بلیت اتوبوس

نرخ بلیت اتوبوس افزایش یافت

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1398کد مطلب : 2065زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت بلیت اتوبوس در سال جاری به صورت رسمی از خرداد ماه به میزان 20 درصد افزایش یافت.

افزایش قیمت بلیت اتوبوس

جوان: در سال 1396 قیمت بلیت اتوبوس با افزایش قیمت مواجه نبود و در سال 1397 نیز قیمت ها به میزان 20 درصد و از خردادماه افزایش یافت. با این حال در سال 1398 و طبق اعلام محمد اسلامی-وزیر راه و شهرسازی- قرار بر این شد که قیمت بلیت اتوبوس از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه سال جاری با افزایش 20 درصدی همراه شود و با اتمام این ایام به وضعیت قبل بازگردد.

هرچند با گذشت حدود 45 روز از ابتدای سال جاری در حالی که قیمت بلیت اتوبوس در ایام نوروز با افزایش 20 درصدی همراه و پس از آن بر مبنای نرخ های سال 1397 محاسبه شد، اتحادیه تعاونی های مسافربری درخواست افزایش قیمت ها را ارائه داد که این اعمال افزایش نیازمند اخذ مجوز های دولتی از مراجع ذی ربط از جمله ستاد تنظیم بازار بود که از خردادماه سال جاری با این میزان افزایش قیمت موافقت شده است. 

احمدرضا عامری -رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری- در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس در سال 1398 به مراجع مربوط ارائه شد، گفت:با اتمام ایام نوروز قیمت بلیت اتوبوس به وضعیت قبل بازگشت و با توجه به افزایش هزینه ها در حوزه حمل و نقل درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس را ارائه کردیم و با توجه به اینکه هیأت دولت در رابطه با افزایش قیمت دستورالعملی را صادر کرده بود، باید مراحل قانونی این موضوع طی می شد. 

وی ادامه داد:به همین دلیل نیز درخواست افزایش قیمت ها را ارائه کردیم و منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار در این رابطه بودیم که در نهایت با آن موافقت شد. 

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری در پاسخ به اینکه آیا تا پایان سال جاری دیگر شاهد افزایش قیمت بلیت اتوبوس نخواهیم بود، تصریح کرد:امیدوار هستیم دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم و ما نیز تمایلی برای افزایش قیمت ها نداریم، با این حال چیزی قطعی نیست و قیمت ها به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.

انتهای پیام/م

کرایه سواری بین شهری و بلیت اتوبوس چقدر افزایش می یابد؟

15
این مطلب مفید بود ؟14
برچسب : کرایه تاکسی
وبگردی