مرسدس بنز
در نمای کناری مرسدس بنز s کلاس طراحی آیرودینامیک، خطوط سیال و منحنی و بدنه برآمده به چشم می خورد.

مرسدس بنزهای دیدنی و جذاب

نام بنز یادآور محصولات لوکس آلمانی است؛ خودروهایی با طراحی چشم نواز، امکانات رفاهی متنوع و البته قیمت های بالا! حالا وقتی نوبت به پرچم دار این میدان می رسد؛ نگاه ها به سمت لوکس ترین اتاق این شرکت یعنی S کلاس، خیره می شود. در نمایشگاه خودرو شانگهای شاهد رونمایی از مدل 2018 خودرو S کلاس مرسدس بنز بودیم.

 

مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس

 
 

جزئیات خودروی مرسدس بنز:

مرسدس بنز توانسته از این خودرو که با کد شاسی W222 شناخته می شود، از سال 2013 تا امروز بیش از 300٫000 دستگاه بفروشد. این تیراژ به قدری زیاد است که با خودروهای سدان های متوسط سنجیده می شود. در مدل جدید شاهد تغییرات جزئی هستیم که از آن به عنوان لفظ فیس لیفت مینور یاد شده است.
 
 مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


در نمای جلو این خودرو، چراغ های فول LED نسبتا کشیده و زاویه دار با فرم داخلی L زاویه باز وارون سه رگه هستیم که نسبت به مدل پیشین با تغییرات طراحی همراه بودند. جلوپنجره ی نسبتا بزرگ ذوزنقه ای، سهم قابل توجهی از المان های طراحی نمای جلو را به خود اختصاص داده که ظاهر آن نسبت به مدل سال قبل کمی تغییر کرده است. در سپر جلو هم شاهد یک تهویه ی هوا کشیده با ظرافت طراحی ویژه ای هستیم که جذابیت بیشتری به چهره ی این آلمانی اهدا می کند.
 
 مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


در نمای کناری، طراحی آیرودینامیک، خطوط سیال و منحنی و بدنه برآمده به چشم می خورد. هم چنین می توانیم خط شانه ای را ببینیم که از گوشه ی بالای چراغ ها شروع شده و به سمت دستگیر در عقب نشانه رفته است.
 
مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


در نمای عقب، هنوز شاهد همان طراحی قبلی هستیم. چراغ های عمودی کشیده کنار جداره صندوق عقب به همراه یک جفت اگزوز زیر شبرنگ های باریک که در زیر سپر قرار گرفته اند، نظر بیننده را به خود جلب می کند.
 
مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


بیشترین قسمت جذاب S کلاس، کابین آن است؛ کابینی که با طراحی چشم نواز و امکانات رفاهی متعدد می تواند تجربه ی بی نظیری از یک سواری به سرنشینان هدیه دهد. در این تصویر می توانید تم تریم توسی با نورپردازی بنفش و خط آبی زیر داشبورد را ببینیم که حس خوبی را به بیننده القا می کند. این سبک طراحی کابین خودروها، به کابین خلبانی مشهور است. المان های طراحی مثل دریچه های تهویه هوای گرد، داشبورد کشیده و کنسول میانی پهن باعث می شود که خواناخواه، ارگونومی این اتومبیل شباهتی هرچند کم به کابین یک هواپیما پیدا کند.
 
مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


برخلاف مدل های پیشین که داشبورد اتومبیل دارای دو صفحه نمایش بود؛ این بار شاهد یک نمایشگر طویل شیشه ای هستیم که به دو بخش 12٫3 اینچی تقسیم شده اند. نمایشگر سمت چپ به قول معروف، پشت آمپر یا همان صفحه کیلومتر این اتومبیل است و نمایشگر سمت راست، وظیفه ی نشان دادن اطلاعاتی مثل نقشه و مسیریابی، موسیقی در حال پخش و کنترل مدیا S کلاس را بر دوش دارد.
 
 مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


اتاق های قبلی دارای فرمان دو شاخه بودند. حالا این بار مرسدس بنز، فرمان سه شاخه را به همراه کلید های لمسی را برای مشتریان خود درنظر گرفته است.
 
 مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


مدل پایه این اتومبیل S450 نام دارد که از یک پیشرانه تویین توربو 6 سیلندر با حجم 3 لیتر بهره می برد. این خودرو به یک جعبه دنده خودکار 9 سرعته مجهز شده است. در مدل استاندارد، توزیع نیرو به چرخ های عقب صورت می گیرد اما مشتریان می توانند نمونه تمام چرخ محرک را هم انتخاب کنند.
 
مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


مدل S63 این خودرو، یک پیشرانه تویین توربو 8 سیلندر با حجم 4 لیتر دارد که می تواند قدرتی معادل 603 اسب بخار تولید کند. مدل S65 هم به یک پیشرانه تویین توربو 12 سیلندر خورجینی با حجم 6 لیتر مجهز شده که توانایی تولید 621 اسب بخار، قدرت دارد. مدل S63 یک جعبه دنده 9 سرعته خودکار و مدل S65، جعبه دنده ی 7 سرعته دارد.
 
مرسدس بنز

مرسدس بنز s کلاس


علاقمندانی که می توانند هزینه بیشتری را هم بپردازند؛ می توانند مدل مایباخ را تهیه کنند. مایباخ در دو مدل S560 و S650 عرضه می شود. مدل S650 پیشرانه ی مشابه مدل S600 پیشین را دارد؛ یعنی قلب این خودروی لوکس را یک پیشرانه توییت توربو 12 سیلندر خورجینی با حجم 6 لیتر و توان 523 اسب بخار همراهی می کند.

جذابیت بی نظیر مرسدس بنز s کلاس + تصاویر

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از دیجی کالا/ی
وبگردی