معجزه سرکه سفید
سرکه باعث براق شدن رنگ های روشن و تمیز شدن لباس ها می شود.سرکه سفید نه تنها به پارچه آسیب نمی رساند بلکه باعث حل شدن پس مانده صابون می شود یعنی همان چیزی که لباس ها را کدر می کند.

آشنایی با 10کاربرد مبتکرانه سرکه سفید

سرکه جزو قدیمی ترین موادی است که 2500 سال توسط بشر مورد مصرف قرار گرفته است. این ماده که با تبدیل الکل به اسید استیک حاصل می شود، جزو محصولات سبز و نوع سفید آن مفید، همه کاره و در خانه داری پرکاربرد است.

سرکه سفید مناسب کسانی است که مایل به استفاده از مواد سمی و شیمیایی جهت نظافت در کنار کودک خود نیستند. ارزانی، کاربرد فراوان و عدم ایجاد حساسیت از مزایایی است که این ماده را خاص کرده است.

سفید و براق کردن لباس ها

اسید استیک موجود در سرکه ی سفید بسیار ملایم است و به پارچه ی لباس آسیبی نخواهد رساند. اما آن قدری قدرت دارد تا بتواند مواد باقی مانده از صابون و پودرها در روی لباس را حل کند. تنها کافی است 1.2 پیمانه سرکه را در مرحله ی آبکشی نهایی اضافه کنید و نتیجه را ببینید.

از بین بردن بوی قارچ با سرکه

گذاشتن حوله ی خیس در محیطی بسته یا لباس های زیاد خیس در ماشین لباس شویی می تواند باعث رشد قارچ ها و ایجاد بوی بدی شود. برای بهتر شدن بوی لباس ماشین را از آب گرم پر کنید، دو پیمانه سرکه ی مقطر به آن اضافه کرده و ماشین را روشن کنید. پس از آن یک دور مانند حالت عادی با پودر بشویید.

نرم کردن لباس ها با سرکه

سرکه سفید

اگر استفاده از نرم کننده های قوی تجاری را برای لباس های خود دوست ندارید اما به دنبال لباسی نرم هستید بدانید سرکه ی سفید مقطر مانند یک نرم کننده ی طبیعی برای شما عمل خواهد کرد و هیچ چیزی روی لباس هایتان باقی نخواهد گذاشت. تنها 1.2 پیمانه از سرکه در مرحله ی آبکشی نهایی اضافه کنید. اگر می خواهید لباس هایتان کمی رایحه ی ملایم و خوب نیز بگیرند می توانید چند قطره عصاره، مانند عصاره ی اسطوخودوس، به شیشه ی سرکه بیفزایید.

کاهش پرز و موی حیوانات روی لباس

 سرکه سفید

تنها 1.2 پیمانه از سرکه سفید مقطر را در مرحله ی آبکشی اضافه کنید. سرکه کمک می کند پرز و موی حیوانات به لباس وصل نشوند.

مبارزه با بوی زیر بغل

 سرکه سفید

یک بطری اسپری را با سرکه ی سفید مقطر پر کنید و آن را در نزدیکی ماشین لباس شویی خود در دسترس بگذارید تا بو و لکه های روی لباس های قابل شستشو را از بین ببرید. قبل از انداختن لباس ها در ماشین لباس شویی سرکه را مستقیماً روی زیر بغل لباس اسپری کنید. سرکه کمک می کند بوی بد مانده روی لباس از بین رفته و مانع زرد شدن زیر بغل لباس ها می شود.

پاک کردن خطوط حاشیه ی لباس ها

سرکه سفید

برای رهایی از خطوط مانده روی درز یا لبه های لباس های سفید، لباس خود را با کمی سرکه ی سفید مقطر مرطوب کنید. اطو را در دمای مناسب تنظیم کرده و با آن روی لباس کشید. برای جلوگیری از سوختن لباس بهتر است قبل از اطو کشیدن یک پارچه روی آن بیندازید.

سیاه تر شدن لباس های سیاه

سرکه سفید

1.2 پیمانه سرکه سفید مقطر در مرحله ی آبکشی نهایی اضافه کنید. سرکه ذرات پودر و صابون مانده که باعث کدر دیده شدن لباس می شوند را از بین خواهد برد.

حفظ بخار اطو با سرکه

 سرکه سفید

ذران مواد معدنی می توانند دریچه ی بخار و دهانه ی اسپری آب در اطو را مسدود کنند. محفظه ی آب را از محلولی متشکل از مقدار مساوی سرکه ی سفید مقطر و آب مقطر پر کنید. اطو را روی یک سطح مقاوم برابر گرما عمودی گذاشته و بگذارید برای 5 دقیقه بخار دهد. زمانی که اطو سرد شد محفظه را با آب بشویید. سپس بار دیگر آن را پر کرده و آب را از طریق دریچه روی یک پارچه ی قدیمی بپاشید. سپس برای چند دقیقه روی یک پارچه ی کهنه را اطو بزنید تا جرم ها روی لباس های شما نریزند.

تمیز کردن ماشین لباس شویی

سرکه سفید

پس مانده ی صابون و پودر و ذرات ریز مواد معدنی می توانند روی سوراخ های داخل ماشین شما جمع شده و بر جریان آب و کارایی آن تأثیر بگذارند. چهار بار در سال ماشین را خالی فعال کرده و بگذارید با آب داغ و 2 پیمانه سرکه ی سفید مقطر کار کند.

از بین بردن بوی سیگار

اگر لباس های شما بوی دود یا سیگار می دهند 1.2 پیمانه سرکه ی سفید مقطر را در مرحله ی شستشو اضافه کنید. برای شستن چیزهایی مانند بالشت یا پرده وان را از آب داغ پر کرده و 1 پیمانه سرکه ی سفید مقطر به آن اضافه کنید. پارچه یا لباس را بالای بخار آب آویزان کرده و درب را ببندید. بخار می تواند در پارچه نفوذ کند.

کاربردهای بی نظیر سرکه سفیددر شستشو و نظافت لباس ها

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
برگرفته از 5040 -/ر
وبگردی