محسن فروزان
محسن فروزان دروازه بان تیم ملی و استقلال تهران از زندگی در کنار همسرش نسیم نهالی گفت. در ادامه گفتگو با محسن فروزان و همسرش نسیم نهالی را می خوانید.

اتفاقات جالب خانوادگی بین محسن فروزان و همسرش

فروزان و همسرش در گفتگویی خانوادگی به مسائل مختلف زندگی فوتبالی و شخصی خود پرداخته اند.
دروازه بان سابق تراکتورسازی و استقلال که در این فصل توانسته به همراه پارس جنوبی به نتایج خوبی دست یابد، در گفتگویی به اتفاقات جالب خانوادگی بین خودش و نسیم نهالی به عنوان همسرش اشاره کرده که در ادامه می توانید آن را بخوانید.
آشنایی در شهر تبریز
نسیم نهالی:من در شهر تبریز دانشجو بودم و محسن هم در تیم گسترش فولاد تبریز بود. شناخت خاصی روی فوتبالیست ها نداشتم و از فوتبال بیزار بودم و همیشه با خودم فکر می کردم که مبادا شوهری گیرم بیاید که همیشه بنشیند و فوتبال نگاه کند.
محسن:حالا یکی پیدا شده که کلا خودش فوتبالیست است (خنده!)
نسیم نهالی:من را هم مجبور کرده که فوتبال نگاه کنم.
محسن:با هم فوتبال ها را دنبال می کنیم!
نسیم نهالی:ما در همان تبریز با هم آشنا شدیم. به مرور زمان رابطه ای شکل گرفت و در نهایت محسن به این نتیجه رسید که شناخت مان از یکدیگر کافی است و می توانیم ازدواج کنیم.
محسن:حدود 3سال زمان برد تا به تصمیم برای ازدواج رسیدیم. در این مدت هم خانواده ها در جریان بودند و باهم در ارتباط بودیم تا بتوانیم به شناخت کافی از یکدیگر برسیم. دقیقا در تاریخ 21 تیرماه سال 92 بود که باهم آشنا شدیم. بعد از 3سال حس کردم که به یک شناخت کامل از یکدیگر رسیده ایم و الان بهترین زمان برای این است که ازدواج کرده و زیر یک سقف باهم زندگی کنیم. خدا را شکر هم همسرم و هم خانواده اش نیز رضایت کامل داشتند.

