نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون خاطرات جالب محمود کلاری در خندوانه + عکس
محمود کلاری در خندوانه ، برنامه خندوانه
برنامه خندوانه شب گذشته 14 شهریور 97 با حضور محمود کلاری فیلمبردار سرشناس کشورمان روی آنتن رفت و جناب خان در برنامه شب گذشته قول گرفت که آقای کلاری فیلمبردار عروسی او باشد.
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1397

شب متفاوت محمود کلاری در خندوانه

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته 14 شهریور 1397 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. رامبد جوان در برنامه شب گذشته میزبان محمود کلاری مدیر فیلمبرداری سرشناس کشورمان بود و یکی از متفاوت ترین شبهای خندوانه با حضور محمود کلاری رقم خورد.

خاطرات دوران کودکی محمود کلاری در خندوانه

محمود کلاری مهمانی که رامبد جوان علاقه زیادی به حضور او در خندوانه داشت بعد از سلام و احوال پرسی درباره فعالیت این روزهایش گفت :این روزها مشغول جمع آوری تعدادی فیلم برای برنامه ای در موزه هنرهای نیویورک هستم و کار بسیاری دشواری است چراکه نسخه اصلی بسیاری از این فیلم ها وجود ندارد یا پیدا کردن آن دشوار است .

محمود کلاری در خندوانه

شب شاد محمود کلاری در خندوانه

این مدیر تصویربرداری کشورمان درباره دوران کودکی اش گفت :من یک خواهر دارم و دوران کودکی فوق العاده با خواهرم سپری کردیم. کوچه ما ته بازار آهنگران بود و من هر روز برای مدرسه رفتن از این کوچه عبور میکردم و واقعا حس متفاوتی داشت و زندگی آن زمان با الان متفاوت بود. من تابستان ها را توی چاپخانه پسرعموهای پدرم کار میکردم و تمام دلخوشی ام آن 5 تومنی بود که پایان هفته نصیبم میشد .

خاطرات زیادی از دوران کودکی دارم که به همراه خواهرم است و واقعا بی نظیر بود. زمانی که ما بعد از چندسال منزلمان را تغییر دادیم انتهای یک بازارچه بودیم که قهوه خانه داشت و من گاهی اوقات ساعت ها در آنجا تلویزیون تماشا میکردم و مهم ترین اتفاقات دنیا را در این تلویزیون دیدم ، اوضاع مالی ما خوب بود اما پدرم راضی نمیشد که تلویزیون بخرد و زمانی هم که راضی شد تلویزیون را داخل کمد پنهان کردند و به بقیه میگفتند ما تلویزیون نداریم.

در این بخش از برنامه رامبد جوان اسامی چند فیلمبردار را برد و از محمود کلاری خواست نظرش را درباره آنها بگوید.

خاطرات محمود کلاری از مرحوم عباس کیارستمی

محمود کلاری درخصوص خاطره ای از زنده یاد عباس کیارستمی گفت :زمانی که فیلمم راهی جشنواره جهانی شد عباس کیارستمی رئیس هیئت ژولی بود و من میدانستم که این فیلم را اصلا دوست ندارد و هیچ امیدی برای بردن جایزه نداشتم تا اینکه شب اختتامیه آقای کیارستمی به من زنگ زد و گفت که به اتاقش بروم ، من سریع رفتم و از من پرسید فکر میکنی چی بردی ؟ من متعجب نگاهش میکردم و گفتم امیدی به بردن جایزه ندارم و بعد از کلی شوخی به من گفت که جایزه بهترین فیلم را برده ایم ، شنیده بودم که آن زمان به برنده جایزه بهترین فیلم 625 هزار دلار نقدی میدهند تا هزینه ساخت فیلم بعدی اش شود و واقعا از این اتفاق خوشحال بودم.

محمود کلاری در خندوانه

رامبد جوان و محمود کلاری در خندوانه

محمود کلاری ادامه داد :آقای کیارستمی به من گفت فقط نری الان زنگ بزنی و ماجرا را به همسرت بگی ولی من فورا به اتاقم برگشتم و به همسرم تلفن کردم و ماجرای 625 هزار دلار را گفتم و کلی با هم رویا بافی کردیم. تا اینکه شب بعد اختتامیه برگزار شد و جایزه بهترین فیلم را دریافت کردم اما چون بین جمع روم نمیشد که داخل پاکت را نگاه کنم فورا به دستشویی رفتم و آنجا پاکت را باز کردم و وقتی متوجه شدم آن 625 هزار دلار نقدی نیست و اعتباری برای ساخت فیلم بعدی است واقعا شوکه شدم و نمیدانستم به همسرم چه بگویم.

خاطره تلخ و شیرین محمود کلاری از فیلم مادر

محمود کلاری در این بخش از صحبت هایش در برنامه خندوانه خاطره تلخی از فیلم مادر را روایت کرد و گفت :سر تصویربرداری فیلم مادر بودیم که محمود لطفی بلندقدترین بازیگر تاریخ سینما درحالی که مشغول ضبط سکانس ها بودیم به یکبار کنار دوربین من به زمین افتاد و از دنیا رفت. همه چیز اینقدر غیرقابل باور بود که همه ما فکر کردیم میخواهد با ما شوخی کند اما زمانی که او را به بیمارستان رسانیدم گفتند که همان لحظه از دنیا رفته است و این واقعا دردناک بود.

محمود کلاری خاطره جالب دیگری از فیلم مادر را تعریف کرد و گفت :در خانه ای که ما مشغول فیلمبرداری بودیم عزیز آقایی وجود داشت که سرایدار آنجا بود و از بیماری لقوه سر رنج میبرد. ما روی حیاط این خانه را پرده کشیده بودیم و زمانی که بچه ها برای مرتب کردن پرده به بالا رفته بودند آجری سقوط کرد و مستقیم به سر عزیز آقا خورد ، ما که ماجرای درگذشت مرحوم لطفی را دیده بود ترسیدیم و فورا او را به بیمارستان رسانیدم و خوشبختانه اتفاق خاصی برایش رخ نداد اما نکته جالب این ماجرا این بود که لقوه سر او از بین رفت .

محمود کلاری فیلمبردار عروسی جناب خان شد

با اضافه شدن جناب خان به برنامه حال و هوایی دیگر وارد شد و جناب خان از علاقه زیادش به محمود کلاری گفت و قول جالبی از او گرفت.

محمود کلاری در خندوانه

شب متفاوت محمود کلاری در خندوانه

جناب خان در برنامه شب گذشته از محمود کلاری پرسید :آقای کلاری شما حاضرید فیلمبردار عروسی من باشید که محمود کلاری گفت بله اگر یک عروسک زیبا مثل خودت پیدا کنی من هم جلوی هم قول میدهم که فیلمبردار عروسی تو باشم.

جناب خان که از این اتفاق بسیار خوشحال بود به محمود کلاری گفت فقط خواهشا پشت لنز چشمهاتو پایین بنداز چون من روی همسرم حساسم و در بخش پایانی مقداری انگور و یک نوشابه به محمود کلاری هدیه داد.

خاطره جالب محمود کلاری از عباس کیارستمی در خندوانه +عکس

منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف