مهدی طارمی

افراد مرتبط با پرونده مهدی طارمی در کمیته اخلاق

تاریخ انتشار : 12 مهر 1396کد مطلب : 57482زمان مطالعه : 4 دقیقه
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تمام کسانی را به پرونده مهدی طارمی و پرسپولیس مرتبط هستند را برای بررسی زوایای پرونده دعوت کرده است.

دعوت شدگان به کمیته اخلاق در پرونده مهدی طارمی

همانطور که در خبرها خوانده اید، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به منظور بررسی زوایای مختلف پرونده محکومیت مهدی طارمی، قصد از افراد مرتبط با این پرونده دعوت بعمل بیاورد.

فدراسیون فوتبال با توجه به تاکید وزیر ورزش و جوانان مبنی بر بررسی زوایای مختلف پرونده محکومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی و همچنین ریشه یابی علل صدور حکم فیفا به شکلی ویژه به این پرونده ورود کرده است.

سلطانی فر از تاج خواسته است علاوه بر بررسی علل محکومیت پرسپولیس و بروز این اتفاق، دفاعیه ای ارسال شود که حتی الامکان منجر به لغو محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات و حکم مالی صادره شود.

البته نامه وزیر مطمئنا منجر به این نخواهد شد تا محرومیت پرسپولیس لغو شود اما سکوت وزیر ورزش هم روی اعصاب هواداران پرسپولیس رفته بود.

 

در این باره متوجه شدیم مسئولانی از باشگاه پرسپولیس، مهدی طارمی و وکیل وی، حسین هدایتی و برخی افراد نقش آفرین در این ماجرا به کمیته اخلاق دعوت خواهند شد. از باشگاه پرسپولیس علی اکبر طاهری مدیرعامل باشگاه به عنوان مطلع ترین فرد در این پرونده با حضور در کمیته اخلاق گزارشی را ارائه خواهد کرد.

طاهری دیروز در این باره به هیات مدیره گزارش داد و ناگفته هایی دارد که با فدراسیون فوتبال و احتمالا مسئولین کمیته اخلاق در میان خواهد گذاشت. کمیته اخلاق حتی از بهنام ابوالقاسم پور عضو مستعفی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم در این ماجرا کمک گرفته است.

از افراد دیگری که قرار است به عنوان مطلع به کمیته اخلاق دعوت شوند، می توان به جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس اشاره کرد. او که دفاعیات قبلی را به فیفا ارسال کرده بود و به این پرونده اشراف کامل دارد در کمیته اخلاق حضور خواهد یافت.

حسینی مسئول کمیته بین الملل باشگاه و همچنین ترکاشوند مسئول نقل و انتقالات تیم هم در کمیته اخلاق حضور می یابند. البته فصل گذشته در ظاهر کار امام وردی همه کاره نقل و انتقالت بود اما عملا ترکاشوند مسئول نقل و انتقالات پرسپولیس بود و به همین دلیل احتمالا ترکاشوند هم به کمیته اخلاق دعوت شود و امام وردی به کمیته اخلاق نرود.

مهدی طارمی و وکیل وی عبدالصمد ابراهیمی هم در این کمیته حضور خواهند یافت. طارمی اولین فردی بود که به کمیته اخلاق دعوت و به صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شد. 

مهدی طارمی

اسامی دعوت شدگان به کمیته اخلاق در رابطه با پرونده طارمی

 باشگاه پرسپولیس در پی شکایت ریزه اسپور در دفاعیه خود به فیفا اعلام کرد که طارمی 30 خرداد با پرسپولیس قرارداد بسته و سپس هشتم تیر با ریزه اسپور قرارداد می بندد و در واقع او ابتدا با پرسپولیس قرارداد داشته و باشگاه پرسپولیس عملا وی را تحریک نکرده است.

فیفا این ادعا را نپذیرفته و آن را نشان دهنده عدم حسن نیت و عدم صداقت باشگاه پرسپولیس در این ماجرا دانسته و حتی به نوعی پرسپولیس را محکوم به سندسازی هم کرده است. استدلال فیفا این بوده که اگر طارمی ابتدا با پرسپولیس قرارداد داشته چرا باشگاه پرسپولیس هیچ شکایت، اعتراض و حتی مصاحبه ای درباره عدم پایبندی طارمی به قرارداد خود و پیوستن وی به ریزه اسپور نداشته است.

برخی اخبار دریافتی خبرنگار سایت نود حکایت از آن دارد که برخی افراد ایرانی هم گزارش ها و اخبار منتشر شده در رسانه ها را در اختیار ریزه اسپور قرار داده اند که طارمی قبل از ترک ایران و پیوستن به ریزه اسپور مذاکره نافرجامی با طاهری داشته و قراردادی با پرسپولیس امضا نکرده است. ارسال این اطلاعات احتمالا از سوی ریزه اسپور در اختیار فیفا قرار گرفته تا تردید احتمالی فیفا درباره غیرواقعی بودن قرارداد پرسپولیس و طارمی به تاریخ سی خرداد به یقین تبدیل شود.

از دیگر دعوت شدگان به کمیته اخلاق وکیل مهدی طارمی هم هست. باشگاه پرسپولیس دیروز در بیانیه ای اعلام کرد دفاعیات وکیل طارمی جدا از دفاعیات باشگاه بوده و عجیب است که چرا باشگاه و وکیل طارمی به رغم ارتباط نزدیک و حسنه ای که دارند دو دفاعیه متفاوت ارسال کرده اند و معلوم نیست چرا هماهنگی های لازم بین انها وجود نداشته است. وکیل طارمی در دفاعیه ارسالی خود به فیفا منوط بودن قرارداد طارمی به صدور ITC و عدم درخواست این باشگاه ترکیه ای در موعد مقرر برای دریافت ITC و همچنین کودتا در ترکیه را دلیل بازگشت طارمی به ایران و عقد قرارداد با پرسپولیس دانسته بود. از سوی دیگر «کالکسان» ایجنت ترکیه ای که انتقال دهنده رامین رضاییان و مهدی طارمی با ریزه اسپور بوده به کمیته اخلاق دعوت شده است که مشخص نیست او اصلا به ایران بیاید یا نه.

سه واسطه ایرانی که با این دو بازیکن و کالکسان ایجنت خارجی در ارتباط بوده اند به کمیته اخلاق دعوت می شوند که نام آنها به خاطر ملاحظات حقوقی نمی توانیم نام آنها را افشا کنیم. دو ایجنت از این کارگزار ایرانیی، مهدی طارمی و رامین رضاییان را به ایجنت ایرانی وصل کرده اند و در نهایت یکی از ایجنتهای ایرانی هم مقدمات انتقال آنها را برای ایجنت خارجی فراهم کرده است. همچنین حسین هدایتی یا نماینده اش هم درباره پرداختی یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومانی هدایتی به طارمی توضیحاتی را به منظور شفاف سازی باید ارایه کنند و به کمیته اخلاق دعوت شده اند.

 

مهدی طارمی

اسامی دعوت شدگان به کمیته اخلاق در رابطه با پرونده طارمی

 

کمیته اخلاق از این 11 نفر را به عنوان مطلع دعوت خواهد کرد و حرف آنها را خواهد شنید و سوالاتی را با آنها در میان خواهد گذاشت تا به ریشه یابی این اتفاق پرداخته و آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد. البته به نظر می رسد که کار کمیته اخلاق جنبه پیشگیری داشته باشد تا در آینده، فوتبال ایران شاهد این اتفاق ها نباشد. همانطور که می دانید براساس حکم فیفا پرسپولیس و مهدی طارمی محکوم به پرداخت سه میلیارد و هفتصد میلیون تومان به ریزه اسپور شده اند، مهدی طارمی 4 ماه محروم شده و باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده و از زمستان امسال اجازه جذب بازیکن جدید نخواهد داشت.

 

 

افراد مرتبط با پرونده مهدی طارمی در کمیته اخلاق

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از نود/ی
برچسب :
وبگردی