محسن فروزان

محسن فروزان در کنار همسرش

از احساسات تا منطق
نسیم نهالی:ما با شناخت کامل از یکدیگر، تصمیم به ازدواج گرفتیم ولی شخصا اعتقاد دارم که احساسات 99درصد در این موضوع دخیل بوده است. ما خیلی به همدیگر علاقمند شده بودیم و قطعا منطق هم در این تصمیم نقش مهمی داشته چرا که ما 3سال زمان برای شناخت یکدیگر صرف کردیم. نظر خانواده ها هم صددرصد در این ازدواج دخیل بود.
محسن:به نظرم هم احساسات و هم منطق در ازدواج ما نقش داشت. ما در آن مدت راجع به خیلی مسائل باهم صحبت کردیم چرا که دونفر با دو تفکر مختلف، دو شخصیت مختلف و دو فرهنگ مختلف بودیم که می خواستیم زیر یک سقف زندگی کنیم و در نتیجه باید اختلاف نظرها را حل می کردیم و صحبت می کردیم و با زمان دادن به همدیگر خیلی از مسائل را پشت سر گذاشتیم. هدف مان را از زندگی مشترک مشخص کردیم و قبل از ازدواج به تفاهم کامل رسیدیم. البته تفاهم کامل ما این بود که "هرچیزی که همسرم بگوید، من بگویم چشم!" این تفاهم بعد از 3سال ایجاد شد و من حرف اول و آخر را در خانه می زنم و آن هم "چشم" است (خنده!)
نسیم نهالی:اتفاقا محسن اصلا زن ذلیل نیست! ما با هم تفاهم داریم...
نسیم نهالی:ضمنا من این را هم بگویم که برای خواستگاری، پیشنهاد رومانتیکی از محسن دریافت نکردم!
محسن:همیشه این موضوع را می گوید که دوست داشته من خیلی رومانتیک از او خواستگاری کنم. من در یک جو ورزشی و فوتبالی بزرگ شدم که بحث رومانتیک بودن در آنجا خیلی وجود ندارد. البته من شخصا خیلی احساساتی و رومانتیک هستم ولی در آن زمان آنقدر درگیر مسائل فوتبالی بودم که این موضوع را فراموش کرده بودم که باید شرایطی رومانتیک فراهم کرده و از نسیم نهالی خواستگاری کنم.
شرایط فوتبالی در زندگی
محسن:من در چندسال اخیر در شهرهای زیادی فوتبال بازی کردم. در تبریز برای گسترش و تراکتورسازی بازی کردم، در بابلسر برای خونه به خونه، در سیاه جامگان مشهد بازی کردم و در تهران هم حضور داشتم و همسرم در آن 3سال که صرف شناخت از یکدیگر کردیم، روی این موضوع کاملا شناخت پیدا کرد و این را متوجه شد که یک فوتبالیست، خانه به دوش است و باید یک چمدان داشته باشد و هر سال جابجا شود! من شرایط اخلاقی ام خاصی دارم و در فوتبال ما، بازیکنی مثل من را کم می پسندند! مربیان و مدیرعامل ها، بازیکنانی را دوست دارند که اگر بدترین شرایط را هم سر آنها بیاورند، بازیکن حرفی نزند و اعتراضی نکند. برای همین چندسال بود که حتی نیم فصل جابجا می شدم و این شرایط را سخت تر کرده بود. با این حال این شرایط را همسرم به خوبی درک کرده و روی آن شناخت پیدا کرده است.
نسیم نهالی:راستش من کاملا این شرایط را درک کرده بودم و شرطی برای محسن نگذاشتم که مثلا حتما باید در یک تیم تهرانی باشد. تنها شرطی که برایش گذاشتم این بود که یک خانه در تهران داشته باشیم تا من بتوانم مثل هر دختری که آرزو دارد جهیزیه اش را به خانه اش ببرد، من هم این کار را انجام دهم. دوست نداشتم که هرچندماه یکبار این جهیزیه را بار کامیون کنم و اسباب کشی کنم. درواقع تنها شرط من این بود که محسن خانه ای در تهران داشته باشد که من بتوانم جهیزیه ام را با سلیقه خودم در آن بچینم و بعد هرجا که دوست دارد برود و من همیشه در کنارش هستم.
محسن:زندگی ما درواقع دو بخش دارد، یکی زندگی شخصی است و دیگری زندگی فوتبالی و طبیعتا برای خودم هم بودن در تهران در هر دوبخش زندگی، بهتر بود و خودم هم دوست دارم در تهران باشم. اول اینکه خانواده همسرم تهران هستند و ما آدم های خیلی شادی هستیم و دوست داریم در کنار دوستان و خانواده باشیم. ضمن اینکه اگر دلم هم برای خانواده خودم تنگ شود، سه ساعت بعد رشت هستم و خانواده ام را می بینم.

