مربای خرما
“مربای خرما” یک مربای سالم و مقوی است و چون در آن از شکر استفاده نمی شود هیچگونه ضرری برای بدن ندارد پس حتما آن را تهیه کنید و در وعده صبحانه نوش جان کنید.

طرز تهیه مربای خرما خانگی:

مربای خرما دستور تهیه متفاوتی با دیگر مرباها مانند مربای آلبالو و مربای توت فرنگی دارد و جز مقوی ترین مرباها می باشد پس حتما آن را امتحان کنید و برای آموزش طرز تهیه مربای خرما با نمناک همراه باشید.

 طرز تهیه مربای خرما

مواد لازم تهیه مربا خرما:

خرما با شیره :1 کیلوگرم

دستور تهیه مربای خرما:

مرحله اول :

برای تهیه مربای خرمای خوشمزه باید خرمایی انتخاب کنید که شیره داشته باشد و سپس آن را درون ظرفی ریخته و به همان اندازه آب اضافه کرده و کنار می گذاریم تا نرم شود.

مرحله دوم :

در این مرحله وقتی خرما نرم شد دانه های خرما را خارج کرده و سپس ظرف را روی شعله با حرارت کم قرار می دهیم تا به خوبی بپزد و مانند فرنی نرم شود.سپس شعله را خاموش کرده و کنار میگذاریم تا خرما سرد شود.

مرحله سوم :

 در مرحله آخر وقتی خرما سرد شد آن را درون مخلوط کن ریخته و به طور کامل له میکنیم و سپس روی شعله قرار می دهیم تا آب آن به طور کامل خشک شود.

بعد از کشیده شدن شهد مربا ، شعله را خاموش کرده و میگذاریم تا مربای خرما سرد شود. سپس آن را درون ظروف شیشه ای مناسبی ریخته و در جای خنک نگهداری کنید و استفاده کنید.

نکته :

می توانید در مرحله آخر از مقداری کنجد برای تزیین مربا نیز استفاده کنید.

نکات تکمیلی در مورد مربای خرما

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه مربای خرما خانگی طببعی و بدون شکر

4.729
این مطلب مفید بود ؟272
وبگردی