلی شیک پوشی ست کردن لباس ها با یکدیگر است . برای ست کردن لباس ها فرقی نمی کند که لباستان رنگ جیغ داشته باشد یا خنثی . چرا که رنگ خنثی نیز می تواند با رعایت قوانین ست کردن لباس شما را در عین سادگی جذاب کند.

اگر شما همیشه به سمت لباس هایی با این رنگ های به اصطلاح سنگین می روید و یا اینکه از این رنگ ها به عنوان تکیه گاه در کنار لباس های رنگی استفاده می نمایید ، بهتر است با مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک اصول ست کردن این لباس ها را فرا گیرید.

رنگ های خنثی یعنی چه و چگونه ست می شوند؟

بسیاری از آقایان به لباس هایی به رنگ های مشکی، سفید، خاکستری، و بژ تمایل دارند و خیلی کم به سراغ لباس های رنگی می روند . این رنگ ها که تا چندی پیش به عنوان مکمل هایی برای ترکیب با سایر رنگ ها به کار می رفتند اما امروزه در مرکز توجه قرار دارند .

رنگ های خنثی را نمی توانید در چرخه سنتی رنگ پیدا کنید و این رنگ ها عبارتند از :مشکی، سفید، خاکستری و رنگ های زمینی روشن مانند خاکی.

قوانین ست کردن لباس

قوانین ست کردن لباس های خاکستری

اغلب آقایانی که می خواهند ظاهری مدرن و اسپرت داشته باشند از لباس ایی به رنگ خاکستری استفاده می کنند . بیشترین استفاده از رنگ خاکستری برای لباس های نیمه پایین بدن است.

بهتر است از طیف های روشن و تیره خاکستری برای لباس های خود استفاده کنید و برای شلوار خاکستری تیره ترو برای بالا تنه از خاکستری روشن تر استفاده کنید تا بسیار شیک شوید. آقایانی که محافظه کار هستند نیز می توانند از خاکستری به صورت بافت و یا پیراهن زیر کت استفاده کنند.

ست کردن لباس خاکستری

قوانین ست کردن لباس با ترکیب رنگ طوسی

قوانین ست کردن لباس سر تا پا مشکی

پوشیدن لباس مشکی را تنها برای عزا داری مناسب ندانید بلکه در کمد لباس خود یک دست کامل لباس مشکی داشته باشد زیرا لباس مشکی را می توان با همه نوع رنگی ست کرد و در هر فصلی می توان استفاده کرد همچنین این نوع از لباس ها شما را لاغرتر نشان می دهند و برای ترکیب کردنش نیازی به فکر کردن ندارید.

برای آغاز یک شلوار جذاب و تی شرتی یقه گرد ، یک کت یا کاپشن چرم مشکی استفاده کنید. تمام این لباس ها را می توانید با دیگر لباس هایتان ترکیب کنید و یا می توانید همه را با هم بپوشید و از لباس های سرتا پا مشکی برای ست کردن استفاده کنید.

انتخاب کت و شلوار مشکی شما بسیار جذاب و شیک پوش نشان می دهد . چنانچه در بخش دنیای مد نمناک اشاره شده است این رنگ کت و شلوار هیچ گاه از مد نمی افتد و هیچکس از داشتن یک دست کت و شلوار مشکی پشیمان نشده است .

پس از انتخاب لباس هایتان به کفش هم حتما نیاز پیدا خواهید کرد. اگر کت و شلوار را برای پوشش خود انتخاب کردید به دنبال یک جفت کفش رسمی مشکی باشیدو در صورتی که لباس هایتان اسپرت است انواع کفش های آدیداس، نایکی ایر یا دیگر کفش های ساق کوتاه را انتخاب نمایید.

ست اسپرت مشکی

ست لباس اسپرت سر تا پا مشکی

قوانین ست کردن لباس به رنگ های زمینی

اولین رنگ های خنثی که برای انتخاب لباس به آنها توجه می شود سفید و مشکی هستند و رنگ های زمینی از خاکی گرفته تا حنایی در رتبه دوم قرار می گیرند. همه این رنگ های زمینی می توانند در زمینه تک رنگ بسیار خوب عمل کنند.

لباس هایی با این گونه رنگ ها را می توانید در همه فصول سال استفاده کنید و تنها در فصل پاییز به کار نبرید اینگونه که با سردتر شدن هوا از طیف های روشن تر قهوه ای، سبز و نارنجی این رنگ ها در لایه های لباسی که می پوشید ، استفاده کنید. این رنگ ها پوست شما را گرم نشان می دهند و برای میهمانی و حتی اداره نیز مناسبند.

اگر استفاده از لباس های سر تا پا خاکی را برای خود نمی پسندید می توانید از رنگ های غنی مانند نارنجی سوخته، خردلی و طیف های مختلف آبی در کنار رنگ های خنثی زمینی استفاده کنید. مثلا یک لباس پشمی به رنگ زیتونی یا قهوه ای کم رنگ را با کتی به رنگ آبی دریایی بپوشید.

رنگ های خنثی در لباس

ست کردن رنگ های زمینی در فصل سرما

قوانین ست کردن لباس سر تا پا سفید

لباس سفید مورد پسند بسیاری از افراد در تمامی سنین است اما اگر بخواهید از لباس سر تا پا سفید استفاده نمایید بهتر است در انتخاب رنگ لباس هایتان و بافت آنها دقت بیشتری نمایید مثلا از رنگ های عاجی و طیف های خامه ای نیز که جز خانواده سفید هستند در لباس هایتان استفاده کنید زیرا چنین رنگ هایی سبب می شود شما ظاهری بی روح نداشته باشید و پوستتان گرم شود.

مثلا شلواری سفید با یک تی شرت خامه ای رنگ بپوشید . این رنگ ها مختص فصل خاصی نیست و شب و روز می توانید از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از لباس هایی به رنگ سفید دقت کنید پارچه هایی را انتخاب نمایید که سبک باشد مانند کتان، پنبه یا ترکیبی از هر دو. استفاده از رنگ سفید برای همه لباس ها برای افرادی با پوست تیره مناسب است.

ست لباس سفید مردانه

نکات و قوانین ست کردن لباس های سفید

قوانین ست کردن لباس هایی به رنگ خنثی + نکات کامل

3.121
این مطلب مفید بود ؟138
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی