قیمت برنج

قیمت برنج دو برابر شد + جزئیات

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1398کد مطلب : 3024زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت برنج با افزایشی دو برابری در بازار مواجه شده است. در ادامه قیمت برنج در بازار را مشاهده می فرمائید.

 افزایش دو برابری قیمت برنج در بازار

فارس:افزایش دو برابری قیمت برنج به رغم وجود دو برابری ذخایر برنج نسبت به سال گذشته بسیار معنی دار است که تنها سرنخ آن را در احتکار این اقلام اساسی می توان جستجو کرد. 

در حالی که قیمت برنج در بازار به بیش از 23 هزار تومان در هرکیلو رسیده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر می دهد که برنج تولید داخل نیز در تخفیفات ماه مبارک رمضان در میادین عرضه می شود. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار از کالاهای اساسی با نرخ های ترجیحی در میادین توزیع می شوند،گفت:«واردات برنج همچنان با ارز 4200 تومانی ادامه دارد و بررسی ها نشان می دهد تولید برنج در سال جاری بیش از سال گذشته خواهد بود.» 

قیمت برنج ایرانی 6 ماه پیش کیلویی حدود 12 هزار تومان در بازار تهران به فروش می رفت اما آرام آرام پله های ترقی قیمت را پیمود و با افزایش دو برابری یعنی 200 درصد امروز به بیش از 23 هزار تومان رسیده است. 

افزایش قیمت برنج در کشور در حالی دو برابر شده که به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت، ذخایر فعلی برنج در کشوردو برابر سال گذشته است. 

این مقام مسئول ضمنا تاکید می کند:بازار با کمبودی مواجه نیست، و ذخایر به حد کافی است، بررسی ها نشان می دهد سیل آسیبی به تولید برنج کشور نزده است.آمار هم نشان می دهد که قابل توجه میزان واردات برنج در سال97 است. 

از این رو دستگاه های نظارتی با کسانی که قصد آشفته کردن بازار برنج را دارند، برخورد لازم را خواهند کرد. 

وی افزود:در راستای مدیریت تأمین برنج کشور و با توجه به ضرورت جلوگیری از سوء استفاده برخی از اعمال ممنوعیت فصلی و از طرفی قابل نگهداری بودن کالایی مانند برنج در سال جاری، ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو شده است. 

در حالی وزارت صنعت به بهانه تنظیم بازار ممنوعیت فصلی واردات برنج را لغو کرده است که راه اصلی تنظیم بازار تاکید به تولید داخل است، انجام واردات در فصل برداشت به تولید داخل ضربه می زند و در سالهای آتی هم بدون واردات بازار داخل تنظیم نخواهد شد. 

افزایش دو برابری قیمت برنج به رغم وجود دو برابری ذخایر برنج نسبت به سال گذشته بسیار معنی دار است که تنها سرنخ آن را در احتکار این اقلام اساسی می توان جستجو کرد.

انتهای پیام/م

قیمت برنج ، آخرین قیمت برنج در بازار

2.97
این مطلب مفید بود ؟43
برچسب : سبوس برنج
وبگردی