محسن فروزان

محسن فروزان و همسرش

حواشی در زندگی شخصی
محسن:متاسفانه الان شرایط طوری شده که کم کم فوتبال ما تبدیل به کره شمالی شده است، یعنی در تمام مسائل شخصی افراد ورود می کنند و بازیکنان به یکسری تفکرات که در این شرایط مطابفت ندارد، محدود می کنند. ما یک نسل جوان هستیم که حتی با یک دهه قبل خودمان هم تفاوت داریم. در عین حال که کشور قانون دارد و همه ما آن را رعایت می کنیم، ولی زندگی شخصی آدم ها به خودشان ارتباط دارد. یکی از این موارد حاشیه ای برای ما موضوع خواستگاری و عکس مراسم خواسنگاری ما بود که من را به کمیته اخلاق خواستند و آن روزهای خوب ما را خراب کردند! حراست فدراسیون رفتم و گفتند نباید این عکس ها را بگذارید و در این بین یکسری دوستان هم هستند که برای پربازدیدشدن سایت ها و صفحات شان به این مسائل دامن می زنند، آنها را بزرگ می کنند و حاشیه می سازند که من هم رفتم و توضیح دادم که این عکس خواستگاری ماست و گفتند عکس را از صفحه ات پاک کن و ما هم پاک کردیم و موضوع ختم به خیر شد! دوباره رسیدیم به موضوع دیگری که کار و شغل همسرم است. همسرم کار تبلیغات انجام می دهد و این درست نیست که به خاطر شغل همسرم، من را از فوتبال محروم کنند!
نسیم نهالی:باید من را به کمیته انضباطی فوتبال دعوت می کردند (خنده)
محسن:دقیقا (خنده). شغل همسرم به من مربوط است، ولی همسرم هر شغلی که داشته باشد، دلیلی برای این نیست که محسن فروزان فوتبالیست را از فوتبال محروم کنند! این خارج از حیطه فوتبال است. ولی آمدند و گفتند باید محسن فروزان 6ماه محروم شود! ما مسافرت ماه عسل رفته بودیم و به محض اینکه رسیدیم به هتل، تا اینترنت را فعال کردم، دیدم حکم محرومیت من منتشر شده است. آن یک هفته ای که مسافرت بودیم دائم به این موضوع فکر می کردم. شما فکر کنید در فصل نقل وانتقالات 6ماه محروم شوید، یعنی یکسال را کامل از دست داده اید و در واقع آن یک هفته را هم خراب کردند.
نسیم نهالی:البته من جا دارد از همه هنرمندان، فوتبالیست ها و مردم خیلی تشکر کنم. با وجود اینکه متاسفانه برخی ها هستند که در صفحات مجازی با هر خبر و هر حاشیه ای به صفحات دیگران هجوم می برند و فحاشی و توهین می کنند و حتی به مسی و رونالدو هم رحم نکردند، با این حال خیلی ها در این موضوع از ما حمایت کردند که باعث شد تا این مسئله حل شود. یک دلخوری هم از همان مسئولین دارم که وقتی یک فردی تشکیل خانواده می دهد و نشان می دهد که همسر، خانواده و فرزندش را دوست دارد، این خودش یک نوع فرهنگسازی است و باید به آنها بها داده شود نه اینکه با آن مقابله شود. این موضوع کمک می کند به جلوگیری از برخی مسائل بد که در کشور رواج پیدا نکند. متاسفانه با یکسری بهانه های عجیب جلوی این کارها را می گیرند که نباید با همسرت عکس داشته باشی!
محسن:من هم باید از مردم تشکر کنم. من دوستان پرسپولیسی زیادی دارم و در خانواده ام هم پرسپولیسی زیاد هست ولی در بین هواداران استقلالی بیشتر محبوب هستم و ممکن است که در بین هواداران پرسپولیس منفور باشم با این حال در این موضوع می توانم به جرات بگویم که همه مردم پشت من بودند و انتقاد کردند که چرا این حکم ناعادلانه و ناجوانمرانه را داده اند. از مردم تشکر می کنم که پشت من و همسرم ایستادند و هنرمندان و رسانه ها و نشریات کمک کردند، حمایت کردند و نگذاشتند که من به ناخق محروم شوم.
مصائب زندگی با فوتبالیست
نسیم نهالی:راستش زندگی با یک فوتبالیست خیلی سخت است. در خیلی از جاهایی که باید باشد، نیست! مخصوصا اگر شهرستان باشد. مثلا همین اخیرا نتوانستیم شب یلدا در کنار هم باشیم. با این حال محسن آنقدر بامحبت و با کارهایش، جبران می کند که جایگزین می شود. به هر حال وقتی آدم بیشتر در چشم باشد، مردم ریزبین تر شده و از هیچ چیز نمی گذرند. البته من پیش از ازدواج با محسن نسبت به این اتفاقات آگاه بودم و حتی شرایط بدتری را هم تصور می کردم ولی حالا می گویم زندگی با یک فوتبالیست سخت است ولی اصلا بد نیست و وجود خودش بهترین است. همسری در حد تیم ملی داشتن نصیب هرکسی نمی شود.
صداقت، خصوصیت محسن
نسیم نهالی:اگر بخواهم محسن را تعریف کنم باید بگویم یک پسر لوس و بامحبت و به شدت باصداقت. شاید مهمترین دلیلی که عاشق محسن شدم، صداقتش بود. هر چیزی که حتی به ضررش هم باشد بازهم دروغ نمی گوید. حتی وقتی در خانه یک لیوان را شکسته است، بدون اینکه چیزی به او بگویم، خودش اعتراف می کند (خنده)
محسن:همسرم خیلی به جهیزیه و وسایلش حساس است (خنده). یعنی اگر یک لیوان بشکند، جدا از اینکه باید ست کامل را بخریم، تا یک هفته ناراحت است!

