مراقبت از موی کودک
برای موهای کودک و نوزادتان از یک نرم کننده مخصوص استفاده کنید و به طور مرتب موهایشان را شامپو بکشید تا از ناراحتی پوست سر به نام کردل کرپ جلوگیری کنید.

10 نکته ضروری برای مراقبت از موهای کودک و نوزاد شما

ممکن است نوزاد شما با یک سر پر از مو متولد شده باشد یا ممکن است موهایش پراکنده باشد به هر حال نگران نباشید، موها در نهایت رشد پیدا می کنند.نباید برای رشد مویش نگران باشید ،زیرا در طول رشدش بوجود خواهند آمد.درست مانند جنبه های دیگر مراقبت از نوزاد، مراقبت از مو چیزی است که باید مورد بررسی قرار گیرد و در این بخش از نمناک چگونگی مراقبت از آن را آورده ایم.

موی زیبای کودک

ترفندهایی عالی برای مراقبت از موی کودکان

چگونگی مراقبت از موهای نوزاد و کودک:

در این بخش از نکات مراقبت از کودک در نمناک ده راهنمایی برای تمیز نگه داشتن پوست و زیبا نگه داشتن مو وجود دارد.

1. شامپو کردن:

یکی از دلایل اصلی شکننده بودن، نازک بودن مو، پوست سر کثیف و عرقی است.حتما موهای نوزاد خود را شامپو کنید و پوست سرش را در زمان شامپو کردن سه بار در هفته ماساژ دهید. شما می توانید از شامپویی که برای سر و بدن کودک است استفاده کنید. لازم نیست که موهای نوزاد را هر روز بشویید.

شامپوی کودک

مراقبت از موی کودک و نحوه شامپو زدن

2. ماساژ روغنی:

ماساژ روغن برای کل بدن از جمله پوست سر مفید است، زیرا این امر برای بهبود گردش خون به حفره های مو کمک میکند و همچنین کمک می کند تا او را به راحتی بخوابانید علاوه بر این به مرطوب سازی پوست سر کمک می کند و از تشکیل شوره سر جلوگیری می کند.

روغن کافی روی پوست سر نوزادتان بریزید و در حرکات دایره ای بدون فشار دادن ماساژش دهید ؛ شما می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و غیره استفاده کنید.

ماساژ سر نوزاد

مراقبت از موی کودک با ماساژ سر

نکات کلیدی و مهم مراقبت از موی کودک

3. مشکل پوستی کردل کپ:

کردل کپ به علت تولید بیش از حد سبوم است، ماده ای چرب که رطوبت پوست را حفظ می کند. این وضعیت ممکن است بعضی اوقات با جوش های خیلی ریز و برامدگی های خیلی ریز ریز و کنارهم ضخیم زرد یا سفید روی پوست سر اتفاق بیفتد. مشکلی رایج است و معمولا در 8-12 ماهگی از بین می رود. بهترین راه این است که به طور مرتب پوستش را بشورید و سرش را شانه کنید تا آن را تمیز نگه دارید. از مصرف پودر تالک بر روی سر در طول این مدت خودداری کنید.

موی نوزادان

مراقبت از موی کودک و تمیز نگاه داشتنش

4. مراقبت از موی کودک و نوزاد با روش صحیح شانه کردن:

شانه کردن منافذ باز پوست را تحریک می کند و به تولید سبون سالم کمک می کند. حتما شانه کردن را آرام انجام دهید زیرا پوست سر نوزاد حساس است. از شانه ای با دندانه های بزرگ، نرم و براق استفاده کنید این کار را زیاد و چند بار زیاد در روز انجام ندهید فقط یک یا دو بار در روز کافی است.

شانه موی کودک

مراقبت از موی کودک و شانه کشیدن

فوت و فن های بی نظیر برای مراقبت از موی کودک

5. مرطوب کننده:

اگر کودک کچل است، مطمئن شوید که از مرطوب کننده استفاده کنید، تا پوست سر نرم، روان و مرطوب بماند. این کار کمک می کند تا از شوره سر ناشی از خشکی جلوگیری شود.

6. مرتب کردن مو:

یکی از بهترین راه های حفظ موی سالم با مرتب سازی مکرر انجام می شود. این کار مانع از موخوره و مسائل مرتبط با خشکی می شود همچنین، اگر موها را کوتاه نگه ندارید، می تواند به این مشکلات کمک کند.

جلوگیری از موخوره

نحوه مراقبت از موی کودکان 

بهترین روش ها برای مراقبت از موی کودک

7. تراشیدن سر:

یک روش میانبر برای مراقبت از مو تراشیدن کاملش است. این کار می تواند در صرفه جویی زمان هم به شما کمک کند.

8. انتخاب محصول مناسب :

از محصولات بزرگسالان استفاده نکنید، زیرا ممکن است پوست نوزادتان را خشن کند. محصولات کودک مخصوص آنها طراحی شده اند، و حساسیت آنها را در نظر گرفته اند. فقط شامپوهای بدون اشک چشم را بخرید، زیرا اگر به چشمش وارد شود باعث ایجاد صدمه نمی شود.

وسایل مخصوص کودک

مراقبت از موی کودک با محصولات مناسب

راه و روش های بهداشتی برای مراقبت از موی کودک

9. مراقبت های اضافی برای موهای بلند:

اگر تصمیم بگیرد موهای نوزاد خود را بلند کنید باید هوشیار باشید. موی کودک باید مرتب شود، روغن زده و تمیز نگه داشته شود.اجازه ندهید روغن روی موی کودک زیاد بماند، زیرا خاک و گرد و غبار را جذب می کند ؛ همچنین، از استفاده از کش موهای سفت یا کلیپس های سفت مو اجتناب کنید، زیرا می تواند موجب ناراحتی کودکتان شود.

موی بلند کودک

روش های فوق العاده مراقبت از موی کودکان

10. موهای ژولیده:

این یک مشکل رایج است که در نوزادانی که موهای بلند دارند اتفاق می افتد. استفاده از یک نرم کننده خوب مخصوص کودک یک راه خوب برای عالی نگه داشتن موها است همچنین، به طور مرتب موهای او را بدون فشار بیش از حد شانه کنید.

مراقبت از موهای نوزاد شما علم موشکی نیست پس نباید فکر کنید کار دشواری است هر چه باشد، از مراقبت از موهای افراد بالغ راحت تر است زیرا ریزش مو و آسیب مو در چنین سن و سالی مشکل نیست تنها موضوع اصلی که باید به دنبال آن باشید، کردل کپ است که می تواند به طور موثر توسط شانه زدن منظم از آن جلوگیری شود.

 

نکات کلیدی درباره مراقبت از موی نوزاد و کودکان

4.224
این مطلب مفید بود ؟204
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب :
وبگردی