ساندرو استپ وی
ساندرو استپ وی نسخه بروز شده تری از خودرو رنو ساندرو است که در این گزارش به بررسی مزایا و معایب خودرو “ساندرو استپ وی” دنده ای و اتوماتیک خواهیم پرداخت.

نقد و بررسی خودرو ساندرو استپ وی

ساندرو استپ وی، خودرو کراس اوور و هاچ بکی است که در کشور توسط مجموعه پارس خودرو از سال 95 تولید و عرضه شده است که نمونه آپدیت شده تر ساندرو می باشد. با این وجود تغییرات جزئی را در این خودرو نسبت به نسل قبلی خود شاهد هستیم که شاید زیاد نباشند اما بدون شک چهره اروپایی این خودرو را تا میزان اندکی تغییر داده اند. ساندرو استپ وی یکی از خودروهایی است که مناسب استفاده در سطح شهر می باشد چرا که دارای مصرف سوخت مقرون به صرفه ای است که در ادامه این گزارش از نمناک بصورت کامل به نقد و بررسی خودرو ساندرو استپ وی دنده ای و اتوماتیک پرداخته ایم. همراه ما باشید.

فهرست عناوین {گزینه موردنظر را انتخاب کنید}

 1. مشخصات کلی
 2. طراحی خارجی
 3. طراحی داخلی
 4. مصرف سوخت
 5. تجهیزات و آپشن ها
 6. رنگ های عرضه شده
 7. مبلغ بیمه سالانه
 8. هزینه استهلاک
 9. قیمت

مشخصات فنی ساندرو استپ وی

مشخصات فنیدنده ایاتوماتیک
وزن kg11581193 
طول mm40244024 
عرض mm17531753 
ارتفاع mm15841584 
پیشرانه4 سیلندر4 سیلندر 
حجم موتور1.6 لیتر 1.6 لیتر
گشتاور140 نیوتن متر 140 نیوتن متر 
گیربکس5 دنده دستی4 دنده اتوماتیک 
قدرت105 اسب بخار105 اسب بخار 
شتاب 0 تا 100 KM10.5 ثانیه11.5 ثانیه 
سرعت175 Km/h 170 Km/h 
مصرف ترکیبی در 100 KM6.7 لیتر8 لیتر 
حجم باک50 لیتر50 لیتر 
سنسور عقبنداردندارد 
ترمز ضد قفل ABSدارددارد 
ترمز پارک برقینداردندارد 
چراغ مه شکن جلودارددارد 
چراغ مه شکن عقبدارددارد 
نوع فرمانهیدرولیکیهیدرولیکی 
تعداد ایربگ2
سیستم تهویهدستیدستی 

طراحی خارجی ساندرو استپ وی

ساندرو استپ وی

بطور کلی اگر بخواهیم ظاهر و طراحی رنو ساندرو استپ وی را بررسی کنیم، دقیقا همان رنو ساندرو معمولی اما با ارتفاع بیشتر و تغییرات جزئی دیگر همراه است. با این وجود از مهم ترین تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی خود عبارتند از ارتفاع بیشتر، رنگ متفاوت دستگیره ها، سپرهای دو رنگ عقب و جلو، چراغ های تغییر یافته جلو، آینه های برقی جانبی بزرگتر از نسل قبلی، برچسب های جدید زیر آینه های جانبی، رکاب گلگیرها، باربند کروم و رینگ های جدید 15 اینچی که همگی در ساندرو استپ وی قرار دارند.

طراحی داخلی ساندرو استپ وی

کابین ساندرو استپ وی

طراحی کابین ساندرو استپ وی نسبت به نسل قبلی خود تغییر نداشته است و تقریبا همان کابین می باشد که در تندر 90 نیز شاهد همین طراحی هستیم. با این حال این کابین تعریف خاصی ندارد چرا که یک کابین بسیار ساده، یک دست، یک رنگ، از جنس پلاستیک و دلسرد کننده می باشد که حتی دکمه شیشه های سرنشینان جلو نیز بر روی کابین قرار گرفته است و هنوز دلیل مشخصی در این راستا وجود ندارد و این در حالی است که امکان قرار گیری دکمه بالابر شیشه ها بر روی درب ها وجود داشت.

مصرف سوخت ساندرو استپ وی

مصرف سوخت ساندرو استپ وی

خودرو ساندرو استپ وی که یک خودرو کراس اوور هاچ بک می باشد که ارتفاع بیشتری نست به نسل قبلی خود دارد و با این حال ابعادی که آن دارد، بیشتر برای زندگی شهری و عبور و مرور کاربرد دارد. از این رو اگر به دنبال خرید خودرو شهری مناسبی هستید که در کنار آن شاخصه میزان مصرف سوخت هم مهم می باشد، می توانید رنو ساندرو استپ وی را در لیست خود قرار دهید چرا که یک خودرو نسبتا کم مصرف می باشد که البته نسخه اتومات آن مصرف سوخت بیشتری دارد. میزان مصرف سوخت ساندرو استپ وی دنده ای 6.7 لیتر و اتومات 8 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد.

