سردار رحیمی

واکنش ناجا به پرونده محسن افشانی و همسرش

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68120زمان مطالعه : 2 دقیقه
سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در جمع خبرنگاران نسبت به پرونده محسن افشانی و همسرش در ورزشگاه آزادی اظهار بی اطلاعی کرد.

واکنش فرمانده انتظامی تهران بزرگ به پرونده محسن افشانی و همسرش

انتخاب:فرمانده انتظامی تهران بزرگ در رابطه با پرونده محسن افشانی و همسرش اظهار بی اطلاعی کرد.

سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره حضور همسر محسن افشانی در ورزشگاه آزادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:از پرونده افشانی و همسرش اطلاعی ندارم. لطفا در این باره از من سوالی نپرسید. 
وی درباره اجرای طرح رعد گفت:بنای پلیس برخورد جدی در خصوص سارقین، قاچاقچیان می باشد. پلیس پایتخت بیش از 20 روز است که در محلات پر خطر اعم از شوش، هرندی و مولوی که مستقر شده اند و در کوچه های این محلات به دنبال معتادین و خرده فروش ها هستند. وظیفه کلانتری های بخش های تهران بزرگ برخورد با سارقین باند و سابقه دار است و مکلف بر انجام وظایف خود می باشند. 
سردار رحیمی با بیان اینکه هر کلانتری باید حوزه استحفاظی خود را از وجود مجرمان و قاچاقچیان مصون بدارد، افزود:تقویت واحدهای کلانتری در دستور کار ما قرار گرفته است و در راستای کاهش زمان وقوع جرم و کشف جرایم باید اقدامات لازم توسط کلانتری ها انجام شود. 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در طرح رعد 11، 85 کلانتری و پاسگاه در تهران بزرگ فعالیت می کنند، گفت:طی 24 ساعته گذشته توسط کلانتری های مختلف تهران 352 مخفیگاه سارقین، معتادان و قاچاقچیان شناسایی و مورد هجوم پلیس قرار گرفته و 546 نفر از سارقین دستگیر شدند. از 45 باند سارقین خودرو، 325 خودرو کشف شده است. همچنین در این رابطه تاکنون 362 پرونده تشکیل شده که این پرونده ها شامل اقلام تلفن همراه، ضبط و باند ماشین، لاستیک، باتری خودرو بوده و ارزش ریالی آن ها بالغ بر 47 میلیارد ریال است.
وی افزود:با دستگیری 320 نفر از خرده فروشان مواد مخدر، حدود 24 کیلو مواد مخدر کشف و ضبط شده است. همچنین 45 گروه قاچاق مواد مخدر به داخل کشور منهدم شده اند. 
سردار رحیمی تصریح کرد:اولین طرح رعد موسم به «رعد یک» در آبان ماه سال گذشته اجرا شد که به دنبال آن، تعدادی از سارقان و قاچاقچیان با تلاش پلیس شناسایی و دستگیری شدند. در این طرح پلیس منتظر نمایان شدن سارقین نبوده و خود به دنبال آنها رفته و آنها را دستگیر کرده است. 
وی افزود:با اجرای طرح رعد، کشف جرائم و سرقت ها توسط پلیس 13 درصد افزایش یافته است که نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داشته است. 

نصب دوربین آفلاین روی لباس ماموران پلیس

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد:از آغاز هفته ناجا در سال گذشته، پلیس اقدام به نصب دوربین های آفلاین در دو سر کلانتری تهران کرد که این دوربین ها از حالت آفلاین به آنلاین درآمده است. این دوربین ها فقط مختص پلیس پیشگیری نیست و پلیس امنیت نیز از این دوربین ها استفاده می کند. 
سردار رحیمی در پایان اظهار داشت:طرحی مبنی بر پخش جام جهانی 2018 روسیه در سینماهای کشور به دست پلیس نرسیده است و اگر قرار به اجرای چنین طرحی قرار باشد، باید از قبل به ما اعلام کنند تا ما آن را مورد بررسی قرار دهیم.
انتهای پیام/م

واکنش ناجا به ماجرای محسن افشانی و همسرش در آزادی

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
برچسب : محسن افشانی
وبگردی