تولد
کاربرد لاک ناخن
لاک ناخن فقط برای زیبایی ناخن ها نیست. جالب است بدانید لاک ناخن کاربردهای دیگری هم دارد و می توانید استفاده های متفاتی از آن داشته باشید.

کاربردهای خلاقانه لاک ناخن

لاک ناخن انواع زیادی از رنگ ها را دارد در حالی که برای زیباسازی دست زنان ابداع شده است، می توانید از آن به روش های دیگری نیز استفاده کنید. اگر فردی کنجکاو هستید که دوست دارد بیشتر محصولاتی که در خانه دارید را بسازید، استفاده متناوب موارد زیر برای لاک ناخن، قطعا مورد علاقه شماست!

لاک ناخن چندین کاربرد دارد که بسیار متفاوت با کاربرد آن در آرایشگری است، در این مقاله، 9 روش جایگزین برای استفاده از لاک ناخن که زندگی را بسیار آسان تر می کند، لیست خواهیم کرد.

کاربرد لاک ناخن

از بین بردن زگیل ها:

تمیز کردن لاک ناخن یک روش خانگی عالی برای خلاص شدن از شر زگیل ها است. چرا؟ خب، خیلی ساده است. لاک زدن در ناحیه آسیب دیده از رسیدن اکسیژن به زگیل ها جلوگیری می کند که به جلوگیری از رشد زگیل ها کمک می کند و باعث ناپدید شدن آن می شود با این حال، باید ذکر شود این یک درمان معجزه نیست. بسته به این که اغلب چقدر لاک استفاده می کنید، می تواند روزها یا چند هفته طول بکشد تا ناپدید شود.

چگونه از لاک برای از بین بردن زگیل استفاده کنیم؟

 1. موضع را با آب و صابون بشویید.
 2. با حوله خشک کنید.
 3. روی موضع را با لاک پوشش دهید.
 4. بگذارید چند دقیقه خشک شود و 6 بار تکرار کنید
 5. ناحیه را با باند جراحی بپوشانید.
 6. این روند را هر روز تکرار کنید تا اینکه زگیل ناپدید شود.
 7. از این لاک ناخن برای چیزهای دیگر استفاده نکنید. اگر قبلا شروع به استفاده از آن برای درمان زگیل کرده باشید، از آن برای هر چیز دیگری استفاده نکنید.
 8. هنگامی که درمان را تمام کردید ، بهتر است آن را دور بیندازید.
از بین بردن زگیل

بستن نامه ها:

از آنجا که خیلی بهداشتی نیست تا پاکت ها را با بزاق دهان ببندید، بهتر است از یک چسب استفاده کنید. با این حال، اغلب مردم چسب در خانه ندارند، بنابراین می توانید فقط از لاک ناخن استفاده کنید. فقط آن از لبه پاکت بیرون نزند ، یک لحظه آن را فشار دهید تا اینکه به طور کامل مهر و موم شود!

بستن در نامه

ماندگاری بیشتر برچسب ها:

اگر غذای خود را در محفظه های برچسب دار در کمد یا فریزر نگه می دارید، لاک ناخن تمیز می تواند به حفاظت از برچسب ها در برابر رطوبت و دماهای شدید کمک کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لایه لاک ناخن تمیز روی برچسب ها بزنید. دراین روش، مجبور نیستید به نوار پلاستیکی متوسل شوید و قادر خواهید بود برچسب ها را در شرایط کامل حفظ کنید.

کاربردهای لاک ناخن

پوشاندن خراش ماشین ها:

لاک ناخن می تواند هر گونه خراش روی اتومبیل را بپوشاند. فقط مطمئن شوید که هم رنگ اتومبیل شماست. چند عدد از لاک ها را تا زمانی که متوجه شوید خراش به طور کامل پوشیده شده است، بمالید. این یک جایگزین ساده و ارزان برای خراش های سطحی است.

پیدا کردن کنترل از راه دور:

اگر از لاک ناخن در تاریکی استفاده می کنید، پیدا کردن کنترل از راه دور بسیار آسان تر خواهد بود. فقط یک یا دو لایه لاک روی یکی از دکمه ها بزنید و بگذارید خشک شود.

پیدا کردن کنترل

نخ کردن سوزن:

همه افراد به اندازه کافی چابک نیستند که سوزن را در اولین بار نخ کنند، بنابراین برخی از آن ها به حقه هایی متوسل می شوند. می توانید از لاک ناخن تمیز برای نخ کردن سوزن استفاده کنید. فقط باید مقداری از این نخ را لاک بزنید سفت می شود و راحت از سوزن عبور می کند.

رنگ کردن کلید با رنگهای مختلف ناخن:

اگر یک مشت کلید در دسته کلید دارید و اغلب نمی توانید آن ها را از هم جدا کنید، می توانید از لاک ناخن استفاده کنید!

دستور العمل:

 • کلید را بردارید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید.
 • لاک بردارید و یک جا روی کلید کار کنید.
 • از کشیدن لاک روی دندانه های کلید اجتناب کنید.
رنگ کردن کلید

خرابی ها کفش را بپوشانید:

لاک ناخن نیز می تواند قسمت های پوسته شده کفش را بپوشاند. رنگی انتخاب کنید که تا جای ممکن با کفش های شما مطابقت داشته باشد و در ناحیه خراب شده اعمال شود. بگذارید خشک شود و روند را تا زمانی که به خوبی پوشش داده شود ادامه دهید.

افزایش طول عمر بدلیجات:

هم چنین می توانید از لاک ناخن تمیز برای محافظت از جواهرات خود از زنگ یا تغییر رنگ استفاده کنید. یا فقط می توانید از یک پوشش برای درخشندگی جواهرات استفاده کنید.

درخشندگی جواهرات

همانطور که می بینید، راه های جایگزین بسیاری برای استفاده از لاک ناخن وجود دارد. از کدام یک استفاده می کنید؟

لاک ناخن چه کاربردهای غیر آرایشی دارد؟

4.6111
این مطلب مفید بود ؟1029
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف/ز.ت
برچسب : لاک ناخن
وبگردی