تجهیزات و آپشن های ساندرو استپ وی

از مهم ترین و اصلی ترین آپشن های خودرو ساندرو استپ وی می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 1. ایربگ سرنشینان جلو
 2. کامپیوتر سفری
 3. ترمز ضد قفل ABS
 4. چراغ مه شکن عقب و جلو
 5. سیستم تهویه دستی
 6. سیستم ضد سرقت
 7. شیشه بالابر برقی جلو و عقب
 8. آینه های جانبی برقی با گرمکن
 9. ریل سقفی و رکاب جانبی گلگیرها
 10. دستگیره های کرومیک
 11. پشت سری سرنشینان جلو با تنظیم ارتفاع
 12. آینه های جانبی کرومیک
 13. برف پاک کن و شیشه شور عقب
 14. کمربند ایمنی 3 نقطه ای سرنشینان عقب

رنگ های عرضه شده ساندرو استپ وی

رنگ های ساندرو استپ وی

رنگ هایی که تاکنون توسط مجموعه پارس خودرو برای خودرو رنو ساندرو استپ وی در نظر گرفته شده است و هم اکنون در بازار وجود دارند، عبارتند از سفید، نقره ای، مشکی، قرمز و آبی.

مبلغ بیمه سالانه ساندرو استپ وی

بیمه ساندرو استپ وی

در این بخش منظور از بیمه سالانه، بیمه نامه شخص ثالث خودرو می باشد که یکی از مهم ترین اقدامات شما قبل و بعد از خرید خودرو این است که حتما بیمه شخص ثالث خودرو را بررسی کنید و اگر تاریخ آن به اتمام رسیده است، فورا اقدام به تمدید آن نمایید. از این رو قیمت بیمه شخص ثالث ساندرو استپ وی در اسفند ماه 99 حداقل 2.200.000 الی 2.400.000 تومان می باشد که این مبلغ بازه ای می تواند تغییر کند و توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما قبل از تمدید بیمه نامه، با متخصصان در این زمینه مشورت داشته باشید.

هزینه استهلاک ساندرو استپ وی

از زمان خرید خودرو شما ملزم به تعویض قطعات خودرو هستید که هرچقدر میزان استفاده شما از خودرو بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری کنید و اما اگر استفاده کمتری از خودرو داشته باشید، نیازی به هزینه آنچنانی ندارید. با این وجود این فرایند باید حتما انجام شود و در غیر اینصورت ممکن است خودرو شما آسیب ببیند. بصورت کل اگر بخواهیم نگاه کنیم، هزینه استهلاک رنو ساندرو استپ وی نیز همانند رنو ساندرو معمولی می باشد و تفاوت چندانی ندارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

استهلاک ساندرو استپ وی

اولین هزینه استهلاک که باید آنرا مدنظر قرار بدهید، هزینه بیمه نامه شخص ثالث خودرو می باشد که در قسمت بالا بصورت کامل توضیح داده شد و برای تمدید بیمه نامه شخص ثالث این خودرو باید در سال 99 حداقل 2.200.000 الی 2.400.000 تومان هزینه کنید. بهتر است که خر 50 هزار کیلومتر شمع های خودرو را تعویض کنید که هزینه یک بسته 4 تایی برای ساندرو استپ وی حدودا 150 هزار تومان می باشد. با صدا در آمدن لنت های عقب و جلو نیز باید اقدام به تعویض آنها نمایید که هزینه تعویض آنها نیز حداقل 500 هزار تومان و حداکثر 800 هزار تومان می باشد.

استهلاک ساندرو استپ وی

تسمه تایم یکی دیگر از قطعاتی است که باید هر 60 هزار کیلومتر تعویض شود که برای خرید تسمه تایم ساندرو استپ وی باید حداقل 300 هزار تومان الی 500 هزار تومان هزینه کنید. در طی مسافت های زیاد، آج های لاستیک به میزان زیادی کاهش پیدا خواهند کرد و شما باید فورا اقدام به تعویض تایرهای خودرو نمایید که هزینه 2 جفت تایر برای رنو ساندرو استپ وی حداقل 2.500.000 و حداکثر 6 میلیون تومان می باشد. از این رو بصورت کل در طول سال با در نظر گرفتن حداقل های گفته شده باید 6 میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت ساندرو استپ وی

قیمت ساندرو استپ وی

قیمت خودرو رنو ساندرو استپ وی در طول سال های گذشته به میزان زیادی بنابر نوسان ارز افزایش یافته است که طبیعتا نسخه دنده ای آن از نسخه اتوماتیک ارزانتر می باشد. در ادامه قیمت حدودی بازار آزاد این خودرو را درج کرده ایم که قیمت ها برای اسفند ماه سال 99 می باشند و هیچ تضمینی به ثابت بودن آنها وجود ندارد و ممکن است افزایش یا کاهش یابند؛

نام خودروقیمت حدودی
ساندرو استپ وی دنده ای370 الی 390 میلیون تومان
ساندرو استپ وی اتومات470 الی 510 میلیون تومان

 

بررسی همه جانبه ساندرو استپ وی دنده ای و اتوماتیک

4.219
این مطلب مفید بود ؟163
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی