مرتضی آقاخان
“مرتضی آقاخان” شادی گل های معروفی پس از گل زدن به استقلال و پرسپولیس دارد که در فصل هجدهم در تیم استقلال تهران فعالیت خواهد نمود.

بیوگرافی و عکس های جذاب مرتضی آقاخان

 • نام:مرتضی
 • نام خانوادگی:آقاخان
 • تاریخ تولد:1372/01/16
 • محل تولد:رباط کریم
 • پست:حمله
 • تیم فعلی:استقلال

---------------------------------------------------------

زندگی شخصی مرتضی آقاخان

زندگینامه مرتضی آقاخان

زندگینامه مرتضی آقاخان

مرتضی آقاخان متولد 16 فروردین 1372 متولد رباط کریم (آلارد) است که به عنوان اولین خرید استقلال در نقل و انتقالات جذب شد .

آقاخان محصول آکادمی استقلال است و از جوانان استقلال رشد کرده و سپس در تیمهای پایه ارزش تهران -استیل آذین تخران-مس رفسنجان و پیکان تهران عضویت داشت .

آغاز فعالیت حرفه ای مرتضی آقاخان

تیم های پایه

آقاخان محصول آکادمی تیم های استیل آذین، مس رفسنجان و پیکان است.

مس رفسنجان

آقاخان در فصل 2013–2012 در لیگ برای تیم مس رفسنجان به میدان رفت.

پیکان

او در رده بزرگسالان برای مس رفسنجان و پیکان بازی کرده است .این بازیکن 25 ساله سابقه دعوت به تیم ملی امید را دارد و سال قبل از ستاره های پیکان بود و البته بخشی از لیگ را به دلیل مصدومیت از دست داد.

مرتضی آقاخان در 5 سالی که در پیکان جضور داشت، در 86 بازی توانست 23 گل برای این تیم به ثمر برساند که این آمار برای یک بازیکن هافبک، امار خوبی محسوب می شود. شاید به جرات بتوان گفت مهمترین گل او در فصل گذشته مقابل پرسپولیس رقم خورد و او توانست در نیم فصل اول، از روی یک ضربه ایستگاهی راه دور، دروازه علیرضا بیرانوند را به زیبایی باز کند و اولین شکست فصل پرسپولیس را به این تیم تحمیل کند.

آقاخان استقلالی

عشق مرتضی آقاخان به پیراهن استقلال

استقلال

در نخستین ساعات 11 خرداد 1397، او با قراردادی سه ساله به استقلال تهران پیوست.

لقب هالک

به دلیل استیل بدنی و شباهت شادی های بعد گل او و هالک بازیکن سابق تیم ملی برزیل، همبازیان او در پیکان به او لقب هالک داده اند.

جام ملتهای آسیا

مرتضی آقاخان یک بازی ملی در رده تیم زیر 23 سال ایران در کارنامه دارد و امیدوار است با درخشش در استقلال بتواند به تیم ملی و جام ملتهای آسیا 2019 برسد.

شادی پس از گلم اشتباه بود

مرتضی آقاخان در مورد گلزنی خودش و شادی پس از گل گفت:تمام تلاش ما این بود که گل بزنیم و بتوانیم از گل زده محافظت کنیم و خوشحالم که به خوبی این کار را انجام دادیم. در مورد شادی پس از گلم متاسفانه مثل سال گذشته اشتباهم را تکرار کردم و قصدم هرگز بی احترامی به هواداران نبود. هواداران استقلال و پرسپولیس برای من عزیز هستند و هرگز قصد ناراحتی آنها را نداشتم و اگر از من ناراحت هستند معذرت می خواهم.

مرتضی آقاخان استقلالی

مرتضی آقاخان مهاجم

باشگاه های جوانان مرتضی آقاخان

 • 2007–2008 هود کن
 • 2008–2010 ارزش تهران
 • 2010–2012 استیل آذین
 • 2012–2013 مس رفسنجان
 • 2013–2014 پیکان

باشگاه های حرفه ای مرتضی آقاخان

 • سال ها باشگاه ها بازی(گل)
 • 2012–2013 مس رفسنجان 4 (0)
 • 2013–2018 پیکان 86 (23)
 • 2018– استقلال 0 (0)

حضور مرضی آقاخان در تیم ملی

 

2014–2016 امید ایران 1 (0)

فرشاد احمد زاده و مرتضی آقاخان

فرشاد احمد زاده و مرتضی آقاخان - بازی پرسپولیس پیکان

گفتگو با مرتضی آقاخان

 مرتضی قشنگ چشم خوردی ها، چون همه می گفتن الان هفت هفته است که پیکان صدر جدوله و مرتضی آقاخان هم نیم نگاهی به صدر جدول گلزنان داره...