محسن فروزان

محسن فروزان و همسرش نسیم نهالی

بی نظیرترین همسر قرن
محسن:من سال ها در این جامعه بوده ام، در فوتبال بوده ام و آدم های زیادی را دیده ام به همین دلیل یکی از خصوصیت های من این است که آدم شناس هستم و خیلی سریع آدم ها را می شناسم. البته نمی توانم در یک کلمه همسرم را توصیف کنم ولی می توانم به جرات بگویم که من بی نظیرترین همسر قرن را دارم! خیلی بافکر پیشنهاد ازدواج دادم و حالا که چهارمین سال از حضورمان در کنار یکدیگر را می گذرانیم، می بینم که تمام خصوصیاتی که سال ها قبل دوست داشتم همسر آینده ام داشته باشد، امروز در نسیم نهالی وجود دارد.

زمانی که در تیم ملی نوجوانان بودم به سفر مکه مشرف شدم و شیخی بود که گفت اگر کسی اولین بار به زیارت خانه خدا بیاید، سه آرزویی که داشته باشد، در زندگی برایش برآورده می شود و توضیح داد که در آرزوهای تان دنبال پول و ماشین و اینطور چیزها نباشید و آرزوهایی بکنید که در تمام زندگی به دردتان بخورد. یکی از آرزوهای من هم این بود که از خدا خواستم اگر زمانی می خواستم ازدواج کنم، خودش برایم بهترین همسر را انتخاب کند که تا آخر عمر بتوانم در کنارش از زندگی ام لذت ببرم و خدا بهترین را به من داد. همسرم بسیار صداقت دارد، مهربان است و عاشق. ما جدا از اینکه زن و شوهر خوبی هستیم، دوستان خوبی هم برای یکدیگر هستیم. واقعا به داشتن چنین همسری افتخار می کنم و از زندگی ام لذت می برم. البته این را هم بگویم که همسرم خیلی احساساتی است و حتی با دیدن یک فیلم به سرعت احساساتی می شود و گریه می کند!
کنارگذاشتن شغل برای هم
نسیم نهالی:اینکه شغلم را به خاطر محسن کنار بگذارم، نیاز به توضیح ندارد چون یک دوره شغلم را کنار گذاشتم. مدتی محسن از من خواست که کار نکنم و من هم قبول کردم. با هم رفتیم بابلسر برای تیم خونه به خونه بازی کند. من آدم اکتیوی هستم و به شدت دنبال جنب وجوش و فعالیت هستم و در خانه نشستن حالم را بد می کند. در آن برهه زمانی زیاد حالم خوب نبود چون فعالیت نمی کردم و محسن که شرایط روحی من را دید دوباره به من گفت که اگر دوست داری می توانی کارت را ادامه بدهی. من شغلم را در زمینه تبلیغات خیلی حرفه ای دنبال می کنم و اینطور نیست که صرفا از روی تفریح یا علاقه باشد. ضمن اینکه ما دوست داریم که مردم از کالای داخلی و ایرانی استفاده کنند تا به اقتصاد کشور هم کمک شود و این مستلزم تبلیغات خوب و مناسب برای آن کالا می باشد. در هر زمینه ای هم می شود این را انجام داد و من هم به شدت نسبت به این شغل تعصب دارم.
محسن:زمانی که از همسرم خواستم کار نکند، واقعا چندماه افسرده شده بود چرا که در کار خودش واقعا شماره یک است و به شدت پرکار بود تا جایی که خودمان هم کمتر او را می دیدیم (خنده). این بود که از او خواستم تا کارش را کمتر کند و بیشتر در کنار هم باشیم و او هم قبول کرد ولی چون واقعا افسرده شده بود، دوباره خودم از او خواستم که کارش را ادامه دهد. ضمن اینکه مسائل حاشیه ای هم که برای ما ایجاد شده بود، در این موضوع دخیل بود. اما اینکه خودم به خاطر همسرم، فوتبال را کنار بگذارم، کمی متفاوت است...
نسیم نهالی:من دیگر نمی گذارم که فوتبال را کنار بگذارد (خنده)