متاسفانه نمی دونم باید بگم بد شانسی یا حکمت یا قسمت، اما هر موقع تیممون خوب بازی می کنه، کسی که تو تیم چشم می خوره، من هستم. پارسال هم در حالی که خیلی تو اوج بودیم، یه بازی دوستانه داشتیم من یه تکل زدم که زانوی خودم مصدوم شد. امسال هم تیم تو اوج بود و من هم روند خیلی خوبی داشتم و به آینده امیدوار بودم اما دوباره مصدوم شدم. اما سعی می کنم که زود ریکاوری کنم و با قدرت برگردم. چون من پارسال وینگر بودم اما امسال آقا مجید تصمیم گرفت من در چند بازی اول، به عنوان مهاجم نوک بازی کنم. دوباره بعد از چند هفته آقا مجید به این نتیجه رسید که من همون وینگر باشم بهتره، که خدا رو شکر از همون بازی که به عنوان وینگر بازی کردم، بردهای تیم هم شروع شد.

خودت کجا راحت تری؟

من خودم تو پست وینگر چپ و راست راحت ترم. ولی خدا رو شکر الان شرایطی پیش اومده که تو پست های مختلف در خط حمله می تونم بازی کنم.

نظر مرتضی آقاخان در رابطه با گادوین منشا

رابطه ات با گادوین منشا چه طور بود؟ می گفتن خیلی راضی نبودی ازش و این که می گفتن ناراحتی که پاس نمیده به تو...

آره از نظر پاس دادن گاهی اذیت می کرد. نیم فصل هم می خواست بره که با پول نگهش داشتن، ولی خیلی آدم با مزه ای بود و من خیلی دوستش داشتم. گاهی این ماجرای پاس ندادنش آدم رو واقعا ناراحت می کرد یعنی جاهایی پاس نمی داد که واقعا اذیت کننده بود.

گل های مرتضی آقاخان

شادی بعد گل مرتضی آقاخان

تو در اون پیکان عجیب و غریب که با اون همه هزینه سقوط کرد هم بودی. اونجا چه اتفاقی افتاد در حالی که همه می گفتن با اون بازیکنا حتما پیکان قهرمان میشه..

 اون سال که با آقای فرهاد کاظمی اومدیم لیگ برتر، سیاست باشگاه این بود که تیم ثبات داشته باشه که یه دفعه خبر رسید که آقای کاظمی رفتن و آقای ابراهیم زاده سرمربی شدن. اون موقع آقای وینگادا سرمربی تیم ملی امید بود که من هم دعوت شدم. از آقای وینگادا اصلا ازش حمایت نشد و اگر می موند شرایط من خیلی فرق می کرد.

 آخه نتیجه هم نگرفت...

 اصلا حمایت نشد. آقای وینگادا تیمی رو آسیا برد که تحمیلی بود، یعنی بازیکنایی که تمرین کردن، اصلا آسیا نرفتن.

 چرا میگی تحمیلی! وینگادا با نظر کی روش بود و کاملا هم تحت حمایت بود.

 درسته اما آقای احمدی اگه بازی های آسیایی رو یادتون باشه، ما اردو رو برگزار کردیم اما یه هفته بعد اعلام کردن که پنج شش تا بازیکن دیگه قراره به تیم اضافه بشن. حالا نمی دونم این نظر قطعی رو آقای کی روش یا فدراسیون دادن، ولی دوست داشتن نتیجه بگیرن اما به نظر من و همه دوستان اون زمان کوتاه برای هماهنگی تیم خیلی کم بود و باعث شد اون نتیجه خیلی ضعیف به دست بیاد و آقای وینگادا از تیم ملی امید رفتن و بعدش هم نمی دونم چی شد که من دیگه دعوت نشدم چون من عملکرد خیلی خوبی تو لیگ یک داشتم. اون موقع در پنج بازی تیم ما پنج گل زده بود که چهارتاش رو من زده بودم ولی متاسفانه دعوت نمی شدم. البته از ته قلبم برای تیم ملی امید آرزوی موفقیت کردم که متاسفانه تیم ملی امید هم موفق نشد و حسرت چهل سال عدم حضور در المپیک روی دل مردم موند.

 کلا به استقلال و پرسپولیس خوب گل می زنی؟

 آره خدا رو شکر.

 همه هم می دونن که به محض گل زدن پیراهنت رو درمیاری، یعنی همه آمادگی دارن.

 آره متاسفانه و خیلی هم سر این ماجرا به من فحش دادن و به خصوص سر گلی که به پرسپولیس زدم. شب بعد از بازی با پرسپولیس که اصلا خوابم نمی برد. ساعت نه شب بود که بازی مون با پرسپولیس تموم شد. من ساعت دوازده می خواستم از هتل بیرون برم، که دیدم هفت هشت تا ماشین منتظر من هستن, من دنده عقب گرفتم و ماشین رو تو هتل پارک کردم و از در پشتی با آژانس رفتم. شب تو خونه هم استرس داشتم. بازی با استقلال هم به من فحش دادن ولی دیگه این طوری نبود.