محسن:ببینید نگرش من به فوتبال دیگر این نیست که صرفا از این ورزش لذت ببرم. فوبتال برای من درآمد زندگی است و به چشم بیزینس به آن نگاه می کنم. تا روزی هم که بتوانم فوتبال بازی کنم، به آن ادامه می دهم چرا که زندگی مشنرک ما هم به این درآمد و شغل نیاز دارد و وابسته است. البته اگر همه پول مان را بابت هر قرارداد بدهند که خیلی خوب است ولی معمولا همیشه یک بخش کوچکی از قراردادمان را پرداخت می کنند (خنده). ناصرخان حجازی از زمان بازی اش برای استقلال طلب داشت، فوت کرد و هنوزهم طلبش باقیست! من هم آدمی نیستم که بتوانم شغل دیگری انجام دهم و به نظرم یک فوتبالیست آفریده شدم و اصلا اهل تجارت و بیزینس نیستم.
نسیم نهالی:حالا به خاطر من فوتبال را کنار می گذاری!؟
محسن:خودت دیگر نمی گذاری من فوتبال را کنار بگذارم (خنده). ضمن اینکه عمر فوتبالیست ها و ورزشکارها کلا کوتاه است و اصلا معلوم نیست که چقدر بتواند ادامه دهد و ممکن است با یک مصدومیت، حتی در سنین جوانی، دوران حرفه ای آنها تمام شود.
اهمیت به لباس و پوشش
نسیم نهالی:من از کودکی به هنر و رشته های هنری خیلی علاقمند بودم. در دوران کودکی خیلی به نقاشی علاقه داشتم. ضمن اینکه در هر دوره سنی که بودم، به خوش تیپی در فامیل معروف بود. در عین حال انتخاب رشته معماری در دانشگاه به دلیل همین علاقه به کارهای هنری بود و کلا نمی توانم کاری خارج از فضای هنر انجام دهم. همین که به کار تبلیغات روی آوردم هم علاقه ذاتی من به کارهای هنری و پوشش و لباس بود. وقتی بچه بودم همیشه گوشه پرده ها و لباس های مادرم را با قیچی می بریدم و برای عروسک هایم لباس می دوختم و با اینکه هردفعه مادرم کلی مرا دعوا می کرد، ولی بازهم این کار را تکرار می کردم (خنده). علاقه من به لیاس و پوشش، ذاتی است و بخش زیادی از فکر، ذهن و پول توی جیبم صرف این می شود که ظاهری آراسته و خوب داشته باشم، چه بیرون و چه داخل خانه و این موضوع برایم یک غذای روحی است.
محسن:از قدیم هم این را گفته ام که بچه های رشت همیشه خوش تیپ هستند (خنده). همیشه خوش تیپی و شیک پوشی را دوست داشتم و همیشه سعی کرده ام که ظاهری آراسته، خوب و شیک داشته باشم و این موضوع در وجودم قرار دارد. اهل ظاهرسازی هم نیستم و دوست دارم خوش تیپ باشم. من حتی لباس های ورزشی ام را خودم تهیه می کنم و رنگ و طرح آنها را خودم انتخاب می کنم.
نسیم نهالی:از زمانی هم که ازدواج کردیم، در لباس پوشیدن همدیگر نظر می دهیم.
محسن:ما سعی می کنیم هرجا که می خواهیم برویم لباس های خوب و شیک بپوشیم.
نسیم نهالی:ضمن اینکه با هم ست باشیم...
محسن:بعد از ازدواج برای همسرم خیلی مهم است که لباس های ست بپوشیم. مثل امروز که در کنار شما هستیم. ضمن اینکه این را هم بگویم که این شیک پوشی ما بدین معنی نیست که بخواهیم بگویم ما از بقیه برتر هستیم. این کار احساس خوبی به ما می دهد و خودمان لذت می بریم و نمی خواهیم بگوییم از دیگران بهتر و برتر هستیم.

بیوگرافی محسن فروزان

محسن فروزان مصردشتی دروازه بان فوتبالی است که با ایستادن درون دروازه تیم استقلال به شهرت رسید. محسن از جمله بازیکنانی است که حاشیه های بسیاری را در اطراف خود تجربه کرده است.