هالک استقلال

لقب فوتبالی مرتضی آقاخان

 می خوای مثل کریس رونالدو باشی، چون شادی هات هم شبیه رونالدو هست و وقتی لباست رو هم درمیاری میگن ادای اون رو درمیاری...

 من همیشه دوست دارم فیزیک خوبی داشته باشم. چون پنجاه شصت درصد فوتبالیست ها رو بیرون نمیشه اصلا تشخیص داد که فوتبالیست هستن چون فیزیک مناسبی ندارن. اما من دوست دارم فیزیک خوبی داشته باشم.

دعوای طارمی و مرتضی آقاخان؟

 مهدی طارمی هم بهت اعتراض کرد که چرا لخت شدی و مثل این که به تو گفت جو ورزشگاه رو متشنج کردی.

 نه مهدی طارمی اصلا چیز خاصی نگفت و خیلی دوستانه گفت ای کاش این کار رو نمی کردی که هوادارا به تو فحش نمی دادن، خیلی ها فکر می کردن که اومده با من بحث کنه یا اعتراضی کنه، اما این طور نبود.

 خودت هم مصاحبه کرده بودی، گفته بودی گل زدن به استقلال و پرسپولیس برات شیرینه این برات دردساز نشه اگه بعدا بخوای تو این تیما بری.

 بالاخره استقلال و پرسپولیس تیمایی هستن که نیازی به تعریف ندارن و رویای بچگی خیلی از فوتبالیستا هستن، خیلی از اونایی که حتی تماشاگرن.

شادی گل مرتضی آقاخان

تفاوت لخت شدن آقاخان در بازی استقلال و پرسپولیس

نظر مرتضی آقاخان برای شادی بعد از گلش

 می تونم بگم که دلیل لخت شدنم در بازی با پرسپولیس و استقلال با هم فرق داشت.

 البته من این نوع شادی رو دوست دارم، سه سال پیش من به یکی از دوستام مطلبی رو گفتم. که حالا دوست ندارم جزئیاتش رو بگم اما بهش گفتم شک نکن که من منتظر روزی ام که به استقلال گل بزنم و این کار رو انجام بدم. بعد از گلی که زدم، همون رفیق به من زنگ زد و گفت بالاخره کار خودت رو کردی که گفتم آره خدا رو شکر.

 این دستبندت رو بعد از این که چشم خوردی، گرفتی؟

 آره، این یه دستبند «چشم و نظر» هست که مادرم بهم دستور داد بگیرم.

 این ایده سلفی تو رختکن پیکان از کجا اومده؟

 بعد از هر برد این کار رو انجام می دیم، فکر کنم اولین بار صادق بارانی این کار رو انجام داد..

 از معدود تیم هایی هستین که بعد از بردها هیچ وقت سلفی گرفتن رو فراموش نمی کنید.

 بله، صد در صد.

 از کسی دلخوری داری؟ غیر از اون گلری که بهش گل زدی.

 نه بابا، من مخلص همه گلرها هم هستم. ولی راستش از خیلی ها دلگیرم ..

 فوتبالی دیگه ..

 بله صد در صد. خیلی جاها کنار گذاشته شدم که حقم نبود. خیلی خیلی دلگیرم ولی بخشیدمشون، دلگیر هستم ولی اصلا دوست ندارن ضربه بخورن و کینه ای نیستم.

مرتضی آقاخان

عکس دیدنی مرتضی آقاخان

 مرتضی برات آرزوی موفقیت داریم ان شالله زودتر برگردی و به تیم ملی هم دعوت بشی الان یه کاری که کی روش کرده اینه که جایگاه لژیونرها برای ملی پوش شدن خیلی بهتره و لژیونر شدن یه راه راحت تره برای ملی پوش شدن.

 لژیونر شدن هدفیه که چندین ساله دنبالشم. ولی اون یه طرف قضیه است و من هم چون قبل از مصدومیت عملکرد خوبی داشتم اگه دعوت می شدم قطعا خط نمی خوردم. چون با آقای وینگادا کار کرده بودم.

عکس های مرتضی آقاخان / از پیوستن به استقلال تا تیپ شیک

پندار توفیقی و مرتضی آقاخان

توافق مرتضی آقاخان با استقلال تهران 

شادی گل مرتضی آقاخان

زندگینامه مرتضی آقاخان

مرتضی آقاخان پیکان

مرتضی آقاخان در تمرینات پیکان

مرتضی آقاخان زندگینامه

عکس جالب مرتضی آقاخان بازیکن استقلال

مرتضی آقاخان ، بیوگرافی کامل و عکس های جذاب مرتضی آقاخان

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش ورزشی نمناک / ک.ک
وبگردی