 محسن فروزان

محسن فروزان

او فوتبال خود را از تیمهای پایه شهرداری خمام و پگاه گیلان آغاز کرد و در سن 16 سالگی به تیم بزرگسالان پگاه گیلان پیوست. سپس برای انجام خدمت سربازیبه مدت دو سال (1386 تا 1388) به تیم نظامی ملوان بندر انزلی پیوست. وی پس از پایان خدمت سربازی به داماش رشت بازگشت. فروزان توسط فیروز کریمی به ترکیب اصلی داماش گیلان رسید .

محسن فروزان جزو بازیکنانی است که از آکادمی و پایه تیم فوتبال داماش گیلان به فوتبال ایران معرفی شده است .

وی سال 1389 به تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز پیوست و پس از پایان فصل، در سال 1390 به باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز ملحق شد. فروزان در سال 1392 دوباره به گسترش فولاد بازگشت و با اتمام سال با قراردادی دوساله به تیم تراکتور سازی تبریز آمده او پس از مدتی قرارداد خود را با تراکتور سازی فسخ کرد. محسن فروزان در تیرماه سال 1393 با عقد قراردادی 2 ساله به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست .

سوابق ملی

سال 1382 دعوت به تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران و حضور در مسابقات نوجوانان آسیای ژاپن در سال 1383 که منجر به کسب مقام چهارم ایران شد. دعوت به تیم ملی جوانان ایران در اواخر سال 1383. حضور در مسابقات جوانان آسیا در کشور هندوستان سال 1384. کسب عنوان بهترین دروازه بان در مسابقات قهرمانی دانش آموزان جهان در کشور دانمارک در سال 2005 میلادی که تیم ملی فوتبال دانش آموزان ایران در آن سال قهرمان جهان شد. سال 1386 دعوت به تیم ملی المپیک ایران و حضور در مسابقات مقدماتی المپیک 2008 از جمله سوابق ملی فروزان است.

فروزان در سال 2012 با درخششی که در بازیهای لیگ و تیم تراکتورسازی داشت توانست نظر کیروش را به خود جلب کرده و به تیم ملی بزرگسالان دعوت شود. فروزان همچنین در سال 2015 به تیم ملی ایران برای مسابقات جام ملت های آسیا توسط کیروش دعوت شد.

افتخارات محسن فروزان

باشگاهی

  • نائب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران 92–1391 به همراه باشگاه تراکتور سازی تبریز
  • نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران 91–90 به همراه باشگاه تراکتورسازی تبریز
  • بازیکن پدیده فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران 91–90
  • برترین گلر جوانان جهان در سال 2006
    ملی
  • قهرمانی با تیم ملی دانش آموزی در سال 2005 میلادی
  • بهترین دروازه بان در مسابقات قهرمانی دانش آموزان جهان در کشور دانمارک در سال 2005 میلادی

زندگی شخصی محسن فروزان

فروزان دارای 2 برادر و یک خواهر است و فرزند آخر خانواده است. پدر او از نظر وضعیت مالی در شرایط خوبی بوده و به گفته خود او طعم فقر را نچشیده است اما برای فوتبالیست شدن ، سختی زیادی کشیده است. او به لباس پوشیدن خود توجه فراوانی می کند و پول زیادی برای آن ها خرج می کند؛ او معمولا لباس هایش را از کشورهای خارجی تهیه می کند.

نظر خانواده فروزان درمورد فوتبال

او در این مورد می گوید:"من در یک خانواده والیبالیست بزرگ شدم. همه خانواده ما والیبالی بودند و کسی فوتبال را دنبال نمی کرد. برادر و خواهرم والیبال بازی می کردند و دایی ها و عموهایم همه والیبالیست بودند. فقط من دنبال فوتبال بودم که خب خانواده اصلاً موافق فوتبال بازی کردن من نبودند . "

او می گوید مخالف اصلیش پدر و بردارش بودند که با وجود پیشرفت های او در زمینه فوتبال، هم اکنون مشوق او هستند.

زندگی خصوصی محسن فروزان و همسرش نسیم نهالی

3.524
این مطلب مفید بود ؟177
برگرفته از ورزش سه - ستاره / ر
وبگردی